Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért történik velem minden...

Miért történik velem minden rossz? Egy ideje elkezdődtek mindenféle gondok, és most meg amikor azt hittem h valami jó történt velem, most kiderült h még nagyobb gondot csináltam, és minden pénzem elbuktam. Nem értem h mért van ez.

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 15:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és leírom h istenbe hiszek, a segítségét kértem h sikerüljön végre ez amit akartam.. aztán sikerült, és most meg elveszem a pénzemet
2013. júl. 10. 15:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan mi történt? Miért buktad el a pénzed?
2013. júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok 18 és vettem egy sportezközt, amit apámék elvettek, eladják és nem adják vissza a pénzem.. és nem volt kevés.. de már ez előtt is történtek elég rossz dolgok..
2013. júl. 11. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a saját pénzedből vetted, akkor ők miért veszik el és miért adják el? Ok, hogy nem vagy még 18, de akkor sem jogos, ha saját pénzből vetted. Vagy az ő pénzükből volt?
2013. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Enyimből.. előtte megkérdeztem őket h vehetek e és azt mondták h egyedül nem lehet vele játszani, pedig még 4 haveromnak is van ilyen sportezközes.. meg h azért ne vegyek, mert a fegyverrel ölnek és ők nem szeretik az ilyet.. de ez akkor is csak egy sport..
2013. júl. 11. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Van némi igazuk azért, nem? Az öngyújtóról se az jut eszedbe, hogy fú, ez egy alkalmas tűzgyújtó szerszám! Kizárólag a cigihez passzol viszonylag kézre eső módon, minden más meggyújtása görcsölés vele. A fegyver is csak arra jó, hogy megcélzott izéket eltalálj vele. Talán ha vadásznál, vagy rendész lennél, értenénk, hogy jobb lőni, mint mással próbálkozni. De még a vadászatra is van viszonylag szelíd alternatíva, állattenyésztésnek hívják, és ésszerű keretek közt nem jár állatok családjainak megcsonkításával, sőt, még szomorú is az ember, hogy tulajdonképpen időről-időre felfalja az övéit. Az egymásra lövöldözés tényleg szükségtelen erőszak, és az öldöklést utánozni, meg ezzel begyakorolni és természetesnek felfogni a fegyver emberre fogását teljesen destruktív. Téves reflexeket alakít ki egy elhibázott szemléletre alapozva. Kivéve rendészet, de a rendész is jobb, ha valami igazán nemes indíttatást talál arra, hogy fegyverrel kelljen bemennie a sűrűbe, különben ép ésszel se fogja sokáig bírni. Sportból lövöldözni bár tényleg piszkosul élvezetes, nem vezet sehová, vagy ha mégis, nem sűrűn jóra. Próbálj agyalni, veszed-e önmagadnak nagyobb hasznát ennél! A jó szem-kéz koordináció, a gyors helyzetfelmérés és reakció vajon lehet-e nagyobb hasznodra neked, vagy netán másoknak, holmi airsoft versenyek helyezéseinél?


Én ha a faterod lennék, azt mondanám, nyugodtan csináld, de tedd meg, hogy felméred, mi a legértékesebb, ami ezzel hozzáadódhat az életedhez (aminek szerves része mindenki, aki részt vesz benne), és próbálj ki dolgokat, ne mondj nemet semmire kipróbálatlanul, mert képtelenség, hogy ne találnál a lövöldözős játékhoz szükséges képességeket mozgató valamit, ami sportnál több és hasznosabb! Ne érts félre, semmi bajom a sportkarrierrel, de akkor is szigorú a tény, hogy kár volt kitalálni azt, hogy lőfegyvert emberre is lehet fogni! Ne sajnáld az időt töprengésre, és ha már Isten is helyet kap az életedben, kérd, hogy találj mindenki számára megnyugtató választ erre anélkül, hogy fel kéne adnod ezért önmagadat!


Nyilván benne van a pakliban, hogy engedned kell a változásnak, senki sincs itt, aki olyan tökéletes lenne, hogy ne lenne benne az ő paklijában is egy ilyen kérésnél, hogy neki is hajlandónak kell lenni mégiscsak arra, hogy feladja önmagát azért, hogy valami jobb következzen. Addig senki se tudja meg, míg ki nem próbálja. Szerencsére semmi se fog végleg elveszni ezzel, legfeljebb talán néhány hónap fiatalság... :)


Egyébként szerintem ha nem volna a gyakorlatban semmilyen járható út arra, hogy egyik hülye a másikra lőjön éles fegyverrel, vagy netán minden egyes ember a saját józan eszét használva (mert van ám nekik, akármennyire titkolják) eljutna a világos következtetésig: "az erőszak csak erőszakot szül, semmi másra nem való", akkor a kutya se parázna a paintballtól. A valódi probléma talán az, hogy nem tilos háborúzni és nem nehéz éles lőfegyverhez jutni a gyakorlatban, ami miatt sokkal ésszerűbb messze elkerülni azt a világot, semmiféle "beavatottságot" nem keresve. Necces kérdés persze, de meg kellett említeni, hogy jobb világban, okosabb emberekkel más adná a vonzerejét valószínűleg. És ezzel nem állítom, hogy te lövöldözni akarnál, sőt. Épp azért lehet nehezebb megértened, hogy miért óvnak tőle, mert nem is úgy gondolsz az egészre, ahogy ők hiszik, hogy gondolsz. De akkor is ott a tény: ha jogsid van, hívhatnak sofőrnek, míg ha nincs, nem. Ha tudni lehet, hogy jól bánsz a fegyverrel, van rá egy gyűrött ötszázasom, hogy nem vadászni hívna, aki igényt tarthat egy jó lövészre. Érteni? Emiatt már igazán van értelme annak, hogy eléggé tartózkodva kezelik az ősök, még ha tiszteletből és kommunikációból egy alát kapnak, akkor is.

2013. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mert negatív vagy azért
2015. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!