Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szobámban fehér fényszerűség...

A szobámban fehér fényszerűséget látok minden este, ami a szemem mozgásától függően ide-oda "ugrál". Mi lehet ez? Materialista és ezoterikus világnézet magyarázata egyaránt érdekel!

Figyelt kérdés

Bővebben:

Minden este mikor lefekszem (teljesen mindegy, hogy nagyon fáradtan vagy még éppen frissebben csak alvásra készen), miután lekapcsolom a lámpákat és behunyom a szemem, utána mondjuk ha valamiért mégis kinyitom, akkor a szobámban egy pillanat töredékéig olyan, mintha valamilyen fehér színű/fényű valamit látnék. Hülyének lehet nézni, de olyan, mintha valami alaktalan lény lenne. A nagysága az mindig ugyanakkora. Az az érdekes, hogy tényleg csak egy ici-pici ideig látom, mert úgy érzékelem, hogy amikor odapillantok, akkor mintha azon nyomban eltűnne, mintha nem akarná, hogy "meglássam". Aztán a periférikus látásommal érzékelem, hogy a szobám egy másik szegletébe "ugrott" és amikor meg odanézek, akkor onnan "visszaugrik" ez a fehéres fény, vagy nem tudom mi ez. Mindezt sötétben!


Szeretném tudni, hogy mi ez. Nem ijesztő, csak nem tudom rá a magyarázatot.

Fogékony vagyok az ezotériára és esetleges fénylényekre is... de nem szeretném elvetni annak a gondolatát sem, hogy a sötétben csak a szemem játszik ezzel az ide-oda ugráló valamivel.


Hogyan, mivel lehetne ezt a nézetet magyarázni?



2013. júl. 14. 00:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk az este közlekedő autók be világítanak.
2013. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Velem eddig egyetlen egyszer történt olyan, hogy sötét szobában egy fényes pont cikázott össze vissza több percen keresztül és nem tudtam a magyarázatát. Először azt hittem, hogy valami tükröződik, semmi tükröződőt nem láttam. Utána kinéztem az ablakon, hátha valaki szórakozik és teljes sötétség volt.


Az a valami pedig csak cikázott. Amikor felkeltem, akkor eltűnt, amikor visszamentem az ágyba, megint megjelent. Nálunk az autó kizárva, mivel zsákfaluban lakom, a mi utcánkban pedig naponta max két autó közlekedik, amiből az egyik a miénk.


és ez este történt lefekvés után, de még nem voltam annyira fáradt. Maga a fény nem követte a szememet hanem attól függetlenül mozgott.

2013. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!

Itt semmiféle fénylényről vagy ezoterikus dologról nincs szó. Azzal, hogy amikor lekapcsolod a lámpát és oda nézel, túlterheled az ideghártyát, ennek a következménye a fényes utóhatás. Teljesen normális jelenség, szinte mindenkivel előfordul.

2013. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
A leírásodból kitűnik, hogy a jelenség a te szemmozgásoddal függ össze.Ez tehát nagyon úgy néz ki, hogy valamilyen optikai csalódás.Azt írod, miután lekapcsolod a lámpát.Valószínű tehát, hogy a lámpafény utáni sötétség az oka.Lehet, hogy jól jönne egy szemészeti vizsgálat,mert esetleg valami fénytörési zavar is elképzelhető.
2013. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1#

Az utcánkban alig járnak autók nappal, éjszaka egyáltalán nem és ráadásul a szobám a sötét kertünkre néz.


2#

Jaja, ezzel a cikázott szóval én is letudom írni, mintha "pattogott", cikázott, ugrált volna ide-oda..


3#

Nem nézek bele előtte semmilyen fénybe, semmilyen lámpába. Tudom, hogy mire gondolsz azt is tapasztaltam már. De ez nem beképzelés, hanem egy teljesen másszerű, alaktalan fehér fényt látok. Ezt nem az okozza, hogy előtte belenéznék a lámpába, mert az teljesen más érzés.


4#

Félreértesz Te is, bár lehet én nem írtam le pontosan. Tehát az a lényeg, hogy nem közvetlenül a lámpa lekapcsolás után történik. Ezt csak azért írtam, hogy tudjátok, hogy már lefeküdtem aludni és nem égnek a lámpák. Becsukom a szemem, hogy aludjak.


A SZEMEM EKKOR MÁR TELJESEN HOZZÁSZOKOTT A SÖTÉTHEZ! Mondjuk negyed óra múlva, vagy fél óra múlva, vagy akár ha nem bírok aludni vagy valamiért felébredek órák múlva is a sötétben ha kinyitom a szemem, akkor látom ezt az alaktalan fehér fényt és mintha ez a fény nem szeretné, hogy teljesen kivegyem belőle, hogy mi az.. ezért fogja magát és "elugrik", "elcikázik", "odébb pattan".


További ötletek?

2013. júl. 14. 18:39
 6/16 Fürediné Kiefer EDit ***** válasza:
92%
Velem megtörtént, hogy egy meditációs központban, amikor utolsónak ültem le a nyári teraszra és elkezdődött a zene, akkor a szemem fehérnek látta az összes előttem ülő vagy 200 lényt.Becsuktam a szemem, majd kinyitottam, de mindig fehér színű különböző alakú formákat láttam.Előadás után megkérdeztem a szervezőt: milyen jelenség lehet ez? Válasz:ide mindenki jó szándékkal jött,a lelkek megtisztultak és annak a kivetítését láttam fehér színben az előttem ülőknél.Akkor ez hihetőnek tűnt, mert már egy éve gyakoroltam a rádzsa/királyi/ jogát.Arra már én jöttem rá, hogy a különböző formájú, de egységes fehér színű ábrák az előttem ülők hajkoronájának a nagyságát vették fel.Ez életem egyik nagy élménye volt.Este volt, csend, lélek elmélyedés, és fehér színű egység.Ez Csillebércen, kellemes környezetben történt, 4 óránként meditáltunk.Csak a lélek pihent, a test váratlanul fel-fel rángatózott a 4 óránkénti jelzésre.Nem biztos, hogy párhuzam van a kérdező fehér színű alakzata, látványa és az én általam látott fehér furcsaság között,de esetleg annyi realitás lehet,hogy a fehér szín nála lelki tisztaságot, dimenzió váltást jelent, mert a fehér szín minden más színt is tartalmaz,tehát egységet érez magában, a lelkében a kérdező.Ez olyan belső szuper élménnyé is válhat.
2013. júl. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Edit köszönöm a választ, érdekes a történeted. Az én szobámban nincsenek más emberek ilyenkor este, csak én és esetleg lehetne az én lelki egyensúlyom kivetülése, bár ezt nem igazán hiszem, mert bár törekszem a legjobbakra, mégsem hiszem, hogy ez az lenne... ez csak megérzés.
2013. júl. 14. 22:26
 8/16 anonim ***** válasza:

Bármi is ez, szerintem nem meteorológiai léggömb... :)


Szerintem ha ennyire kitartó, és nem lép, próbálj lépni te! Bizonyos fokig ez is kapcsolatfelvétel, hogy látni lehet valahogy. Jól teszed, hogy nem tartasz tőle egyáltalán, de mindig javasolható egy rövid kérés Istenhez (csak semmi formaság, de tudd, hogy a legteljesebb létezőt kéred), hogy ne hagyja, hogy bántsanak vagy félrevezessenek, hadd ródd a saját utadat! Ha nálad nem hit kérdése, hogy Isten besegít-e, akkor valószínűleg a napokban kezedbe akad pár mondatnyi infó, amiből kiindulhatsz. Én így csinálnám.

2013. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
videózd le, a fényképezőt vagy telefont tartsd a szemed felett, ha van valami a videón, akkor tényleg elgondolkodtató dolog, ha nincs semmi akkor te képzelődsz!
2013. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De hogy videózzam le, amikor odanézek "elugrál"?
2013. júl. 19. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!