Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Átnyálaznád-e magad egy...

Átnyálaznád-e magad egy "spirituális" Statikus univerzummodellen, ami jobban magyarázza a világot, mint az ősrobbanás? (Ha nagy terjedelmű lenne a modell levezetése, de közérthető! )

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Gyakran felemerül itt a fórumon belül a kérdés, hogy hogyan is keletkezett az univerzum ?


Nos, erre mint közemberek egyértelműen felvetül az un. ősrobbanás teória és sajnos azt kell tapasztalnom, hogy a materiális beállítottságúak, eléggé szűklátókörűen nem vagytok képesek elszakadni ettől a gyenge lábakon álló elmélettől.


Spirituális barátaim pedig olybá tűnik számomra ; nem ismernek más alternatívát mely tudományos szempontból lenyomná az ösrobbanás elméletét. Eddig nem volt kedvem részleteiben cáfolni az ősrobbanás elméletét, mivel nagyon alapos és hosszú magyarázataim elolvasásától nagyon eltekintetek, pusztán mert hosszú, máskor túl bonyolúlt és régen a túl tudományos összetettséget is felróttátok.


Nos, el kell hogy mondjam, hogy számomra ISMERT(sic!) olyan statikus univerzummodell, mely minden tekintetben magyarázza az eddig észlelt kozmológiai jelenségek magyarázatát pl a kozmikus háttérsugárzást vagy természetesen a vöröseltolódást és a magyarázatában természetesen a statikus világegyetemet támasztja alá.


Jól értettétek ! Ismert előttem olyan univerzum modell, mely az összes kozmológiai jelenséget magyaráz, természetesen azt is amit az ősrobbanás elmélet képtelen, hiszen az nem helyes véleményem szerint. E modell szerint az univerzum statikus, öröktől fogva létezhet és mindíg vagy csaknem örökké létezhet és természetesen minden tudományos tényt alátámaszt. Megmagyarázza a vöröseltolódást, háttérsugárzást és mindent amire épül az ösrobbanás, sőt még azt is amit képtelen az ősrobbanás magyarázni, csupán a végkövetkeztetésben tér el tőle, tudnillik ez a világmodell statikus univerzumot ír le.


*


Az a kis probléma ezzel, hogy eléggé bonyolúlt a magyarázata és terjedelme sem csekély. Kissé hosszasabb magyarázkodást jelent részemről kifejteni, mint az eddigiekben tettem és mivel számomra nagyon fontos, hogy elolvassátok, amit kifejtek, ezért csak akkor szeretném elmagyarázni, ha erre kívbáncsiak vagytok !


ezért kérlek jelezzétek a kérdés utáni reakcióban, hogy hajlandóak lennétek-e elolvasni. Kíváncsiak lennétek-e rá ? Az univerzum keletkezéséről eddig csupán az ősrobbanást hallottátok a médiából, pedig van más un. statikus elmélet is, mely sokkalta jobban magyarázza a valóságot és minden olyan jelenségre magyarázatot ad, amire az ősrobbanás, sőt többre is !!!!!


Pusztán mivel több pénzt lehet kutatásokra igényelni, erre, mint a statikus univerzum modellből következő világkép törvényszerűségeinek kutatását, ezért sutba lett dobva. Gyakorlatilag elsűllyedt az ismeretlenség homályában. Mindazonáltal, ha érdekel titeket szívesen levezetem tudományos részletességgel, de nem kell félni, mert egy átlagismeretekkel rendelkező ember is megértheti, így ha érdekel titeket írjátok le a kérdésem után. Hétfőn úgyis többen vannak itt, visszanézek és ha van megfelelő számú érdeklődés felvetem, de ha nincsen, akkor feleslegesen nem írom le. Remélem ezt megértitek.


*


Összefoglalva : A statikus univerzummodell megmagyarázza a vöröseltolódást, kozmikus háttérsugárzást és mindent amit az ősrobbanás + többet is (most még nem árulom el mit) és a végkövetkeztetése a statikus univerzum lesz :-).


Bónusz : A sötét anyagra is magyarázatot ad és nem kell a gravitációba belemagyarázni. A sötét anyag természetes következménye az elméletnek, ami valójában nem is sötét anyag... Hanem csupán az univerzummodell egy következménye és nincs is szükség a gravitációban a sötétanyagra, mivel az nincs is :D.


Elég sejtelmes ez, de csak addig, amíg át nem látjátok az elmélketet. Kérlek FŐLEG spirituális érdeklődésű olvasók jelezzék, hogy érdekel titeket.


*


A statikus világmodell kiindulási pontja azonos az általam felvetett kvantumfizikai tudat alapú gondolkodással, azaz valamilyen szintet spirituális gyökere van.



2013. szept. 27. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól megfizeted, akkor ki is korrektúrázom. Nem ez lenne az első ilyen jellegű könyv a kezemben.
2013. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egy római katolikus pap volt aki először publikálta az ősrobbanást: [link]


Szerintem épp, hogy nagyon is jó a spirituális beállítottsághoz ez a modell, mivel a legtöbb vallás, meg jelöli az univerzum kezdetét.

2013. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%

Lehet, hogy az ősrobbanásos magyarázat egy negatív elvű/negatív elv szerinti magyarázat.


Ebben a rendszerben mindent negatívban tolnak.


A technológiák is többnyire negatív elvűek.

2013. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

"Az univerzum keletkezéséről eddig csupán az ősrobbanást hallottátok a médiából, pedig van más un. statikus elmélet is, mely sokkalta jobban magyarázza a valóságot és minden olyan jelenségre magyarázatot ad, amire az ősrobbanás, sőt többre is "


Különben válaszolok:Igen,érdekelne egy a jelen tudásunkkal összeillő önkonzisztens válasz,ami a statikus világegyetemet részesítené előnyben.

Nagyjából olyan lenne mintha a Schrödinger atommodelt vetné el valaki,azzal a magyarázattal hogy a démokritészi atommodell a helyes.Érdekelne egy ilyen bizonyítás.


Ja,és még valami:Tegnap volt Tudományok (Kutatók) Éjszakája.Én elmentem egy előadásra,ahol is Kiss László adott elő,aki ha utánanézel eléggé komoly témákban van jelen.

És miről volt részben szó?Na ná!Az ősrobbanásról is volt szó!Kíváncsi vagyok hogy képes vagy-e egy PhD-t lenyomni a paranormál alapú tudásoddal.


Szóval szerintem megoszthatnád a világgal.



(többi válaszolónak:nem furcsa hogy egy nagy tudós előbb fog barkóbázni a GYIK-on,mint publikálni tudományos berkekben?)


Max te.Aki viszont alap szinten olvas csillagászattörténetet az tudja hogy a 40-es években George Gamow és Fred Hoyle közt nagy vita folyt a statikus illetve a táguló univerzummodell között.

Szóval nem te találtad fel moist a kereket,ezt műár bőven előtted kitalálták tudósok,csak hát tévedtek.

De már bőven előbb (igaz,nem tudományos megközelítés miatt) i.sz.e. 2500 környélkén már az össze görög filozófus (természetfilozófus) a statikus,mindig is létezett világegyetemet fogadta el.


Szóval hagyjál ezzel hogy:"amit most mondok az szuper secret black projekt dolog".Nem.Te egész egyszerűen nem hallottál másról,és ezt terjeszted ki a világra.Kicsit se egocentrikus.


"

2013. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Javítás:


Az utolsó két bekezdésnek,az első alá kellett volna kerülnie.

2013. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

"Összefoglalva : A statikus univerzummodell megmagyarázza a vöröseltolódást, kozmikus háttérsugárzást és mindent amit az ősrobbanás + többet is (most még nem árulom el mit) és a végkövetkeztetése a statikus univerzum lesz :-)."


Jöhet. Kíváncsi vagyok rá.


"Bónusz : A sötét anyagra is magyarázatot ad és nem kell a gravitációba belemagyarázni. A sötét anyag természetes következménye az elméletnek, ami valójában nem is sötét anyag... Hanem csupán az univerzummodell egy következménye és nincs is szükség a gravitációban a sötétanyagra, mivel az nincs is :D. "


Most sem kell semmit belemagyarázni a gravitációba. A sötét anyag nem egy anyag ami sötét, hanem egy olyan valami, amiről fingunk sincs hogy mi lehet, de valahol valamilyen formában van, különben nem érvényesülne a gravitáló hatása. Vagyis valaminek a gravitációs vonzerejét érzékeljük Univerzumunkban, de nem tudjuk hogy mi az, nem fedeztük még fel. Ezért elnevezték sötét anyagnak. Ennyi a történet, nincs itt semmiféle belemagyarázás.


Olyan ez, mintha hallanál valami hangot, de valamiért nem tudnád behatárolni hogy honnan jön és mi adhatja ki, ezért elneveznéd sötét hangnak.


Mindenesetre a cucc jöhet, mert minden ilyen elmélet érdekel. Ebben a hónapban még csak kettőt olvastam, mostanában nem nagyon találnak ki új elméleteket :D Biztosan ez a hülye időjárás teszi.

2013. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Na?Megkapjuk a választ vagy ezért is fizetni kell.


(szerintem te Orbán vagy álnévvel,és most töröd a fejedet a válasz adó beiktatásán)

2013. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

mage87 nem azzal a fajta Bibliai koncepcióval van a probléma, hanem a mai materialista ősrobbanás "zagyvassággal", ami teljesen más végkövetkeztetéseket szűr le.


Kedves Súr nem értem, mire szeretnél lyukadni. Esetleg más megfogalmazásban elmagyaráznád ?


*


A statikus univerzum ismertetése, érdeklődés hiányában elmarad

2013. okt. 1. 19:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Vajon miért is éreztem, hogy valami ilyesmi lesz a dolog vége... :)
2013. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

5-en válaszoltak a kérdésre,ebből 3-man biztosan kifejezték érdeklődésüket.(Súrt nem tudom hova tenni,de ha őt is számoljuk akkor 4)


De szerintem neked 400-an is válaszolhattak volna "igen".-nel,akkor se mondanád el.De sebaj,sokat nem vesztek.

2013. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!