Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mindig megérzem ha valaki...

Mindig megérzem ha valaki meghal. Hogy lehet elfogadni a halált?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron egy ismerősöm anyukája meghalt és előtte egy hónappal amikor találkozott vele mindig az az érzésem volt hogy amikor megöleli, azt hiszi hogy az utolsó alkalom volt (...) nem mondta el szinte senkinek hogy rákos volt, én sosem láttam akkor még igazán gyászoló embert (csak öreg emberek halálát éltem át, de az így van rendjén)... és amikor meghalt ennek a 30 éves nőnek az anyja, akkor olyan lelki állapotot láttam amit el se akartam volna képzelni (pl.ha valaki rosszat mondott rá, akkor jobb esetben függőlegesen belevágott az ereibe, rosszabb esetben valami tisztítószert ivott gyógyszerrel, szegény ma úgy néz ki mint egy 50 éves drogfüggő de már nem fog ilyet csinálni mert hálistennek már gyereke van.)


az első bekezdés hosszúra sikerült :/


Azóta egyre több általam ismert embernek meghalt az anyja, apja és ez mindig úgy felidegesít mintha az én hibám lenne és egyszerűen rettegek attól hogyan fognak továbblépni ezen. (szerencsére jobban bírták mint a nő)


Múlt hónapban kb minden 2.nap azt álmodtam hogy valaki meghal, vagy a családból (pl. nagymamám és akkor anyámat sajnáltam hogy az anyja meghalt) vagy iskolában osztályból (3 nappal ezelőtt be is következett :'( )

pár hónappal ezelőtt amikor megtudtam hogy valakinek az apja beteg egyből tudtam hogy meg fog halni, pedig már 6 éve folyamatosan volt olyan rossz állapotban mint akkor.


Amikor nem gondoltam a halálra olyan volt mintha senkinek nem halna meg senkije most pedig minden hónapban 2x kb. szembesülök azzal hogy valaki öngyilkos lesz szakítás miatt, meghal egy közeli ismerőse stb.

Nem tudom leírni hogy milyen érzésem van emiatt, de borzalmas, többször azt kívántam hogy bárcsak az én szüleim haltak volna meg (mindkettő alkoholista, szinte közutált személy, rajtam kívül ki veszítene azzal valamit...)


Tudom hogy hülyén hangzik de nehezen viselem ha másnak meghal valakije (nem önsajnállásból írom, tudom hogy nekik ez milliószor rosszabb).


Hogy lehet ezt elfogadni hogy a halál hozzátartozik az élethez?



2013. nov. 10. 11:44
 1/4 anonim válasza:

Ne okold magad. És ha lehet beszélj valakivel, aki tudna neked segíteni; például egy pszichológussal, vagy egy olyan emberrel, akiben megbízol, és komolyan is veszi a tanácsadást.

Tudod, ami nem öl meg, az megerősít! Előbb vagy utóbb könnyebb lesz szembesülnöd vele, főleg ha ilyen gyakran találkozol vele.

Lehet, hogy ez egy "ajándék", amit azért kaptál, hogy megakadályozd, vagy hogy csak szimplán felkészítsd az "áldozatot" a halálra.


Ha szeretnél beszélni valakivel, csak szólj, és én szívesen meghallgatlak. :)

2013. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a választ, pont arra gondoltam hogy valakivel beszélni akarok mostmár, testvéremnek mondtam el eddig, azt mondta ne foglalkozzak ennyire ezekkel, de ha megmondom az okát hátha megérti, másnak nem igazán mernék erről beszélni, pszihológusnak sem, de nagyon köszönöm a tanácsot.


Arra is gondoltam hogy megakadályozhatnám a halált ezzel hogy megérzem, megálmodom, de a legtöbb eset ami történt rák miatt volt, illetve hirtelen felindulásból öngyilkosság, ez a két helyzet sajnos reménytelen :( mindig csak "végignézem a történéseket".


" ami nem öl meg, az megerősít! " ebben én is egyetértek, de nagyon nehéz látni ahogy mások gyászolnak, hihetlen hogy lehet a halál egy természetes folyamat amit mindenkinek át kell élni...

2013. nov. 10. 13:24
 3/4 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tudom, hány éves vagy, de ha ennyire foglalkoztat ez a kérdés, és esetleg nyitott vagy arra a lehetőségre, hogy a létezésünk nem a fogantatással kezdődik és nem a fizikai halállal ér véget, akkor jó szívvel tudok a figyelmedbe ajánlani néhány könyvet, aminek az elolvasása az én meggyőződésem szerint segíthetne Neked abban, hogy meg tudj békélni a halál gondolatával, és teljesen más szemmel tudj tekinteni a halálra és az életre egyaránt:


dr. Michael Newton: Lelkünk útja (4 kötete jelent meg, mindenképpen sorban, az elsővel kezdve érdemes olvasni őket, mert egymásra épülnek.)


Itt olvashatsz hozzászólásokat olyanoktól, akik olvasták a könyveit:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__reinkarnacio-es-karm..


Robert Schwartz: Bátor lelkek


Brian Weiss: Életek, mesterek / Mesterek üzenetei / Lélektársak


A Youtube-on mindegyik szerző nevére rákeresve találsz velük készült interjúkat, vagy más érdekes információkat a kutatásaikkal kapcsolatban. Nem tudom, hogy tudsz-e esetleg angolul - ha igen, nyilván sokkal könnyebb dolgod van, de ha nem, akkor is találsz köztük olyat, aminek van magyar feliratozása.


Még egy könyv eszembe jutott: Dr. Joel L. Whitton - Joe Fisher: Létköz (Az eredeti címe 'Life between life - Scientific Eplorations into the Void Separating One Incarnation from the Next')


Minden jót kívánok Neked, üdvözlettel:

Vera

2013. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. nov. 24. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!