Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ido egyenes? Spiral alaku?...

Firedoom kérdése:

Az ido egyenes? Spiral alaku? Esetleg gomb? Lehetseges e az idoutazas, es ha igen visszafele is?

Figyelt kérdés
Ezen vitatkozunk, de meg nem jutottunk dullore, es egyikonk sem tudja meggyozni a masikat. Segitsetek! Mi a velemenyetek a temarol?

2014. ápr. 24. 14:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az idő alakját hogy értelmezed? Mert tudtommal nincs definíció arra, hogy mit jelent az idő alakja, így a feltett kérdés megválaszolhatatlan. Az időutazás a jövőbe lehetséges, csak meg kell fagyasztani az időben az adott dolgot, pl fénysebesség közeli sebességgel. A múltra vonatkozóan nincsenek ismereteink, de úgy sejtjük, hogy nem lehetséges, mert különféle logikai paradoxonok válnának így lehetségessé.
2014. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az idő nem egy tárgy, nem is egy geometriai alakzat. Fogalom, amit a tárgyak, testek, események mozgásaik határoznak meg. A 'tér' is ilyen. A Nap, Hold, bolygók, csillagok mozgása alkotja a mérhetőségét. Az atomok rezgésszámát használják tudósok, de ennek a tudományon kívül nincs jelentősége, az embereknek saját útjuk és idejük van, ami viszont az egész világba beágyazott. Ha a tudati folyamatokat nézzük, akkor a 'spirál' egy jó közelítés. Ezért voltak az őskori kultikus helyeken spirálok, (labirintusok)

[link]

2014. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az idő olyan mint a víz, körülvesz minket.Egyfajta energia mintázat, ami kódolja a cselekmények lenyomatát, ebben a speciális energiában.

Ezt képesek némelyek olvasni, (akasha krónika).

Itt ezek az események hullámokként léteznek, és mikor valakinek az agya csatlakozik ehhez a fajta energiahalmazhoz, amit akashának hívunk, akkor a benne lévő eseményeket, amik hullám mintázatokként vannak ott, az agy dekódolja és már meg is jelenik képi formában .

2014. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan szinten relatív, hogy attól függ, ki minek érzékeli.

Neked és nekem egyenes, mivel a születésünktől a halálunkig tartó megfigyeléseink sorozatából áll.

Elképzelhető egy ciklikus létforma, amely folyamatosan megújul, és szakaszokat él át. Számára az idő például egy kör vagy gömb, amelynek mindig érinti egy-egy pontját.

2014. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egy elkezdett, de be nem fejezett kör. Arra alapozom ezt, hogy az idő az az anyag helyét jelzi, semmi mást. Az idő, akkor lenne tökéletes egyenes, ha mindig új dolgok történnének, sosem lenne ugyanaz az anyag kétszer ugyanazon a helyen. Ha egy anyag már másodjára van ugyanazon a helyen, akkor az egyenes nem lehet tökéletes, mert kell rajta legyen egy önmagába visszatérő, hurokszerűség, vagy kör. Azt, hogy ez egy spirál, amit az egyenes és a kör kereszteződésének fogok fel, vagy pedig egy kör(gömb, ha több dimenzióról beszélünk), az határozza meg, hogy mi az aránya az Univerzum összes anyagát tekintve, azoknak amelyek visszatérnek magukba, tehát olyan helyen vannak ahol már voltak, és azoknak, amelyek mindig új helyre mennek. Emiatt tökéletes egyenesről nem beszélhetünk, mert van olyan anyag, amely visszatér egy korábbi pozíciójába, tökéletes körhöz viszont az kell, hogy legyen egy olyan időpillanat, bármikor, amikor minden anyag olyan helyet foglal el, amit már korábban és ez egyszerre történjen, tehát minden anyag ugyanúgy egyszerre foglalja el ugyanazt a pozíciót, mint amit már egyszer egyszerre elfoglalt minden anyag. Ezek alapján választom a be nem fejezett kört, mert biztosan nem egyenes, de a kört meg nem tudom bizonyítani. Tehát a te 3 választási lehetőséged közül a spirált választom, ráadásul talán még az jobb is mint a be nem fejezett kör, mivel az tud tökéletes kör is lenni, felülnézetből, más nézetből viszont be nem fejezett kör, ráadásul egy egyenes is, ami kifejezi, hogy közben új dolgok is jöhetnek, új dimenziókat is felfedezhetünk, új tulajdonságokkal. Asszem a végére rábeszéltem magam a spirálra.
2014. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az időnek nincs alakja csak előre haladhat nem visszafelé Cikk-cakkban, vagy körkörösen az időutazás nem lehetséges visszafelé előre viszont igen.
2014. ápr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Valójában nincsen idő, ez csak egy emberi aggyal elképzeli fantazmagória. Egy óra ami ketyeg hogy lehessen viszoníítani hozzá a dolgokat és kész


Ebből következik, hogy időutazás meg pláne nincsen,

2014. ápr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az lesz a legjobb ha a kérdés megválaszolását a téma legnagyobb szakértőjére bízom.

Ez a válasza: [link]

2014. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az idő olyan, mint a pszichológiában a lélek. Természetesen amikor a pszichológusok valakinek a lelkéről beszélnek, nem arról társalognak, hogy kinek melyik aurája melyik aszcendest tükrözi(vagy mi), hanem pl. milyen a személyisége. Az idő szintén: amikor az időről beszélünk, csupán egy fogalmat használunk valamire, ami a kérdésre választ adva egyenes. De olyan, hogy idő, nincs. Hiába mérhető, ahogy Einstein bebizonyította, az idő relatív. Tehát amit mi időmérésnek mondunk, igazából egy fogalom arra, ami -a szó szerinti értelmében- nincs. Fura dolog, de mégis.

De ha elképzeljük, hogy létezik, akkor csak egyenes lehet. Ha spirál alakú, akkor valahol el kellett kezdődnie. Vagyis létezett egy olyan pont, amikor igazából semmi sem létezett. Már ha csak így nézzük, akkor is elég öncáfoló, pláne, ha mélyebben belemegyünk a témába. A gömb alakot nem tudom, hogy lehet elképzelni, de igen valószínűtlen, mert eszerint az idő több irányba tudna haladni. Az pedig eléggé fura lenne. Az egyenes már közelebb van a jó definícióhoz(mintha bármi nem létezőt definiálni kéne...). Ha elgondolkodunk, az idő ebben a feltételezésben csakis egy végtelen dimenziójú végtelen dimenzióhosszúságú valami lehet. Az biztos, hogy egydimenziós irányban végtelen. Ha véges lenne, fellépne az, ami a spirálnál van. Valamikor el kellene kezdődnie(nem létezés->létezés) és valahol végződnie kéne. A végtelen dimenziósága azért bizonyított, mert a történésekben több alternatíva van, és mindegyik alternatívának több folytatása lehetséges. De kettő legalább. Ezzel pedig egy adott dologból kiindulva kettő történhet, abból a kettőből négy, abból pedig nyolc, és így tovább. Vagyis hacsak egyszer nem ér véget az univerzum, és nem kezdődik el, mindenképp végtelen végtelen dimenziónak kell lennie. De mindez csak képzelgés, mert az idő nem fizikai dolog.

2014. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ui: Az időutazás pedig elméletileg lehetséges, de akkor is csak előre. Ezt nem tudom bebizonyítani most, ha kell, adok hivatkozásokat és cikkeket.

névte2en

2014. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!