Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy csak Én...

Lehetséges, hogy csak Én létezek? És mindenki az egyetlen létező részekre osztott darabja, ami végül visszatér az egészbe?

Figyelt kérdés

Az összes ókori vallásban ez jelen van [link] A világ csak illuzio [link] Nincsen idő sem csak a mi illúziónk. A kvantumfizika szerint az emberi megfigyelés okozza, a valóság anygi jellegét, eszerint valóságos anyag sem létezik, ha nem figyeljük. [link]


ezek szerint a modern tudományok igazolják az ősi vallásokat ? Az ősi yógik az univerzum rezgéseivel rezonanciában meditáció által lehívták annak információit és megértették az egész világmindenséget, már évezredekkel ezelőtt ?


Hova vezet ? Csak egyetlen létezik ? Csak én vagyok ? Csak én osztom magam részekre és ennyi az egész ? Minden csak az én fikcióm ? Nincsen semmi rajtam kívűl ?


2014. jún. 13. 00:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
Most akkor magamnak válaszolok?
2014. jún. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
75%
Ez az elmélkedés ott bukott el,hogy neked is létre kellett jönnöd valami által,így nem te lehetsz az egyetlen.
2014. jún. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
53%

Először nem tudtam mi a fsz van már megint


de aztán megnyugodtam: Itt az eheti betevő kvantum fizikánk!


amúgy ez tényleg így van csak nem abból a szempontból amiből te nézed.

2014. jún. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
59%

Először is a kvantumfizika nem mond semmi olyat mint te, egyszerűen a megfigyelő befolyásolja a részecskék viselkedését. Egyszerűen, ha megvilágítasz egy anyagot, akkor fotonokkal bombázod, amire reagálhat, ha nem figyeled meg, akkor bombázás sincs, és reakció sincs rá.


Egyébként kikérem magamnak a feltételezésemet, mert minden az én képzeletem szüleménye.

2014. jún. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
74%

Igen, csak te létezel. De úgy látszik, némileg gyengeelméjű is vagy, mert ezt a kérdést minden héten kiírod legalább egyszer. Hiszen csak te létezel, tehát más nem ír ki ide kérdéseket, nem igaz? Plusz te írod az összes kiírt kérdésre a válaszokat is, és te pontozod is magadat, sőt, ha az oldal üzemeltetői által (azaz az általad) meghatározott irányelveknek nem felelnek meg a saját válaszaid, akkor te zárod ki önmagadat is az oldalról, ugye? Ezek alapján viszont nem csak gyengeelméjű, hanem skizofrén is vagy.


---------


Ha csak te létezel, akkor miféle ősi yógikról beszélsz? Hiszen csak te létezel, nem?


---------


Ha az általad idézett honlapok tartalmát igaznak vesszük, akkor igen, csak te létezel. A gond csak annyi, hogy ezen honlapokon összehordott sületlenségek köszönőviszonyban sincsenek a valósággal. De ezt neked tudnod kéne, hiszen te készítetted ezeket a honlapokat is, nem? Elvégre csak te létezel...


---------


Remélem ennyiből már látszik, hogy teljes logikai önellentmondásba keveredsz, ha azt feltételezed, hogy csak te létezel. Egyébként sem te létezel, hanem én, bibibíííí!! :D

2014. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

"WRXSTI"


Nem bukik meg az elmélet, mert ha csak egy létezik, akkor nincsen külvilág így nincsen kívülről jövő teremtés sem, mert külvilág sincsen. Minden ami van az egy létező belső tépelődései, vívódásai


Ezt nehéz felfogni egy materialistának vagy egy mai nyugati civilizációban szocializálódott embernek.


*


"Először is a kvantumfizika nem mond semmi olyat mint te,"


Hát dehogynem ! Maga a megfigyelés okozza azt a hatást amivel a hullám anyag lesz. Nem pedig a mérés, mert ha megméred de eldobod a mérés eredményét és így nem figyeled meg, akkor sem jön létre az anyag, csak ha megfigyeled.


"De úgy látszik, némileg gyengeelméjű is vagy"


Te is az vagy :-D. Valószínűleg a létező egyetlen ilyen bolond vagy csak amnéziás és nem emlékszik, mit tett előző percben, ez is lehet :-P


" Ezek alapján viszont nem csak gyengeelméjű, hanem skizofrén is vagy. "


Nem lehetek skizofrén, mert nincsen más csak én, azaz külviolág sincsen ami egy egzakt valóság lenne, minden csak belső derílium ?


"Ha csak te létezel, akkor miféle ősi yógikról beszélsz? Hiszen csak te létezel, nem? "


Amikor yogik voltam évezredekkel ezelőtt.


"Ha az általad idézett honlapok tartalmát igaznak vesszük, akkor igen, csak te létezel. A gond csak annyi, hogy ezen honlapokon összehordott sületlenségek köszönőviszonyban sincsenek a valósággal"


Modern kvantumfizikai tudományos eredményekről van szó. Én nem ostobáznám le a tudományt, csak mert nem materialsita


*


"Remélem ennyiből már látszik, hogy teljes logikai önellentmondásba keveredsz, ha azt feltételezed, hogy csak te létezel. Egyébként sem te létezel, hanem én, bibibíííí!! :D"


Pont, hogy nem kerülök ellentmondásba. Éppenhogy keresem az elmélet cáfolatát, mert nehéz elfogadni és nem szeretném, hogy ez legyen igaz, de még nem találtam semmit ami picit is megingatná. Ha te tudsz írni cáfolatot, akkor legyél bátor és írj !

2014. jún. 14. 18:13
 7/41 anonim ***** válasza:
5%

Azt írod nem vagy skizofrén. Ennek ellenére tök jól elvitázgatsz saját magaddal... ^^


[link]

2014. jún. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Te is az vagy :-D. Valószínűleg a létező egyetlen ilyen bolond vagy csak amnéziás és nem emlékszik, mit tett előző percben, ez is lehet :-P


Elméletben részekre vagyok osztva és nem emlékszek a többi énem dolgaira, így úgy tűnik számomra, hogy más is van.

2014. jún. 15. 12:59
 9/41 anonim ***** válasza:
92%

"Te is az vagy :-D"


Te képzeled azt hogy egyedül te létezel, nem én ;)

2014. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes és komoly kérdés, amit az, aki rendelkezik értelemmel, feltehet magának és talán még meg is sejtheti a válasz(oka)t rá.


Ezzel a kérdéssel egy komoly témakörhöz érkeztünk, ami nem profán témakör.

A klippoth profán, az Egy: Szent.


Ez a klippoth világa, de (a bölcs számára) az Egy világa is.

...


A Kabbala rendszere kb. tartalmazza a válaszokat ezekre a kérdésekre és úgy néz ki, hogy egy komoly és átfogó rendszerről van szó... ami elég rendesen be van "csomagolva" és elég sok a mellébeszélés is e körül a rendszer körül, de mindenképp egy átfogó lételméleti rendszernek tűnik, ami tipikusan zsidó szempontból nézi a jelenségeket (a világot) - ezt figyelembe kell venni (és meg kell érteni).

2014. jún. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!