Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kinek van igaza ebbe az...

Kinek van igaza ebbe az ősrobbanás vitába?

Figyelt kérdés

Barátommal beszélgettünk hétvégén és az ősrobbanás is szóba került, mely heves vitába torkollott. Én mondtam, hogy ez egy nagy félrelépése a tudósoknak, mert a semmiből nem keletkeszhet ez a végtelen nagynak tűnő világegyetem. A semmiből amúgy se keletkezik csak semmi, ráadásúl nem áll össze rendezett dologgá a káoszból semmi és az hogy mi tudatos lények vagyunk egy rendezett világban az nem lehet egy ősrobbanás miatt.


A barátom szerint viszont másmiatt mondják a tudósok hogy ősrobbanás volt. Szerinte ez egy tévedés. A semmiből egy kis pontból nem keletkezik minden, de ők nem azért mondják ezt, mert ebbe hisznek, hanem hogy ezt kommunikálják le a hétköznapi embereknek, hogy meglegyen a tudósok presztizse, ne nézzék őket butának és ne higyjenek a mágiába meg ezotériába.


Szerinte nem mondhatják aszt, hogy semmit se tudunk, mert nem lenne hitelük a tudósoknak. Aszt mondanák az átlagemberek, hogy már pár száz éve van fizika és még se tudjuk hogyan jött létre a világ. Valamit mondani kell, hogy értelmesnek gondoljuk a tudósokat a másik meg az, hogy így elvegye a vallás és a spirituális világ keresését. Azt kéne mondani, hogy Isten vagy egy felsőbb inteligencia teremtette a világot tudatosan így, hiszen magától nem lesz semmi, nemhogy galaxisok meg emberek, de ha azt mondanák, hogy Isten teremtette, akkor az emberek elfordúlnának a tudósoktól és a babonák meg ezo tv-félékbe hinnének és nem értenék meg, hogy van aranyközépút is !


Így a cél szentesíti az eszközt képpen elterelik a figyelmet a vallásokról vagy pedig nekem van igazam és a akadémikusok baklövése az ősrobbanás elmélete ?



2014. jún. 17. 15:20
 11/92 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy az Isten által teremtett világ sem küszöböli ki a semmiből-valami paradoxont.. mert hát akkor Istennek kellett létrejönnie a semmiből. Vagy ha azt vesszük, hogy ez a tudatos entitás mindig is létezett, akkor annál már sokkal egyszerűbb, kevésbé komplexebb, tehát valószínűbb az, hogy az az egyetlen ősatom létezett inkább mindig is, ami felfúvódott.

#2-es voltam

2014. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom miért gondolják azt sokan, hogy a tudomány és a vallás kizárólagos viszonyban van. Értem, hogy van bibliai teremtés történet meg hasonlók, de a tudomány sosem erkölcsi alapot próbált felállítani. Nem kell a vallás megkérdőjelezését látni a tudományos eredményekben, ez elvan két külön pályán.
2014. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
73%

"miért gondolják azt sokan, hogy a tudomány és a vallás kizárólagos viszonyban van"

Mert tényleg abban vannak.

Gondold csak el:

1: ha mindent tudnál - mit kellene hinned?

2: ha mindenben (de tényleg mindenben) hinnél - miféle tudásod lenne?

2014. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
42%
13-as, nem értem mi a különbség a között, hogy nem hiszek természet feletti lényekben, vagy hiszek olyan természet feletti lényben ami nincs semmilyen hatással az életemre. Szerintem ez tök mindegy, az egyik a nem vallásosság a másik lehet vallásosság. Nem ütközik a tudománnyal egyik sem, nem lehet.
2014. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
22%
Azért, mert a "mindent tudnál" többek között ezt is jelentené, hogy tudnál (és nem hinnél) ezekről a lényekről.
2014. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem minden megismerhető. Hihetsz olyan dologban ami nem megismerhető, és ez nem okoz ütközést soha. Amiről nem lehet tapasztalatod, az nem probléma. Olyan ez, mintha azon vitáznánk, hogy hívjuk a semmit.
2014. jún. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 A kérdező kommentje:

A tudósok tévednek, ugyanis a semmiből, egyetlen pontból nem keletkezhet egy egész hatalmas világegyetem. Ilyet nem tapasztaltál sehol az életben, hogy egy rendezetlen valami rendé áljon össze


A tudomány nagyon keveset tud a világról, alig pár száz éve kutatjuk tudományos eszközökkel a hatalmas univerzumot, nem is hagytuk el a Földet sem, az hogy a Holdon voltunk párszor egy túrára az semmi ! A világ végtelen, mi meg csak innen az apró Földről vizsgáljuk, ez semmi ! Semmi.


Nem lehet hiteles következtetéseket levonni ebből, főleg nem olyanokat állítani, hogy bizonytva van a világ keletkezése. Nagyképűség ez, egománia !

2014. dec. 9. 16:28
 18/92 anonim ***** válasza:
87%

Laikusok vagytok hozzá mind a ketten. Miért foglalkoztok olyasmivel, amihez EGYÁLTALÁN NEM ÉRTETEK? Értelmetlen meddő vita.


"A tudomány nagyon keveset tud a világról"


-Ezt lehet mondani, de Te meg még sokkal kevesebbet tudsz róla, sőt a beírásaidból egyértelmű, hogy nagyságrendileg fogalmad sincs...nemhogy a tudománynál, hanem egy csillagásznál pl mennyivel kevesebbet tudsz erről...


"...alig pár száz éve kutatjuk tudományos eszközökkel a hatalmas univerzumot, nem is hagytuk el a Földet sem"


-de elhagytuk!


", az hogy a Holdon voltunk párszor egy túrára az semmi !"


-Az igen, Te aztán keményen ítélkezel..."túrára", mi? És te utalsz nagyképűségre... "Semmi" volt, mi?

Mert ahhoz, hogy tudjunk valamit, oda kell menni konkréten?...


"A világ végtelen"


-Ezt honnan tudod? Van rá bizonyítékod, vagy megint egy tökéletesen laikus vélekedésről van szó?


"mi meg csak innen az apró Földről vizsgáljuk, ez semmi ! Semmi."


-Meg a világűrből űrszondákkal, meg rádiótávcsövekkel. lehet mondani, hogy "kevés", de a semmihez képest végtelenül sok...

2014. dec. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim válasza:
70%

Kérdező! Ajánlom fegyelmedbe:


https://www.youtube.com/watch?v=pNwtfE4MquM


Csak, hogy meghallgass egy tudóst is harmadik félként abban a vitában.

2014. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
56%

Egyikőtöknek sincs igaza!

De többszöri olvasásra egyre gyanúsabb, hogy ez egy kamu provokáló kérdés...

2014. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!