Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kinek van igaza ebbe az...

Kinek van igaza ebbe az ősrobbanás vitába?

Figyelt kérdés

Barátommal beszélgettünk hétvégén és az ősrobbanás is szóba került, mely heves vitába torkollott. Én mondtam, hogy ez egy nagy félrelépése a tudósoknak, mert a semmiből nem keletkeszhet ez a végtelen nagynak tűnő világegyetem. A semmiből amúgy se keletkezik csak semmi, ráadásúl nem áll össze rendezett dologgá a káoszból semmi és az hogy mi tudatos lények vagyunk egy rendezett világban az nem lehet egy ősrobbanás miatt.


A barátom szerint viszont másmiatt mondják a tudósok hogy ősrobbanás volt. Szerinte ez egy tévedés. A semmiből egy kis pontból nem keletkezik minden, de ők nem azért mondják ezt, mert ebbe hisznek, hanem hogy ezt kommunikálják le a hétköznapi embereknek, hogy meglegyen a tudósok presztizse, ne nézzék őket butának és ne higyjenek a mágiába meg ezotériába.


Szerinte nem mondhatják aszt, hogy semmit se tudunk, mert nem lenne hitelük a tudósoknak. Aszt mondanák az átlagemberek, hogy már pár száz éve van fizika és még se tudjuk hogyan jött létre a világ. Valamit mondani kell, hogy értelmesnek gondoljuk a tudósokat a másik meg az, hogy így elvegye a vallás és a spirituális világ keresését. Azt kéne mondani, hogy Isten vagy egy felsőbb inteligencia teremtette a világot tudatosan így, hiszen magától nem lesz semmi, nemhogy galaxisok meg emberek, de ha azt mondanák, hogy Isten teremtette, akkor az emberek elfordúlnának a tudósoktól és a babonák meg ezo tv-félékbe hinnének és nem értenék meg, hogy van aranyközépút is !


Így a cél szentesíti az eszközt képpen elterelik a figyelmet a vallásokról vagy pedig nekem van igazam és a akadémikusok baklövése az ősrobbanás elmélete ?



2014. jún. 17. 15:20
 61/92 A kérdező kommentje:
# 60/ ha nem tudsz érdemben hozzászólni, már csak a szeélyeskedés megy ? :(
2017. dec. 6. 17:26
 62/92 Mojjo ***** válasza:
93%
@61: Ha már az értelmes hozzászólásokról van szó, én még mindig várom a magyarázatot, hogy szerinted az Ia típusű szupernovák lefutási görbéjében mutatkozó távolságfüggő változásokat mi okozza. Akárhogy nézem, nem látom a válaszodat, pedig immáron harmadszor teszem fel a kérdést. Szóval?
2017. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim válasza:
95%
Hagyjad Mojjo,ez az ember azon veszélyes szkeptikusok közül való,akik komolyabb háttértudás nélkül próbálja meg megingatni azt az elméletet,amely sok kérdésünkre adott már választ(ettől még nem sziklaszilárd). Szerintem a kérdező mélyüljön el a fizikában és az annak megfelelő matematikában,olvasson kozmológiai szakkönyveket stb.ezek után lehet kritizálni az egyik meglehetősen stabil,"bevett" elméletet. Én magam is nagyon szeretem a fizikát,de mivel még távol van tőlem az a szint mind matematikából és fizikából ami ilyen elméletek megértéséhez szükséges,ezért nem fogalmazok meg különösebb kritikát ellene.
2018. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 LeonScottKennedy ***** válasza:

Hello?

Hmm a kérdező magamra emlékeztet. Én szoktam így trollkodni, csak én a vallás témában :P Ami szabad pálya, hiszen én világosságot hozok a sötétségbe. A kérdező viszont az ellenkezőjét teszi, ráadásul provokáló stílusban. Legalábbis az elején, a későbbi kommenteken már csak jót nevettem, elengedtem a komolyságot, ez az ember valami túlvilági. Akkora ominózus butaságokat képes írni amin legalább lehet egy jót nevetni. Nagyon szűk látókörű, pont mint egy vallási fanatikus. Remélem folytatódni fognak itt a viták, egy élmény volt olvasni :D

2018. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim válasza:
79%
kiNeK vAn IGazA eBBe aZ ŐSrobBaNÁs VItáBa?
2019. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
Aki nagyobbat tud pukkantani!
2019. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem el, hogy megint ki lett emelve ez az értelmetlen kérdés. Nem lehetne ezt átteni a helyére az ezotéria témába?
2019. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
85%

Na igen... így 5 év távlatából már szerintem is ideje lenne, ha a moderátor végre áttenné.

Érdekes módon, amelyeket idáig sikerült átrakni, ott 5 percen belül leállt az élet.

2019. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim válasza:
Szerintem az utolsó hozzászóló tökéletesen lezárta ezt a kérdést. Minden előjött itt az ezótól a vallási fanatizmusig, a tudományt pedig megvetik a saját kategóriájában. Ideje lenne átrakni a helyére az ilyen kérdéseket végleg.
2019. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudnám, hogy mit keresnek ilyen emberek a tudomány kategóriában?
2019. júl. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!