Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elhiszitek hogy van pokol? És...

Elhiszitek hogy van pokol? És az öngyilkosság nem bűn, miért kerülnének ilyen emberek a pokolba?

Figyelt kérdés
Én nem,mert a pokolban akkor nem sokan lennének.Pl. a Pokol,amit Dante lefestett,egyáltalán nem helytálló szerintem.
2014. aug. 12. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem van pokol és az életedet Isten adta és csak ő veheti el.
2014. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Miért ne volna bűn?!
2014. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Napfonat ***** válasza:
20%

Szerintem mindenki saját maga hozza létre a saját "másvilágát"! Szerintem amilyen életet él itt a Földön az ember, olyan másvilágba kerül!

Ez nem azt jelenti, hogy papnak meg apácának kell menni, hanem azt, ha segítőkész, szeretetni tudó, elfogadó, kedves ember vagy itt, akkor minden bizonnyal nagyon szép világba kerülsz.

Ha meg önző, csak magaddal törődő, esetleg másoknak galibát okozó ember vagy (ne adj isten tolvaj, rabló, gyilkos), akkor meg olyan rezgésszintű valóságba kerülsz, amely megegyezik az evilági "frekvenciáddal", kisugárzásoddal! Akár még pokolként is megélheted!


Aki azt állítja, hogy az öngyilkosság nem bűn, az próbálja ki, majd jöjjön vissza, és mesélje el! Amit Dante leírt a pokolról, szerintem helytálló, csak ki kell venni belőle a vallásos maszlagot.

2014. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azért bűn, mert az élet ellen vétesz.
2014. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Pokol létezik, itt élünk benne a Földön.

Ha alapul vesszük a különböző sztorikat a túlvilági pokolról, akkor az ember vajon milyen pontossággal képes leírni (mennyire hiteles?) egy olyan helyet, ahol még sosem járt és olyan hely, amit el sem tud képzelni?


3-as hozzászólónak tanácsolnám, hogy ne nagyon használja a frekvencia és sugárzás szavakat, elég pongyolán hangzik tőle, és olyan mintha értene a fizikához, amit tudunk, hogy nem.

2014. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Napfonat ***** válasza:
23%
Kedves ötös hozzászóló, jó lenne ha bemutatkoznál, ugyanis még a nicknevét is elrejtő szánalmasokkal nem tudok vitázni. Főleg, hogy - velem ellentétben - neked valóban nincs közöd a fizikához.
2014. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Kedves ötös hozzászóló, jó lenne ha

bemutatkoznál, ugyanis még a nicknevét is elrejtő

szánalmasokkal nem tudok vitázni. Főleg, hogy -

velem ellentétben - neked valóban nincs közöd a

fizikához."

Ember, aki valóban nem ért semmihez az éppenséggel te vagy ne haragudj, hogy ezt mondom, de ezt gondolom a tudatlanságod miatt: "az evilági "frekvenciáddal", kisugárzásoddal!"

Komolyan van olyan elborult ember, aki ezt a mondatodat komolyan is veszi? Ide írsz mindenféle hülyeséget, ami csak az eszedbe jut az ötösnek igaza joggal vonja kétségbe mindezek hitelességét mégis honnan tudod, hogy létezik túlvilág és pokol? Gondolom még nem haltál meg és pár hónap után jöttél vissza vagy igen? A hozzád hasonló emberekkel pontosan ez a baj nincs meg benned a kételkedés csirálya sem pedig hangsúlyozom ez nem rossz dolog.

j2saw

2014. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság bűn, mert megölsz valakit, hiába magad. Te is valaki vagy.
2014. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Pokol, mint hely, ugyanúgy létezik, mint Hófehérke törpéinek bányája.

.

Feltételezve, de nem megengedve(!), hogy van túlvilág akkor lehet Menny és Pokol - de nem mint hely, hanem állapot.

aki itt a földön a "poklok poklát járja meg", nem azt jelenti, hogy fürdették a kénköves üstben.

.

Dante.

Semmilyen szépirodalmi műben nem illik a totális igazságot keresni. Így írta meg, tehát a Szinjáték-ban így létezik.

.

Öngyilkosság.

Bűn-e? Bűn!

Megfutamodás a problémák elől. Tettévet vélt megoldással másoknak, őt szeretőknek komoly fájdalmat okoz. Milyen jogon? Tehetetlensége miatt másokat büntetni bizony bűn!

.

"...a pokolban akkor nem sokan lennének."

Tévedsz! Minden ismerősöm ott lenne, ha a mennybe kerülnék, állandó hidegétel, mert egy személyre nem főznek! (Ez a veszély nem áll fenn...)

2014. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De olyan rosszat,hogy a túlvilágon örökkön örökké szenvedjen nem sokan tettek. Gyerekgyilkosok,háborús bűnösök...De ők nincsenek olyan sokan.

És ha nekem nem is kellett volna lennem, és egyszerűen céltalan vagyok,nem akarok élni,akkor nem lehet akkora bűn az öngyilkosság...

Remélem,mert volt a családban/barátaim körében öngyilkosság,nem akarom elhinni,hogy ők is a pokolban vannak...És akkor Rómeó és Júlia is ? Nehezen hihető.

2014. aug. 12. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!