Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok & materialisták...

Szkeptikusok & materialisták : miért abban hiszel, hogy az élet értelme a vásárlás és 80 évig tartó vegetálás? Mi az értelme ennek?

Figyelt kérdés

Gyakran felmerül a kérdés, hogy mi az emberi lét a világ értelme ? Lényege ? Az anyagi univerzumban sínylődés örök és a reinkarnációink végleg idekötnek vagy egy felemelkedésként ismert tudásszint elérése után kiszabadulunk magasabb rezgési szintekre ?


A fizikai élet gyakorlatilag csupán a vásárlás és a 80 éves korunkig való teljesen értelmetlen vegetálás ! Ennyi lenne a világ? 5 évenként mindenből újat venni, mert van jobb ? Az anyagi típusú fogyasztói társadalom kiélése a végleges célja az embernek ? Szkeptikusok szerint ez valóban így van, de ezt ténleg így gondoljátok ? Örök életeinket itt fogjuk leélni az anyag bőrtönéban, nap mint nap fáradtsággal, betegséggel, fájdalommal leélve? Ennyi lenne a világ csupán?


Szerintem mi fejlődésük során egy szint után, amikor kijárjuk az anyagi megismerést, tapasztalást felemelkedünk egy magsabb rezgésbe, dimenzióba és ott folytatjuk tovább az életüket.


Gyakorlatilag mi itt a földön a legtöbb pozitív érzelmet a szeretetből, szerelemből merítjük, de ehhez nem kell test, ezt lehet magasabb dimenziókban is megélni. A test csak a fizikai anyag bőrtöne.


Szkeptikusok és mások hogyan gondoljátok ezt ? Már a tudomány is kezd rájönni hogy a világ holografikus, te miért nem ebben hiszel?


2014. aug. 20. 16:18
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
68%

"80 éves korunkig való teljesen értelmetlen vegetálás !"

Sajnálom ,hogy a te életed ilyen!

Változtass rajta! Én bulizok, élvezem az élet minden percét! (a legkisebb örömnek is tudok örülni)! ;)

2014. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
58%
Az élet értelme alapvetően a gének reprodukálása. Az, hogy a fejlett társadalomban ennél többre is marad idő és kapacitás, csak bónusz. Ha te baromságok beszerzésére fordítod ezt, akkor neked annyi az életed értelme. Én ma csorogtam le a Mekongon Kambodzsából Vietnámba, és minden percét élvezem, nekem ez.
2014. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
Én azt gondolom, hogy eddig (2014) akár boldog (elégedett)is lehetett volna az élete. A jövő azonban ambivalens, a többség számára a negatív tartományba húz.
2014. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
64%
gondolom a napi 8 óra munka minden egyes percét is rohadtul élvezitek;)
2014. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
80%
Élvezem... (olyan szakmát választottam ,hogy a munkám legyen a hobbim)! ;)
2014. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
78%
A vallásos embereknek nem kell dolgoznia, négyeske?
2014. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim válasza:
63%
Kevered a materialista szó jelentéseit.
2014. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

"Sajnálom ,hogy a te életed ilyen! "


Én is sajnálom, jelenleg nem vagyok képes változtatni ezen :/ Nem szeretnék drogozni meg piálni.


"Változtass rajta! Én bulizok, élvezem az élet minden percét! (a legkisebb örömnek is tudok örülni)! ;)"


A piálás, drogozás, extazizás a discoba engem nem vidít fel, de ez drogfüggőség, alkoholizmus. Én nem akarok ebbe az irányba elmenni, főleg hogy nem élvezem.


"Én ma csorogtam le a Mekongon Kambodzsából Vietnámba, és minden percét élvezem, nekem ez."


Igazad van,de én szintén nem lelem örömöm a PC-s játékokba, igaz a WOW-ot meg még párat próbéltam ki csak, egy hónapig húztam :S


"Az élet értelme alapvetően a gének reprodukálása."


Köszi, de egy nap max egyszer bírok kefélni

2014. aug. 20. 18:02
 9/41 anonim ***** válasza:
58%

A piázás,drogozás,extázis,disco engem sem vidít fel... sokkal jobban mikor egy jó pár barátommal elmegyünk valamerre vagy kilátogatunk egy fesztiválra!


Ha te csak ezt látod ,hogy a mai világban a drogozás jelenti a bulit meg a boldogságot akkor annál is már csak még jobban tudlak sajnálni! :(

2014. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
87%
Az élet célja a küzdés, maga (Madách).
2014. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!