Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit tegyek a baratommal ha a...

Mit tegyek a baratommal ha a gonoszsag felulkerekedett rajta?

Figyelt kérdés
Miota elfordult a vallastol es megtagadta Istent teljesen kifordult onmagabol es mindenkihez gonosz es konyortelen. En sem vagyok vallasos, de tudom hogy letezik jo es rossz, es meg megmaradtak az emberi erzeseim.
2014. okt. 27. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Exöszájzbúúk"


Vegyetek neki egy bicót az Auchanból.

2014. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Legoman ***** válasza:
Hagyd rá. Az ő élete, az ő választása. Csak arra vigyázz, hogy ne hálózzon be.
2014. okt. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Napfonat ***** válasza:
40%
Hugyozd le! Attól észhez tér majd.
2014. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2014. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki egy kapát. Miért gonosz? Mit csinál és mitől változott meg?
2014. okt. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit tenni... Három napod van, hogy megmentsd a lelkét, utánna máglyán kell elégetni, nehogy több embert magával rántson a démonja. Javaslom a szenteltvizzel való leöntést, vagy zárd be egy keresztekkel teli szobába, ahol van egy kép Jézusról... Máskülönben elveszted...
2014. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Éppen te írtad, hogy nem vagy vallásos. Akkor tőle mit vársz? Nem ismered az indítékait. Nem vagy közeli családtagja; finoman szólva sincs sok közöd ahhoz, hogy ő hogyan/hogyan nem éli meg a hitét.

A kérdésed pedig eléggé álszent módon van megfogalmazva. Ha engem így próbálnának ,,megtéríteni", nem hiszem, hogy az elvártnak megfelelő eredményt produkálnék. Egyébként: bizonyára volt oka arra, hogy elforduljon a vallástól. Teszem azt az ilyen és ehhez hasonló mondatok tökéletesek erre a célra (ha csak nem egy középkori szerepjátékban/kolostorban tartózkodsz).

Lehet, hogy ez így részemről kegyetlenség, de én így látom.

Na meg: mi az, hogy gonosz? Esetleg mások az érdekei, mint az illetőnek, és érvényre is juttatja azokat, az érzelmekkel/mások érdekeivel nem törődve. És: mi az, hogy emberi érzések? Szerintem például sok mindenben példát vehetnénk az állatokról. A tigris sem gonosz: enni akar, ezért öl. Ő egy tigris, ragadozó szervezettel, emiatt nem élhet úgy, mint egy törpehörcsög.

Azt javaslom, hagyd a barátodat, hogy tegye, amit akar. (Neked) jó esetben rájön, hogy ő mégsem tud Isten nélkül élni, vagy rájön, hogy neki ez így jó, és nem kér többet a vallásból. Nem tehetsz semmit, legfeljebb annyit, hogy nem erőlteted.

Sok sikert!

2014. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!