Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az élet spirituális értelme?

Mi az élet spirituális értelme?

Figyelt kérdés

Miért vagyunk ? Miért pont ilyen testeben szenvedünk az anyag börtönében ? Miért vagyunk? Mi célja az életünknek? Mivégre születtünk?


Ezek a végső kérdések érdekelnek. Azaz a spirituális értelme az életnek ? Valamiféle fejlődés valahova? Hova, miért nem látjuk a végét? Az anyag börtönében miért nem látható anyagi gondolkodással pl a szkeptikusok miért nem érzik ezt?


Nem helyes az olyan válasz, hogy az az értelme amit te adol neki, mert ez azt jelenti, hogy te nem tudod mivégre vagy. Az élet egy iskola, világos hogy nem véletlen vagyunk itt valami felsőbbrendű célja van, aki csak annyit mond, hogy nincs célja, csak te adj neki valamit pl játszál játékokkal a sarokban, az olyan mint aki az első osztályba nem veszi észre, hogy osztályteremben van és nem hallja amit a tanítónéni mond, csak játszik tovább.


2015. márc. 5. 22:45
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
74%

Pszt, hajolj csak közelebb! Megsúgom a tutit!


"Miért vagyunk?"


Mert fizikailag lehettünk, és lettünk is.


"Miért pont ilyen testeben szenvedünk az anyag börtönében?"


Az anyag mi magunk vagyunk, nem valaki anyagba zárva. Miért pont ilyen? Miért pont milyen? Ezt bármilyen test esetén kérdezheted. Az emberek többsége nem szenved, és aki szenved, az sem mindig.


"Mi célja az életünknek?"


Semmi! Vagy, mert lehettél, és lettél is. Ha célt akarsz, magadnak találhatsz ki. Ezt látom, meg is tetted.


"Mivégre születtünk?"


Két ember kefélt. Nem a te hibád, nem is ró rád semmilyen misztikus spirituális küldetést.


"Valamiféle fejlődés valahova?"


Az időben korábbiból az időben későbbi felé.


"Hova, miért nem látjuk a végét?"


A vége a halál. Én látom.


"Az anyag börtönében miért nem látható anyagi gondolkodással pl a szkeptikusok miért nem érzik ezt?"


Semmiben nem vagyok más, mint itt bárki, csak mással magyarázom ugyanazokat a jelenségeket. A motivációt, az életkedved, a versenyszellemet, a vágyat a fejlődésre, gyarapodásra én is érzem. Ez viszont nem cél, nem értelem, csak anyagi szükségszerűség. Még a legelvontabb, legemelkedettebb gondolataim is. Csak fizika. Van, mert lehet, és lett is.


"Nem helyes az olyan válasz, hogy az az értelme amit te adol neki, mert ez azt jelenti, hogy te nem tudod mivégre vagy."


Kivéve, ha TUDOD, hogy semmi végre. Akkor tudod, hogy nem kell, hogy legyen értelme, de lehet, ha adsz neki. Vagy ad más. A puszta léteddel nyomot hagysz a világban, visszahatsz rá, kölcsönhatsz rá. Fogaskerék vagy a gépezetben. Más fogak téged hajtanak, a te fogaid hajtanak másokat, amibe beleakadnak.


"Az élet egy iskola, világos hogy nem véletlen vagyunk itt valami felsőbbrendű célja van, aki csak annyit mond, hogy nincs célja, csak te adj neki valamit pl játszál játékokkal a sarokban, az olyan mint aki az első osztályba nem veszi észre, hogy osztályteremben van és nem hallja amit a tanítónéni mond, csak játszik tovább."


Naiv bogaram. Hát mit tanul az, aki fogantatás után, azonnal elpusztul egysejtűként? Vagy kettéosztódik, és utána pusztul el? Vagy néggyé osztódik, és utána pusztul el? Vagy embrióként az anyaméhben? Vagy szülés közben? Aztán mit tanul az egysejtű, amit az immunrendszered épp most végez ki, észre sem veszed. Mit tanul a növény idegrendszer nélkül? Aztán mivel vagy te különb ezeknél? Mert pár évig az a szerencséd van, hogy belátóképes központi idegrendszerrel, elmével, tudattal rendelkezel? Már azt hiszed, hogy az Univerzumnak kozmikus céljai vannak veled? Már azt hiszed, hogy amivel becsapod magad (téged meg a spiritualizmus), ami önkényes célt az életednek adsz, az már onnantól univerzális rendezőelve minden életnek, visszamenőlegesen is? Ezt a pátoszos fejlődés koncepciót is csak te adod magadnak az életed értelmeként, nem eredendően jött veled. Jól hangzik, ennyi az egész. Ne kérkedjél vele.


Véletlen nincs. Az anyagi világban megszeghetetlen ok-okozati lánc és determináltság van. A véletlen csak a kibogozhatatlanul bonyolult szinonimája. Magasabb rendűségről beszélsz? Minél magasabb? Mennyivel magasabb? Mivel lesz jobb halottnak lenni, ha életedben ezzel vigasztalod magad? Csak lenézel másokat.


Hol van a tanítónéni? Ki látta? Miért csak másoktól hallok róla? És miért mond mindenki tök mást? Miért vesznek össze rajta, ha ők olyan jól látják, amit én nem? Miért nincsen tananyag? Miért tűnik úgy, hogy értelmetlenül osztályoznak?

2015. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
# 1 ezt az agymenést el sem olvasom. nem tudom minek írtál ide, amikor elmondta, hogy aki ezt nem tudja értelmezni ne is írjon. Hasznavehetetlen válasz
2015. márc. 5. 23:29
 3/10 Ozmium42 ***** válasza:
67%
Szerintem megfeledkeztél valamiről :D
2015. márc. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
# 3 te mindíg úgybeszélsz mintha nagyon okosakat mondanál és megtisztelnéd az agymenéseddel a kérdezőt, de közben tök hülyeségeket írkálsz össze :D
2015. márc. 5. 23:45
 5/10 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
79%
Nah... az lesz a legjobb, ha leírod az ötleteidet, és mi visszaírjuk neked ugyanazt válaszként.
2015. márc. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ozmium42 ***** válasza:
69%
Üdv az Ezotéria topicban ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2015. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Az értelméhez az okát kell keresni, vagy amit adsz neki.
2015. márc. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
51%
Erre a kérdésre nem lehet objektív választ adni. Így leírom ahogy én látom. Szerintem a létünk értelme maga a lét. Van egy szellemünk, aminek van egy eszköze, a fizikai valónk mellyel képesek vagyunk megélni és mozogni az anyag világában. Ebből kell kiindulni. Ha csak szellemek lennénk nem tudnánk ezt megtenni és így sokkal kevesebbek lennénk mint most vagyunk. Meg kell ismernünk külön a szellemi képességeinket és külön a fizikálisakat. Direkt nem fejlesztést írtam, mert szerintem minden potenciál meg van bennünk csak nem tudjuk használni, mert nem ismerjük a működésüket. A korunk materialista felfogása csak a fizikai képességek végtelenségig történő fejlesztésében hisz és az elmét a fizikai képességek szolgájának tekinti. Így képesek vagyunk erőnkön felül teljesíteni, karriert építeni, de ha a létünk alapvető, teremtéskori adottságaihoz viszonyítjuk a mai"normális" embert akkor nem más csak egy embergép aki képes utasításokat elvégezni de nincs lelke. Ezért kell visszanézni és elvonatkoztatni mindentől amit születésünk óta a világról gondolunk ha az igazi potenciáljainkat akarjuk megismerni. Én személy szerint ezt úgy szoktam elérni hogy nem gondolok egy ideig semmire, de még arra se hogy semmire se gondolok. Ez afféle paradoxon, de ha sikerül elérni ezt a fázist és tartani egy darabig akkor elkezdjük megélni az igazi emberi valónkat, azt amik gyakorlatilag vagyunk: test és a lélek. Na ebből már ki lehet indulni ha ilyen volumenű kérdésekre keressük a választ,mert így minden képességed ami benned szunnyad elérhetővé válik. Ebben az állapotban szoktam gondolkozni a nagy kérdéseken, és arra jutottam, hogy eredendően az a célunk, hogy létezzünk. Harmóniában élni a természettel, az embertársainkkal a világgal. Szeretni, boldognak lenni, adni-kapni és minden nappal egy picit jobb hellyé tenni azt ami téged körülvesz. Nem a világot, csak ameddig elér a kezed. Lehet ezzel nem sok újat mondtam, de a mai világban ritka kincs ha ilyen közegre lel az ember ahol mások is így munkálódnak amikor már gyerek korunktól azzal sulykolnak hogy csak magunkkal foglalkozzunk, máson gázoljunk át. Gyakorlati értelemben meg ha a létünket nézzük az univerzumban, akkor el kell fogadnunk hogy annyira kicsik vagyunk kozmikus értelemben, hogy felesleges foglalkozni a megértésén. Egy egysejtűnek már a szoba amiben mi lakunk akkorának tűnhet, mint nekünk az univerzum. Az univerzumunk meg lehet, hogy egy mégnagyobb valamiben egy szobánknyi terület. Ezért nem is érdemes tűnődni rajta, hisz a létünkben nem játszik akkora szerepet, hogy érdemes legyen minden titkának a firtatásával eltölteni ezt a néhány évtizedünket amíg élhetünk. Hogy mi vár ránk az élet után azt nem tudom, de azt igen, hogy biztosan mindenki meg fogja tudni. Talán, ha jól éljük meg az életünket magasabb létformákká válhatunk, de az se elépzelhetetlen hogy porból lettünk és porrá leszünk, majd sokezer év múlva újra azzá válik a testünket felépítő anyag mely ismét olyan érző lénnyé válik mint most vagyunk jelen pillanatban. :) Majd kiderül, addig is élj úgy ahogy a lelked diktálja, és teremtsd meg a körülményeket, hogy fenn bírd tartani ebben az eltévedt társadalomban. Ha boldog vagy, megnyered az élet nevű játékot. :) Köszönöm hogy elolvastál! Legjobbakat! :)
2015. márc. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy Sámánkirály légy! :)
2015. márc. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én arra kárhoztattam, hogy boldogtalan legyek.


26/f

2015. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!