Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha mantrázni akarok, és nekem...

Ha mantrázni akarok, és nekem főleg a szív szútra tetszik elég ha ezt a pár sort mondogatom? (Gate gate, para gate, parasam gate, bodhi svaha. )

Figyelt kérdés
Azért akarok mantrát használni mert drogfüggő vagyok (erre most nem térek ki), rendszeresen meditálok hogy a tudatomat tisztítsam de sokszor eszembe jut hogy anyagoznom kéne. Ilyenkor különféle módszerekkel akarom elterelni a figyelmem, de ez nem mindig sikerül. Arra gondoltam valami mantra mondogatása ilyenkor segíthet. Vagy tudnátok ajánlani másféle mantrát esetleg?
2015. máj. 24. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
A mantrák imádságok. Ha a vallási hátteret nem teszed magadévá, csak üres szavak. Ugyanúgy használják őket, mint a keresztények az imádságokat, és zsoltárokat. Viszont a meditáció nem rossz ötlet, csak a megfelelő metódust kell kiválasztanod. A zen meditáció például kifejezetten a koncentrált tudatra, jelenlétre, és önfegyelemre épít, azzal talán csökkenthető a narkotikumok utáni vágy annyira, hogy ne nyúlj értük.
2015. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen én pont a zen meditációt gyakorlom már több éve, de egyedül. Nem járok tanítóhoz vagy ilyesmi, de így is sikereket értem el (pl. 6 hónapja abbahagytam az intavénás szerhasználatot), bár a meditáció csak abban segített hogy jobban átlátom cselekedeteimet, és azok következményét. Azt hallottam a mantra mondogatása elmozdíthatja a tudat akadályait, és így közelebb kerülhetek igazi önvalómhoz. Még midig visszaesek néha de már csak füvet vagy "bio-füvet,, fogyasztok viszont ezt is abba akarom hagyni.
2015. máj. 24. 13:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mantra mondogatása valóban ezt teszi, de csak akkor, ha érted, és a mélyebb értelmét is felfogod. A mantrák vagy szanszkritul vagy hindi nyelven vannak, ezért ha lefordítod, akkor is csak a szó szerinti jelentést érted meg, a mélyebb mondandót nem. A mély mondandót csak akkor értheted meg, ha rendelkezel a fogalmi környezettel, azaz a mantrához tartozó vallást követed. A meditáció nem igényel ilyesmit, azt valóban nem ártana tovább gyakorolnod, és mélyítened. Esetleg pránajámát, vagy qigongot is elkezdhetnél mellé gyakorolni, hogy a tested is könnyebben helyre álljon.
2015. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég. Örülök, hogy dolgozol a tiszta tudat elérésén!


A teljes szív szútrát recitáld:

https://www.youtube.com/watch?v=Ccy708RQ1DA


Ma ka han nya ha ra mi tta shin gyou

kan ji zai bo satsu. Gyou jin han nya ha ra mi tta ji. Shou ken go un kai kuu.

Do i ssai ku yaku. Sha ri shi. Shiki fu i kuu. Kuu fu i shiki. Shiki soku ze kuu.

Kuu soku ze shiki. Ju sou gyou shiki. Yaku bu nyo ze. Sha ri shi. Ze sho hou kuu sou.

Fu shou fu metsu fu ku fu jou fu zou fu gen. Ze ko kuu chuu.

Mu shiki. Mu ju sou gyou shiki. Mu gen ni bi ze sshin ni. Mu shiki shou kou mi soku hou.

Mu gen kai. nai shi mu i shiki kai. Mu mu myou. Yaku mu mu myou jin.

Nai shi mu rou shi. Yaku mu rou shi jin. Mu ku shuu metsu dou. Mu chi yaku mu toku.

I mu sho to ko. Bo dai sa tta. E han nya ha ra mi tta ko.

Shin mu ke ge. Mu ke ge ko. Mu u ku fu. On ri i ssai. Ten dou mu sou.

Ku kyou ne han. San ze sho butsu. E han nya ha ra mi tta ko.

Toku a noku ta ra san myoku san bo dai. Ko chi han nya ha ra mi tta. Ze dai jin shu.

Ze dai myou shu. Ze mu jou shu. Ze mu tou dou shu. Nou jo i ssai ku. Shin jitsu fu ko.

Ko setsu han nya ha ra mi tta shu. Soku setsu shu watsu gya tei gya tei.

Ha ra gya tei. hara sou gya tei. Bo ji sowa ka. Han nya shin gyou.

2015. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a szanszkrit megfelelője jobban illene hozzá. A japán szútrát nehéz jól recitálni.
2015. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
(a mellékleten elég jól hallható)
2015. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magyarul esetleg nem lenne jó? Nekem talán így lenne a legkönnyebb megjegyezni, és megtaláltam az egészet magyarul. (most így gyakorlom) :)
2015. máj. 24. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezeket a szövegeket nem lehet hitelesen magyarra fordítani. A szanszkritot még talán, bár a lényeg elvész, de a japán változat olyan nyelvezettel íródott, amit nem is használnak élő szóban. A fordítások amik léteznek belőle nem alkalmasak mantrának. De a mantrához még mindig szükséges, hogy a vallási vonatkozást is elég mélyen megértsd. Különben csak megerőltető hangsorok lesznek, nem megfelelő hatással(próbáltam már).
2015. máj. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 7


Szerintem nyugodtan hallgasd/énekeld/mondogasd magyarul, ha tetszik, és jó érzést kelt benned.


Saját tapasztalatot annyit tudok veled megosztani, hogy én hosszú hónapok óta járok egy nagyon kedves, gyönyörű szép hangú mantra énekesnő zenés, illetve mantra meditációira és olyan programjaira, aminek a végén időnként közös mantra éneklés is van.


Én azt érzem, hogy minden alkalommal rendkívül erőteljes érzelmi blokkoldás, tisztulás, ami ott történik velem, és mivel a végén akinek kedve van, megoszthatja az élményeit, illetve tapasztalatait arról, hogy mit élt át közben, azt is tudom, hogy milyen hatással van másokra. Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen résztvevők között, aki nincsen tisztában a szanszkrit szövegek pontos jelentésével. Természetesen elhiszem, hogy ha érteném is őket, és a mélyebb jelentésükkel is pontosan tisztában lennék, akkor még hatásosabbak lennének, de én enélkül is nagyon erőteljes pozitív hatásukat tapasztalom.


Énekel szanszkrit nyelven is és magyarul is, de a magyar szöveg nem fordítás - részben azért, amit a Huo Xianren nevű felhasználó megfogalmazott, miszerint ezeket a szövegeket nem lehet hitelesen magyarra, vagy más nyelvre lefordítani.


(Ha esetleg van kedved, itt bele tudsz hallgatni egyik CD-jének a bemutató egyvelegébe, bár a kedvenc mantrád az nem szerepel rajta)


https://www.youtube.com/watch?v=yiDGB-ov45M


Tudom, hogy amire te szeretnéd használni a mantrákat, az egy elég specifikus cél, de ha te úgy érzed, hogy a mantrázás - akármilyen nyelven - bizonyos helyzetekben segít abban, hogy a figyelmedet másra tudd fókuszálni ahelyett a gondolat vagy késztetés helyett, hogy "anyagoznom kéne", akkor szerintem mindenképpen érdemes élned a lehetőséggel.


Tisztában vagyok vele, hogy a két dolog sem jellegét, sem jelentőségét tekintve nem összevethető, de nekem például már teljesen a szokásommá vált, hogy olyan helyzetekben, amikor a hétköznapokban egy kicsit is kizökkenek a lelki békémből, akkor - feltéve, ha a helyzet lehetővé teszi, - beteszem ennek a énekesnőnek az egyik CD-jét, vagy elindítok az egyéb kedvenc mantráim közül egyet (nagyon szeretem pl. Deva Premalt és Snatam Kaurt), ha pedig a helyzet erre nem alkalmas, akkor magamban elkezdem énekelni valamelyiket, hangulattól függően, és perceken belül "helyre tudom billenteni" magamat.


Egy dolog még eszembe jutott: amit szerintem érdemes lenne még csinálnod a célod érdekében (ha eddig még nem teszed), az a pozitív megerősítő állítások "mantrázásra", vagy akár a hallgatása magadnak személyre/saját célodra szabva megírva, MP3-as lejátszóra felvéve, amivel szépen tudod programozni a tudatalattidat a kívánt eredmény érdekében.


Gratulálok az elismerésre méltó akaraterődhöz, hogy olyan függőséget, amivel az intravénás szerhasználat járhat, le tudtál tenni, és sok sikert, illetve kitartást kívánok neked annak az eléréséhez, amit célul tűztél ki!

2015. máj. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!