Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az ami természetfeletti,...

Mi az ami természetfeletti, de mégis valóban létezik? Es hogyan tudhatom meg, hogy tenyleg letezik az?

Figyelt kérdés
Nem vagyok sem szkeptikus, sem hivo, vagyis egyszer ezt az oldalt kepviselem, egyszer azt, de tudni szeretnem mas emberek mit gondolnak a szellemekrol es barminemu "varazslatrol" illetve hogyan tamasztjak ala. Ha jol meggondolom a szkeptikusoknak is lehet igaza.. Almok, hallucinacio, trukkok, technologia, de ha jol belegondolok, nincs olyan nep akinek mitologiaja ne tartalmazna valami utalast a tulvilagra, persze rajuk is lehet mondani, hogy kepzelodtek, de akkor en azt mondom, hogy a poharban legyen tiszta viz, es olyat mondjatok ami egyenes, es nem cafolhato, amit ki lehet probalni. Ha van ilyen...

2015. dec. 7. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gond nem csak az, hogy nincs bizonyíték, hanem az, hogy hatás sem.
2015. dec. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyilván ha ide varázsolna valaki egy barackot, nem kezdenék el azon gondolkodni, hogy biztos már ott volt a barack, csak ráhibázott valaki. Vagy mindenki barackot tart az asztalon.
2015. dec. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ozmium42 ***** válasza:
56%
A természetfeletti önmagában értelmetlen fogalom. Ha létezne természetfeletti, az nem lenne természetfeletti.
2015. dec. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A túlvilág amúgy szerintem úgy alakult ki, hogy meghalt valaki. És látták a többiek, hogy halott. Úgy próbálták magukat vigasztalni, hogy az álmát aludja. Aztán a testet kezdte megenni az idő és jött az ötlet, hogy a léleknek nincs köze a testhez. Ekkor jöttek az olyan elméletek, hogy álmunkban másik világban járunk stb..De ezt csak úgy gondolom.

https://www.youtube.com/watch?v=2lfsnt3VlpM

2015. dec. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden a természet része, csak nem tudtak jobb szót idáig bizonyos jelenségekre kitalálni. Vagy minden a mindenség része, amit mi megismerhetünk. Hogy azon kívül mi van? A fene tudja... :)
2015. dec. 7. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha létezik természetfeletti, akkor azért nem létezhet, mert természetes, hogy van!

Ha létezik természetfeletti, akkor csak viszonyítás kérdése, hogy az-e, mert ha az természetes, hogy létezik, akkor mi is lehetünk természetfelettiek.

2015. dec. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A természet felett vannak madarak, akik bizonyára léteznek, de természetfeletti nem létezik. És ne mondd, hogy szivárvány vagy, mert jól láthatóan ezoterikus hajlamú vagy. :D
2015. dec. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Legoman ***** válasza:

Nem a természet felett vannak a madarak, esetleg az erdő, házak felett repülnek, de ugyanúgy részeik ők is a természetnek, mint ahogy a szellemek, és egyéb természetfeletti lények is.

Onnan tudhatod meg, hogy létezik-e természetfeletti, hogy vizsgálódsz.

Életem során nagyon sok szellemet és lidércet láttam már, valamelyik kedves volt, de valamelyik nem.

Onnan tudom, hogy léteznek ilyen lények, mert elkezdtem vizsgálni ezt a területet. Figyeltem mikor szellemes (nem humorosra gondolok) történeteket mesélt valaki egymásnak, és figyeltem mások reakcióit, hogy mit mondanak, hogy mitől lehet. Van egy ház, ahol biztosra tudom, hogy van szellem, és mikor ott voltam, akkor ezen információk alapján mikor észleltem valamit, akkor mindenre először racionális magyarázatot kerestem, mert vizsgáltam a helyzetet. Ha észleltem valamit, akkor szétnéztem, hogy mi adhatta ki, és 35-40%-ban megtaláltam a forrást, de a maradék 60-65%-ban nem sikerült semmit se találnom, vagy nem ismétlődött meg például a hang, amit hallottam, és olyan helyen volt, ahol semmi sem volt csak egy faajtó, és tudniillik, hogy a faajtó nem kopog saját magán hangosan. Életemben nem is hallottam még azt az ajtót olyan hangosan recsegni vagy kopogni, sőt sehogy sem hallottam még, pedig nem kis időt töltöttem abban a házban.

A lényege az egésznek a vizsgálódás. Derítsd fel a háznak minden egyes zugát, ha szellemet keresel.


A varázslatot meg kell tapasztalni, másképp nem tudod, hogy működik. Ez viszont attól függ, hogy mit értesz "varázslat" alatt?

2015. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Minden amit mesterségesen állítanak elő, az természet feletti. Nem természetes. :D
2015. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Létezik a temészetfeletti habár nem a hagyományos értelemben. Ilyen például maga Isten.
2015. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!