Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valami nem stimmel az életemme...

Valami nem stimmel az életemmel (részletek a kifejtésben). Mihez kezdhetnék?

Figyelt kérdés

Olyan helyen kell élnem, ahova nem tartozom és bárhogy próbálkozom, nem tudok kijutni onnan. Mindegy, hogy hova megyek és mivel próbálkozom, mindig ugyanaz történik: először mindenki kedves hozzám, aztán egyre ellenségesebbek lesznek velem, a végén pedig gyakorlatilag elüldöznek. Akárhányszor eljutok valahova, mindig megjelenik valaki (mindig más), aki ellenem hangol mindenkit és ott tesz nekem keresztbe, ahol csak tud. Ezek a személyek mindig utánam érkeznek és mindegyikre ugyanazok jellemzők: erőszakosak, énközpontúak és felfuvalkodottak, valamiért mégis mindenki melléjük áll, pedig nem csak velem viselkednek szemét módon, hanem mindenkivel.

Az emberek alapból is sokszor ellenségesek velem és indokolatlanul agresszívvá válnak a jelenlétemben, pedig nem vagyok rosszindulatú ember, mindenkivel kedves vagyok és szelíden viselkedem. Még az állatok is megbolondulnak a közelemben. Előfordult már, hogy egy mindenkivel barátságos kutya a torkomnak ugrott, de olyan is volt, hogy egy nyúl összekarmolt. Nem tudom, miért váltok ki ilyen reakciókat, de én valamiért mindenkiből előhozom a rosszabbik énjét, a szunnyadó fenevadat.

Sokat gondolkoztam azon, hogy talán velem van a baj, de sajnos nem így van. Soha nem mondtam, vagy tettem semmi olyat, amivel kiválthattam volna bárki, vagy bármi agresszióját és azt se mondhatom, hogy azért fuccsol be minden kísérletem, mert nem igyekszem eléggé. Legutóbb is a belemet kidolgoztam, hogy új életet kezdhessek ott, ahova mentem, de hiába.

Sokáig azt hittem, hogy csak beképzelem magamnak, hogy keresztbetesznek nekem, de legutóbb azt mondták nekem, hogy nekem ott a helyem, ahonnan jöttem és jobb lenne, ha magamtól visszamennék és nem kellene azon fáradozniuk, hogy hazakényszerítsenek. Akkor vált egyértelművé, hogy ez nem puszta balszerencse, hanem ezek a dolgok meg vannak rendezve.

Nem tudom ki, vagy mi áll ennek a hátterében, de az biztos, hogy nagy hatalma van és úgy tudja irányítani az embereket, mint valami járművet, vagy számítógépet. Nem akarok mást, csak otthont és egy munkát amiből fenntarthatom, de attól félek, hogy amíg nem derítem ki, hogy mi folyik életem hátterében és miért csinálják ezt velem, addig csak álmodhatok arról, hogy normális életem legyen.

Ilyen esetekben hova lehet fordulni?



2015. dec. 21. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Abból, hogy a környezetedben még az állatok is agresszívvé válnak veled szemben, arra következtetek, hogy valami olyasmi szagod lehet, ami pánikot, agressziót vált ki az élőlényekből, állatból, emberből egyaránt. (Biztos ismered azt a jelenséget, mikor a kiskutya nem akar bemenni az állatorvosi rendelőbe, pedig soha életében nem járt ott, de érzi a pánik szagát amit az elődei ott hagytak.)


Ehhez természetesen nem kell rossz embernek lenned.


Hogy ezt a szagot mi okozza, azt nem tudom, érdemes lenne utána járni, de általában fiziológiai és mentális folyamatok okoznak kipárolgás változást. Lehet akár gyulladás, hormonális eltérés vagy táplálkozásbeli dolog is a háttérben, de érdemes átgondolni, hogy milyen illatszereket használsz rendszeresen.


Én felkeresném ez ügyben magyarország orrát, Zólyomi Zsoltot. [link]


Aztán ha tényleg ez a baj, akkor megbeszélném természetgyógyásszal, hogy hogyan lehet ezen változtatni.


De ez csak egy tipp...ne nézz hülyének!

2015. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem nézlek hülyének, kösz a tippet, nekem ez eszembe se jutott, lehet, hogy az állatoknál tényleg csak ennyiről van szó.

Az emberek esetében viszont nem rögtön ellenséges velem mindenki és a szag még nem magyarázza meg azokat a szemét alakokat és hogy miért akarják, hogy egy olyan helyen éljek, amit utálok.

2015. dec. 21. 12:37
 3/10 Fish1 ***** válasza:
Megkérdezted-e már bármelyik ellenséges embert, hogy konkrétan mi a problémája veled, mi irritálja? És ha igen, mit mondott? Én ezzel kezdeném. Lehet, hogy ők látnak benned valami olyat, amit te nem veszel észre saját magadon, vagy eddig eszedbe se jutott, hogy ez lenne a probléma. Az ember saját magára nem tud objektíven tekinteni, plusz még időnként áltatja is magát, ezért lenne fontos egy külső szemlélő véleménye. Szerintem a "hiba" benned van, mert ha nem ez lenne, akkor ezek az emberek nem téged kóstolnának be, hanem másokat.
2015. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lehet, h van benned egyfajta áldozati magatartás.

nekem párkapcsolatban volt ilyen, hogy úgy gondoltam, jobb a békesség, és inkább sokmindent eltűrtem. de az ilyen kapcsolataim tönkrementek, mert nem tudtak tisztelni.

A mostani kapcsolatban a legkisebb búbánatomat is szóvá teszem, kiállok magamért, és meg is vagyok becsülve.

2015. dec. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amint írtam, alaposan átgondoltam a dolgokat és nem én tehetek róla. Természetesen próbáltam megkérdezni tőlük, hogy mi bajuk velem, de mindig elmenekültek a válaszadás elől. Nem viselkedem áldozatként, valahányszor támadás ért mindig kiálltam magamért. Mindig szembeszálltam velük, csak mindig alulmaradtam.
2015. dec. 22. 09:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít a történeted az enyémhez! Én is erre keresem a választ!

Szerencsére engem nálam ez az ellenségeskedés "csak" a munkahelyeken ér utol.Tehát olyan közösségekben, amit nem én választok, ahová muszályból jár az ember.Magánéletben viszont nem utálatosak velem az emberek.

Két alapvető, logikusan megmagyarázható ok máris elmondható:

1.A munkahelyeken olyanokkal is összekerülünk, akikkel magánéletben szóba sem állnánk, észre sem vennénk.Ráadásul minden melóhelyen alapból van (vagy lesz)minimum egy tapló, közösségromboló, okádék természetű suttyó, akik pont a kedvesebb kollégákra utaznak, mert azoknak jól a fejére tudnak nőni.Birka is van jó sok minden melóhelyen, a birkákról meg köztudott, hogy ostobák és mindig a főkolompost követik bégetve.

2.A baj a kedvesség lehet, próbál ezen változtatni.Muszáj lesz szigorúbb fellépést begyakorolnod!


Nos, én a "szagokban" nem hiszek.Már arra is szakosodott valaki, hogy pénzért szaglász másokat? Megáll az ész, egyesek mivel lehúzzák a hiszékenyeket.

Állatoknál esetleg működhet, hogy a "szagodra" ugranak, de az ember nem állat, megközelítőleg sincs olyan jó szagérzéke!

Mi az, hogy "visszamenni oda, ahonnan jöttél"?

Lehet, hogy valami zűr van a családi életedben, múltadban?Ha igen, akkor pedig ilyesmiről ne beszélj munkahelyen, mert ez is lehet problémaforrás.

2015. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az emberek nem azonnal ellenségesek"

Ennek két oka lehet:

1.Mert alattomosak és egy ideig várnak, figyelnek, próbálják kiismerni, hol vannak a határaid.És ha már ismernek, látják, hogy nem kell tőled félni, akkor felbátorodnak és kimutatják a fogukat.

Ne mutasd a gyengeségeid.A kedvességed pedig tartogasd annak, akiről tudod, hogy nem él vissza vele.Ha nincs,aki melletted állna, akkor jobban jársz azzal is, ha akár hazudsz valamit, pl egy kitalált társ, barát, aki befolyásos, erős, védelmező.


Másik lehetőség, ami miatt ellenségesek lesznek az lehet, hogy esetleg neked van olyan tulajdonságod, ami idegesítő vagy ellenszenves, csak esetleg nem veszed észre.Ezt olyantól kérdezd meg, akit ismersz és akinek megbízhatsz a véleményében.

2015. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

6-os válaszoló: tökéletesen leírtad, hogy milyenek azok az emberek, akik ezt művelik velem és abban is igazad lehet, hogy a kedvességem miatt gyengének látnak és ezért szemétkednek velem. A családommal viszont nincs zűr és tudtommal a múltban sem követtem el semmi olyat, ami miatt a múltamnak oka lenne arra, hogy fogvatartson. Szabadulni akarok tőle, de nem ereszt.

7-es válaszoló, veled is egyetértek abban, hogy talán azért nem rögtön tolnak ki velem, mert először kipuhatolják a gyengeségeimet, hogy könnyebben eltaposhassanak. Sajnos nem igazán van olyan ember a környezetemben, aki ne élne vissza a kedvességemmel, szóval a legjobb az lesz, ha megtartom magamnak.

2015. dec. 22. 16:56
 9/10 Fish1 ***** válasza:
60%

Még egy dolog, ha már így az ezo kategóriába került:

- Van egy olyan bölcsesség, hogy "az ok mindig te magad vagy." - vagyis ha te magad megváltozol, akkor a környezeted is másképpen fog hozzád állni. Ez egyszerű akció-reakció kérdése. Szerintem a "nem én tehetek róla" hozzáállás ebben az esetben (is) a felelősség hárítása.

- tedd fel magadnak a kérdést: - miért hoztam magam ebbe a helyzetbe? Az életben minden cselekedetnek van következménye és nem feltétlenül azonnal.

- mire tanít téged ez a helyzet? - az, hogy szekálnak, lehet akár egy gyerekkori cselekedeted következménye, ha a karmát nézzük. Viselkedtél-e valakivel hasonlóan akármikor? Ezek jutottak még eszembe.

Tizenéves koromban engem is sokat szekáltak, és ennek az volt az oka, hogy nulla önbizalommal áldozatszerepben tetszelegtem. Egy két lábon járó céltáblát meg persze, hogy betalálnak. Egész addig tartott, amíg a sarkamra nem álltam.

Észrevettem egy ellentmondást az írásodban: nem vagy áldozatszerepben ---> <--- gyenge vagy. Ez a kettő ugyanaz, vagyis a gyengeségből következik az, hogy így fognak viselkedni veled, áldozatként. Szerintem nálad is az a gond, mint nálam volt sokáig, és még sok embernél: nehéz belátnod azt, hogy te is sáros vagy az ilyen helyzetek kialakulásában. Nem baj, egy idő után menni fog. Ezek a helyzetek olyanok, hogy ameddig nem oldod meg őket, addig folyamatosan visszaköszönnek, egyre nagyobb pofonok formájában. De mindig tehetsz ellene. :)

2015. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Az ember csak szeretné azt hinni, hogy nem állat. A szagokat nem úgy érzékeljük mint egy kutya, nyilván, de pl. a koliban a lányok menstruációja sokszor összehangolódik, és ezt köztudottan a testek kipárolgása okozza, az abban lévő feromonok. Ezek a párválasztás során is óriási szerepet játszanak, csak nem tudatos szinten. Millió egy kísérlet van már erre, hogy az emberek hogyan miként érzékelik a másik szagát. Pl a pasikkal nők által a ciklusuk más más pontján teleizzadt pólókat szagoltattak és pontosan kiválasztották tudtuk nélkül az ovuláló nőket.


Ebben nem hinni kel, mert ez tudományos tény, hogy az ember érzékeli tudat alatt (is) a szagokat és ezek emóciókat váltanak ki belőle.


Szerinted miért illatosítják már a boltokat, tárgyalókat, esküvőket stb? Nem hiszem, hogy a multik vezetői mind mind hiszékeny idióták lennének akik feleslegesen költik ilyesmire a pénzt.


De mivel amúgy is ezotéria témakörben vagyunk, végül is ha nem lenne tudományos alapja ennek, akkor is elférne. :-)

2015. dec. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!