Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik mindenképpen állítjátok?

Akik mindenképpen állítjátok?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom ezen az oldalon hogy halál után az lesz ami születés előtt. azt szeretném megkérdezni, hogy csak azért mondjátok, mert nem emlékeztek rá? Akkor ebből kiindulva gyerekek sem voltatok kb 2-5 évesig, mert kizárt, hogy arra emlékeztek. Ezekszerint vagy abban sem hisztek, hogy voltatok gyerekek, vagy ellentmondtok magatoknak. Ebből adódik, hogy alaptalanul vagytok biztosak valamiben, csak mert nem emlékeztek, de ebből újra mondhatnánk a gyerekkort és így tovább.

Én nem állítok most semmit, csak érdekelne, hogy mitől vagytok biztosak e logikát követve? Nem beszélve arról, hogy egyikőnk sem halt meg, tehát nem csak abban vagytok biztosak amire nem emlékeztek, de még abban is ami meg sem történt. A másik oldal meg vakon hisz mindenben mer az internet azt mondja, szóval érdekelne, hogy azok akik nem tapasztaltak semmit ezen a léten kivűl, miért vitáztok ezen nap mint nap és honnan ez a sziklaszirárd meggyőződés? Nem egyszerűbb lenne azt mondani, hogy 50-50, egyszer úgyis meglátjuk?


2016. febr. 14. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
TE nem választ vársz ugye, hanem bennünket akarsz arl megggyőzni, hogy amit mondasz az úgy van. Mást egyáltalán elhinnél?
2016. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
A halál után az van, ami a születés előtt, vagyis semmi. Nem azért mondják, mert nem emlékeznek rá, hanem mert megjegyzéseket tesznek feléd, de úgy látszik te nem veszed a lapot. Nincs 50-50% arra, hogy van vagy nincs halál után, mert ez egyenes következtetés, hogy nincs. Ha meg meghalsz és nincs semmi honnan fogod tudni, hogy nincs? Nem az életben kéne tisztázni magadban a kérdést? Nincs lélek. nincs Isten, nincs mennyiország, nincs pokol, csak ez van. Nem tudod elfogadni és azért hiszel ilyesmiben, és igenis letetted a voksodat. Amikor ilyen kijelentéseket teszel ez egyértelmű a válasz. Nem alaptalanul biztosak, inkább te vagy, akik alaptalanul biztos benne, hogy van. Emellett tények vannak, és ha egy cseppet is eszes gyerek vagy nyomon tudod követni a logikát, ami emellett húzódik meg.
2016. febr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Haver olvasd el a kérdést és ha szertnél, válaszolj arra ahellyett hogy ideszrsz egy ilyet. Bele van írva, hogy nem állítok semmit és hogy a másik oldalhol is szól a kérdés.

Akkor mégegyszer. Olyanokat kérdezek, akik nem tapasztaltak semmit ezena léten kívűl, és állítják ezt vagy azt. Mindkét csoport részéről érdekelne, hogy mi az állításuk alapja.

De menjünk kicsit mélyebbre hátha így te is megérted. Osszuk két féle állítás típusra a dolgot. Egy ami tapasztaláson alapul, azt hívjuk tudásnak, mer azt már nem kell hinni, az ilyen embernek mondhat bárki bármit, mert tudja a dologról az igazat. A másik a vakhit. Nos e második csoport további két része aki azt mondja semmi nincs, a másik aki elhisz mindent amit olvas. Mindkettő egy vakhitre támaszkodik ugyanis egyik sem bizonyított számára, de cáfolni sem tudják egymást. Nekik szólt a kérdés, hogy mi az alap. Az első rész kiemelten a tagadókhoz szólt, az igaz, de ugyanakkor ott van, hogy a másik oldal...

De mielőt azt hinnéd, hogy sértegetni akarlak téged, vagy bárkit, elmondom, hogy nem áll szánkékomban, távol áll tőlem az ilyesféle szándék, egyszerűen kiváncsi vagyok, hogy mi az indok.

Továbbá nem várom azt hogy nem ahogy írod, mivel nem is eldöntendő a kérdés, nem azt kérdeztem, hogy hiszel a végre mer én most aztán jól leírtam.

Még egyszer; nem vitát akarok nyitni, nem rágalmazni, ledegradálni senkinek a véleményét és meggyőzni a sajátommal, csak mondjuk úgy közösen gondolkozni szeretnék, ígymindenki tanulhat.

Ha csak a szokásos alaptalan, sértődős választ írod, ami semennyivel nem viszi előrébb a témát, akkor talán most az egyszer gondold át kétszer, hogy válaszolsz e, olyan kérdéssel van tele az oldal, ahol ilyenek mennek, válassz kérlek másikat, ha lehet :)

Persze nem utasítalak, ha továbbra is írni akarod, tedd, csak nem látom értelmét, de ez csak javaslat, kérlek fontold meg.

2016. febr. 14. 09:37
 4/8 A kérdező kommentje:

2 köszönöm a tiszteletteljes választ, de ezt te csak állítod, vakon, ahogy a amásik oldal az ellenkezőt. Én az okokra vagyok kiváncsi, hogy miért olyan biztos az amit mondasz.

Én nem hiszek, sosem írtam ilyet, azt te csak úgy hiszed, ami alaptalan hit ismét. Kb ilyen az a hit is amit állítasz, megfoghatatlan az indok, csak egy állítás van :)

Hogyan zárod ki az 50-50%ot?

Hogyan

2016. febr. 14. 09:42
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy tanultam biológiát, és ezt én mondom, aki hobbiból jár suliba, amikor épp kedve van hozzá. Ezt nem én állítom vakon, emellett tények vannak. Kb. 99.99%-ban biztos, hogy nincs semmilyen halál után. A 00.01%-ot meghagyom neked. Nem kell kimondani, hogy miben hiszel, ez egyértelmű. A biológiai testeden át egészen a központi idegrendszeredig biztos, hogy nincs semmilyen lelked, nincs semmilyen halál után, csak egy fizikai test vagy, aki képtelen szembesülni a valósággal és elfogadni magát. Az én álláspontom egyértelmű, ahogy a tiéd is. De pontosan kit is akarsz meggyőzni? Valójában nem foglalkoztat a kérdést, csak a magad malmára akarnád fordítani a kérdést. Magadnak hazudhatsz, de nem erőltesd ezt másra is. Magad is utána tudnál nézni, hogy miért nem beszélhetünk 50-50%-ról, de az már túl egyértelmű lenne. Nem igaz?
2016. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Valójában senki se tudja, hogy pontosan mi is az a lélek, és hol, és merre, csak hisznek abban. Körül írni se tudják, ahogy a halál utánt se. Igazándiból úgy írják le a halál utánt, ahogy a fantáziájuk engedi. Akik láttak is valamit, amit egyfajta "élmény"-nek lehetne nevezni, azok mind csak azt látták, amit látni akartak. Kb. Ez olyan, mint a gyermekkor, amikor ilyesmiben meg olyasmiben hiszünk. " Láttam ezt meg láttam azt", de valójában csak azt láttam, amit látni akartam. Az ego-nak egyik fő tulajdonsága, hogy magunkról többet hiszünk, így azt a lakatot keltve, hogy valami többre vagyunk hivatottak. NEM fogadod el, hogy nincs nincs halál után és éppen ezért van számodra.
2016. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, kicsit ismétlése talán az előzőnek, mindemellett nem tudom mennyire hiteles az iskolai tanítás. A: a tudós asszongya. B: a guru asszonygya. Sajnálom, nekem ez nem szilárd alap, ez mindig csak ki kinek hisz. (Főleg, hogy x évente felülírják önmagukat, meg a két csoporton belül is sok az ellentmondás, akkor melyik tudósnak vagy gurunak kéne hinni? Amelyik szimpatikus választ ad?)Nem értem miért akarod rámerőszakolni az általad rólam hitt feltételezést hogy mit hiszek, meg nem tudom, miért érzek felháborodást a szavaidban, nem az volt a célom.

Lássuk hátha mások is hozzászólnak

2016. febr. 14. 10:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Emellett azért több húzódik meg, minthogy az egyik tudós azt mondja meg amazt mondja, de a saját ítélőképességedre van bízva. Ha nem tudod, hogy mennyire hiteles ez vagy az, az már a te hiába és az iskola tanításé. Az éppen az a hely, ahol a birkák egybe gyűlnek. Az amúgyis csak háttéranyag.
2016. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!