Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Léteznek véletlenek?

Léteznek véletlenek?

Figyelt kérdés
Egy ember sorsa sok mindentől függ.Elsősorban hogy hová születik.Viszont egy ember életében lévő események azért vannak,mert az illetőnek azt meg kell tapasztalnia?Tehát ha valakinek nem sikerül a házassága, akkor az is egy tanulólecke az élettől?Mert ugye az adott házastársat is az illető saját maga választotta,tehát nem véletlen hanem direkt.Akkor az életünkben zajló események véletlenek sorozata?Vagy ha valaki valamire gondol..akkor a gondolatnak,vágyakna és álmoknak teremtő erejük van?Akkor ezek is véletlenek vagy nem?Várom azok válaszát akik nagy lélekbúvárok :)

2016. ápr. 12. 09:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%

A kimondott leirt szavaknak van teremtő erejük :)

Véletlenek nincsenek..

2016. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is van teremtő erejük a kimondott és leírt szavaknak.Tehát ha valakiről ábrándozok és elképzelek vele egy világot amire vágyok,az direkt,irányított nem?Vagy az álmom egy üzenet az Univerzumnak és a történések úgy fognak lecsengeni hogy véletlenek sorozata,miközben kiderül hogy mégsem?
2016. ápr. 12. 09:24
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen..lehetséges..

Főleg ha akiről àlmodozol jól veszi a jeleket

2016. ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én is erősen így érzem :)
2016. ápr. 12. 09:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Én itt a létezéssel nem értek egyet. A véletlen az valós, hisz már nevet is kapott. Tehát, ez a két szó ebben a párosításban értelmezhetetlen.

A szervezet minden, a szervezetben zajló folyamatot a sejtek oxigénellátásával szabályoz. Így a gondolkodást is. Ha agysejtek elegendő oxigént kapnak a bejövő információ feldolgozásához, akkor az maradéktalanul teljesül. De ha maradékok keletkeznek, és halmozódnak, akkor megjelenik a hit. És az nem mindegy, hogy mire van alapozva a hit. A hitében megalapozott gondolat így válik valósággá.

2016. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 death42 ***** válasza:

Sokan vannak úgy vele, hogy a véletlenekben többet akarnak látni, és mindenkinek meg is van hozzá a joga.

Könnyebb nekem úgy élni, hogy minden sorsszerűen történik, minthogy szembenézzek a valósággal. A valósággal, ami véletlenek sorozatából áll és valószínűségek összességéből. Nincs sors. Az életem a döntéseim következményeiből áll és véletlenek soraiból. Én ebben hiszek. Hogy mit hiszel, az már a te dolgod.

2016. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen,érdekes felvetések.A véletlen szó ha létező dolog,akkor létezik,tehát él.A vágy is elég szubjektív..valakinek erősebb,valakinek gyengébb és a képzelőerő is változó.Viszont ez a vonzás törvénye szerintem létező és az is egy kérdés hogy akit bevonzunk mennyire kapható erre.
2016. ápr. 12. 11:28
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Néha a "véletlenek" véletlenszerűségének esélye annyira csekély, hogy erősebb hit kell azt hinni, hogy véletlen az a "véletlen", mint azt, hogy van egy nem látható összefüggés közöttük.
2016. ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nyilván xD
2016. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hmm joban belegondolva de direkt hibázol?
2016. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!