Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen érzés a testelhagyás?...

Milyen érzés a testelhagyás? Tehát milyen testi vagy egyéb érzetek, érzések tartoznak a testelhagyáshoz? Neked milyen?

Figyelt kérdés

Hasonlítható valamihez?


Hol érzed, amit érzel? A testben? A fejben? Végtagokban? Mindenhol?


Testelhagyáskor mi hagyja el a testet?


Mindenre kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban! Köszi!


Privát is jöhet!



2016. ápr. 29. 06:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem általában spontán jött össze mindig és rendszerint alváaparalizissel kezdődött.Tehát arra ébredtem, hogy le vagyok bénulva.Persze próbáltam megmozdulni, ami nagy nehezen sikerült is, de olyankor mindig valami szokatlan dolgot tapasztaltam, legtöbbször azt, hogy hiába kapcsolgatom a lámpát, ilyenkor sosem világít.Sehogy sem értettem, reggelre miért javul meg...Hiszen biztos voltam benne, hogy éjjel felébredtem és amit tapasztaltam, nem álom volt.Néha az ajtó kinyitása is gondot okozott, mert előfordult, hogy nagyon nehéznek éreztem, reggel aztán ezen is töprengtem egy sort, hogy éjszakánként miért "szorul az ajtó" :D

Akkoriban még azt aszót sem ismertem, hogy testelhagyás.Csak azt tudtam, hogy valami nagyon fura történik itt, de sehogy sem tudtam rájönni, mi van...

Nos tehát egyrészt ilyen állapotomban a tárgyak használata adta fel a leckét, mert nem nagyon boldogultam velük.De később, mikor már egyéb beszámolókból rájöttem hogy ezt testelhagyás, akkor ezekből a történésekből már idejében felismertem a folyamatot.

A testelhagyás kezdete járhat változatos testi érzetekkel, például néha dübörgő, csikorgó hangot hallottam, mintha közvetlen a fülem mellett haladna el egy vonat, volt hogy zuhanást éreztem, de mikor már kint voltam, akkor általában a szokásos éber állapotnak megfelelő érzéseket tapasztaltam, tehát teljesen természetes és valóságszerű érzés volt, leszámítva azt, hogy néha előfordult, hogy rendkívül gyengének éreztem magam és ahogy kiléptem, szinte csak vonszoltam magam.Mintha mázsás súly húzna le.

Rendszeres volt, hogy testen kívüli állapotban kiszélesedett a látóköröm tehát minden irányban láttam és ha teljes sötétség volt a szobában, annak ellenére is valahogy mégis láttam mindent!De ez olyankor mindig teljesen természetesnek tűnt, bár később megtanultam ezt észrevenni és már innen is tudtam, hogy épp mi történik velem, így alkalmam volt kihasználni a dolgot és kicsit kisérletezgetni.Egyszer elcsíptem egy ilyen testelhagyást és amint kiléptem, egyből a tükör elé sétáltam.Érdekes volt, mert a tükörben kissé áttetszőnek tűnt az alakom, de ahogy végigsimítottam a kezem, teljesen érezhető volt, ahogyan a fizikai valóságban is.Egyetlen dolog nem jutott eszembe soha, hogy megnézzem alvó önmagam.Ezt nem is merném azt hiszem megtenni.Valahányszor visszakerültem az ágyba, vagyis a testembe, az mindig úgy történt, hogy sosem kerültem szemtől szembe alvó magammal, sosem láttam meg! De emlékszem, rendszeresen fejtörést okozott nekem kezdetben az is, hogy az ilyen éjszakai bolyongásaim során hogyan kerülök úgy vissza az ágyba, hogy sosem emlékszem rá hogy odasétáltam és lefeküdtem, furcsa volt, hogy mindig van egy "filmszakadás" és egyszer csak újra az ágyban vagyok! Komolyan kezdtem azon gondolkozni, hogy megőrültem!

2016. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem! Nagyon érdekes, amit írtál!
2016. ápr. 29. 11:12
 3/5 PicúrHógolyó ***** válasza:

Azta!

Én csak most olvastam a beszámolódat, és nagyon magamra ismertem. Úgy értem, velem is megtörtént ugyanez 2014 nyarán. Én a mai napig azt hittem, hogy megszállt valami és amiatt történt, akkor, azon az éjjelen nagyon bepánikoltam, mivel emlékszem, hogy előtte mit álmodtam. De én is láttam magam körül mindent, bár teljesen sötét volt a szobában, és tudtam, hogy anyu a másik szobában van, siktottam érte, de csak én hallottam, mert nem tudtam megszólalni, nem mozgott a szám, és a tagjaim sem. Aztán nagyon dübörgő hangot hallottam, olyan volt, mintha mellettem leomlott volna egy épület, aztán teljesen csend lett. Azon kaptam magam, hogy a körmeimet belenyomtam a bal combomba, és lendületből oldalra fordultam, de úgy, hogy majdnem legurultam az ágyról.

Azon az éjszakán nem mertem elaludni. Következő éjszakán is elakart kezdődni, de azt hittem, valami incubus akar megszállni, és oldalra fordultam. Ezekután kb fél évig nem mertem hanyatt elaludni, mert ez csak akkor történt meg, mikor hanyatt aludtam, és ki voltak nyújtva a végtagjaim.

Eddig azt hittem, lidércnyomás, és kb csak 3 embernek meséltem erről, attól félve, hogy őrültnek fognak nézni, de ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel az élménnyel. :)

Jah, és akkor úgy éreztem lebegek, súlytalan voltam.

2017. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:-)
2017. jan. 3. 13:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ritkán szokott előjönni ez az alvás paralízis dolog. Általában erős félelemérzet/halálfélelem társul hozzá, úgy érzem, hogy ott van valami a szobába (egy árny, nem tudom pontosan csak úgy érzem, hogy ott van és rosszat akar nekem) én pedig ott fekszem teljesen megbénulva. Mindig azt tervezem, hogy na most összeszedem magam, odarohanok az ajtóhoz és ki a szobából. Egyszer ez sikerült is, át is mentem a lakás egy másik szobájába majd lefeküdtem a földre, de hoppá a következő pillanatban már megint az ágyamban feküdtem és nem tudtam hova tenni a dolgot, hiszen az előbb én kimentem a szobából, hogy kerültem vissza? Nekem ez az egy ilyen élményem volt, persze a szkeptikusok azt mondják, hogy egyszerűen paralízis közben "vissza aludtam" és csak álmodtam, hogy átmentem a másik szobába. Nem tudom mi lehet az igazság, minden esetre nagyon valóságos volt az egész, még arra is emlékszem, hogy ahogy nagy nehezen sikerült felpattanni az ágyról a meginogtam és majdnem nekiestem a szekrénynek, úgy szaladtam át a másik szobába. Azt már nem tudom, hogy ajtót nyitottam-e vagy azon keresztül mentem. Azóta próbáltam tudatosan előidézni ezt párszor, de nem sikerült.
2018. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!