Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusokkal miért nem...

Szkeptikusokkal miért nem történik semmi paranormális?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre hogy rendszerint minden ember, aki ide kitesz valamilyen paranormális dologgal kapcsolatos beszámolót, az többnyire vagy bele van merülve ezekbe a hókusz -pókusz dolgokba, vagy keresztény. Velem, mint szkeptikus ateistával soha nem történt olyan például, hogy szellemet láttam, vagy érzékeltem. De akkor itt fel is tenném a második kérdést : Mit tegyek ahhoz, hogy én is ilyeket tapasztaljak? Persze, tudom hogy kellő mennyiségő alkohol, és LSD megoldaná a dolgot, de most inkább a témában jártas ezobubusoktól várnám a választ.

#paranormális #küldöm_az_energiát
2016. ápr. 30. 04:52
1 2
 1/18 Legoman ***** válasza:

Nos én mint ezobubus. :D

Hagyjuk ezt az elnevezést. :)


A tárgyra térve.

A szellemek sem hülyék. Egy lidérc más lényekben kelt energiát, és a felszabadult félelemenergiát "eszi". Ennek következtében, ha valaki nem fél tőle, akkor oda nem megy. Ha valaki nem hisz ilyenekben, akkor az alapból nem fog megijedni tőle, mert mindig a logikus választ tartja szem előtt, és nem gondol másra. Viszont egy szkeptikus nem biztos, hogy ki van neki alakulva egyfajta érzék, hogy megérezze vagy lássa ezeket a lényeket. Akik benne vannak (ahogy te írtad) ezekbe a hókusz-pókusz dolgokba, azok közül vagy olyan van, akinek kialakult egy ilyen érzéke, és megtudja különböztetni a szellemet és a racionális dolgokat, vagy már eleve kivolt neki fejlődve, és van a másik csoport, akik szerint minden szellem, és nem keresnek logikus magyarázatot rá, pedig ez a legelső, hogy megtudd mi történt, máskülönben csak találgatni tudsz.


Mint írtam a szellemek ismételten nem hülyék. Ha valamelyiknek segítség kell, akkor az nem fog hitetlenhez menni, mert annál semmit nem ér el.

Vagyis jóformán az ilyen lények elkerülik azokat az embereket, akikhez felesleges menni.


Ha ilyet szeretnél látni, vagy érezni, tapasztalni, akkor el kell kezdened hinni. De nem úgy, hogy "most akkor én hiszek, csak lássak már egyet" típusú érzésnek kell lennie, hanem tényleg érdekelnie kell a dolgoknak téged. Hinned kell bennük, és engednek kell, hogy rád találjanak.

De mivel a szellemek között ott vannak a lidércek is nagy számban, ezért esélyes, hogy azzal találkozol. Ami pedig nem egy kellemes élmény (tapasztalatból mondom). Bár az tény, hogy ezek a találkozások az én fejlődésemet is nagyban elősegítették. :)

2016. ápr. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Véletlenül sem az a magyarázat, hogy aki szkeptikus, és minimum a nyolc osztálya megvan, az talál normális magyarázatot a tapasztalt eseményekre, nem kell baromságokat kitalálnia...:D
2016. ápr. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%

"A szellemek sem hülyék. Egy lidérc más lényekben kelt energiát, és a felszabadult félelemenergiát "eszi"."


A szellemek lehet, hogy nem....


Milyen energiát? Az energia munkavégző képesség. Meg tudod mérni? Meg tudod objektíve mutatni a létét? Közvetve vagy közvetett módon? Nem.


Mert ha nem, akkor csak a te fejedben létezik.


Olyan ez mint pl. az asztrológia, hiába mondja egy szkeptikus, hogy csillagjegy, mint olyan nem létezik, nincs sem elvi sem tapasztalati összefüggés az égitestek helyzete és a földi események között (illetve ha már van, az már régen rossz nekünk), ezek csak darálják a fényszögeket, az aszcendenst és a többi ostobaságot.

2016. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Legalább a fejemben létezne. De ott sem jelennek meg. Kíváncsi lennék, hogy egy intelligens szkeptikus hogyan élné meg a skizfréniát...
2016. ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A szkeptikusok vagy nem tulajdonítanak egy ilyen eseménynek jelentőséget-értsd, nem figyelnek fel rá-vagy megmagyarázzák egy általuk ismert jelenséggel. Láttam már olyat, amikor szkeptikussal kvázi paranormális dolog történt, és ő véletlennel magyarázta. Az igazán "ütős" paranormális jelenségek ritkák, az ezotériával, okkultizmussal, parapszichológiával foglalkozók is csak nagyon ritkán találkoznak velük. A legtöbben soha életükben. Amikor ilyen jelenséggel szembesül egy szkeptikus, akkor derül ki igazán, hogy tényleg szkeptikus, vagy csak makacsul ragaszkodik a véleményéhez. A szkeptikust elgondolkodtatja a látott jelenség, és kutatni kezd utána. A makacs ignoráns azonnal rávág egy magyarázatot, és a továbbiakban nem érdekli, hogy a magyarázata hibás.
2016. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én szkeptikus vagyok, mégis történtek velem megmagyarázhatatlan, érdekes dolgok.
2016. ápr. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"aki ide kitesz valamilyen paranormális dologgal kapcsolatos beszámolót, az többnyire vagy bele van merülve ezekbe a hókusz -pókusz dolgokba, vagy keresztény. "


Azt mondanám elsősorban, hogy ami választ szerintem lehetséges erre adni erre adni -amennyiben a csak sejthető misztériummal kapcsolatban bárki is valójában releváns választ adhat-, azt érdemes volna azzal kezdeni, hogy Isten nem magamutogató fajta... Azt hiszem hogy ez azért fontos, mert a tipikus paranormális történés elsősorban és általában szerintem nem az ő megnyilvánulásának alakja. Isten sokkal inkább a diszkrét véletlenek inkognitójában járó és cselekvő személy. (ez természetesen nem feltétlen vagy/vagy állítás és nincsen kizárólagosság, hiszen Isten is cselekedhrt másképen; csak általánosság).

S hogy miért az ezotériában elmerűltek és a keresztények...

Véleményem szerint elsősorban azért, mert egy szkeptikus ateistával, aki nem keresi Istent, s mint ilyen, a mai világban természetesnek vett, kisebb-nagyobb bűnök, bűnös szokások garmadája közt él adott esetben alapból; egy ilyen emberrel, amíg jól megvan a sokszor egoista és önző, misztériumtól és Istentől mentes, normálisnak nevezett kis életével, és nem keresi Istent, illetve amíg nem válaszol Isten keresésére, addig egyszerűen fogalmazva nincsen különösebb dolga a gonosznak. Ha viszont mégis felkeltődne az érdeklődés az emberben, a természetes, belé oltott vágy a több, a végtelen, az élet értelme, s a természetfeletti után, akkor még Mielőtt az igaz Istent ez az ember megtalálná, a gonosz lélek nagy erőkkel lecsap rá, és megpróbálja feltartóztatni a kereső embert, és mindenféle istenpótlékot, hamis csodát, hamis vallásokat kínál fel neki, amikben sokszor egyébként sok igazság is van és működő természetfeletti megnyilvánulások, mert a hazugságot, a mérget, az igazságnak tetsző köpenyben sokkal könnyebb eladni és megetetni; de ezek mögött pedig sajnos nem Isten van jószerivel, hanem a hazugságok atyja, aki embergyilkos kezdettől, s aki Isten ellen lázad és lázít. Majd ezen hamis filozófiákkal és paranormális megtapasztalásokkal olykor megrontva egy embert, adott esetben természetfeletti kvázi(!) hatalmat adva neki próbálja meg az ilyen, külőnféle okkult (ma ezoterikusnak hívják...) dolgokba keveredett és abban Lehetőleg alaposan elmerült embert, más emberek megrontására és megkötözésére, Istentől való távoltartására és/vagy eltávolítására felhasználni.

A keresztény ember pedig az, akivel szemben a gonosznak ez a manővere nem (/sem) sikerült, s akit azért időről-időre megpróbál eltéríteni kűlönféle csábításokkal, fenyegetésekkel, bosszúállással adott esetben, egyrészt a Krisztust követni akaró ember megtörésének, illetve inaktiválásának ( az Istennel való munkát illetően), és visszazüllesztésének szándékával, ha már az elpusztítására nincsen hatalma.

2016. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hozzátéve, hogy ez azért véleményem szerint általában és elsősorban talán nem a magukat kereszténynek vallók tömegével történik, s nem feltétlen azokkal, akiknek a kereszténysége heti egy vasárnap délelőtti órára korlátplozódik, hanem akik a mindennapokban is próbálják komolyan venni Istent és a Krisztus követést az életükben.


Illetve olyan ezoterikusokkal, akik vagy használják a "tudásukat" mások "javára" is, s ebben való megerősítésük miatt szükséges időnként a tapasztalás (...), vagy pedig olyanokkal, akik Isten kegyelméből rájöttek, hogy kilóg a lóláb, és szabadulni szeretnének.

Azt talán mondani sem kell, hogy a paranormális aktivitás indíttatása és célja és formája ez utóbbi két esetben más lesz egymáshoz képest.

2016. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Én személyesen ismerek olyat aki a teste felett lebegett a mentőben, és előtte totál materialista.


Ezután nem lett ordas istenhívő, de természetesen megváltozott a világképe.

2016. ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

jav.


Én személyesen ismerek olyat, aki a teste felett lebegett a mentőben, és előtte totál materialista volt.


Ezután nem lett ordas istenhívő, de természetesen megváltozott a világképe.

2016. ápr. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!