Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy működik a Vonzás törvénye?

Hogy működik a Vonzás törvénye?

Figyelt kérdés

Megnéztem a Titok c. filmet, sokat olvasgattam, úgyhogy nagyjából van róla fogalmam, de még mindig nem értem pontosan...

Sokan írják, hogy fogalmazd meg a céljaidat, amiket majd a vonzás törvényével elérhetsz, DE tenned is kell érte. Ha teszek érte, akkor az már nem is bevonzás, nem?

A legreálisabb nekem az, hogy ennek a vonzás törvényének annyi köze van az elérni kívánt célhoz, hogy álmodozol arról, hogy eléred, folyton rágondolsz stb. ezáltal motiváltabb leszel, keményebben fogsz dolgozni a célod eléréséért, mert mindig ott van a szemed előtt... Nem?


De akkor miért írják, hogy rossz dolgokat is be lehet vonzani? Pl. félek, hogy autóbalesetem lesz, ezt kimondom utána valaki rögtön rávágja, hogy ne mondjak ilyet, mert a végén bevonzom. Persze még erre is rá lehet fogni, hogy annyira parázok, hogy vezetés közben nem fogok tudni koncentrálni meg stb, de még milliónyi ilyen félelemre rávágják ezt, amiket én nem tudok befolyásolni (épp ezért félek tőle) akkor most azokat hogy lehetne már bevonzani? Ide tartozik még az is, hogy ha egy tételt nem tanulsz meg a vizsgára, és sokat agyalsz azon, hogy csak ne azt húzd, ne azt húzd, akkor biztosan azt fogod (azt is olvastam, hogy az Univerzum nem ismeri a tagadást, vagy mi)


Más embereknek lehet bevonzani? Ha most pl. nekem a barátom szülei rákosak voltak, és én állandóan azon aggódom, hogy mi van ha ő is rákos lesz, ne adj Isten rosszakat képzelek, pl. ott ülök mellette a kórházban és fogom a kezét, ő meg rosszul van, akkor ezeket is be lehet szerencsétlennek vonzani? Vagy ha másnak nem lehet, akkor magamnak azt, hogy a barátom beteg lett? Ez is homályos

(Nem akarnék senkinek bevonzani semmit, csak ijesztő az hogy valami megfordul párszor a fejemben és ez alapján teremtő ereje lenne és emiatt lenne baj)


Nekem ez a vonzás törvénye annyira érthetetlen. Alapjáraton nem hinném el, de már mindenkitől ezt hallom. Szerintem mindre rá lehet fogni, hogy véletlen, de mégis ott motoszkál a fejemben hogy most egy gondolatnak tényleg van-e ilyen teremtő ereje, vagy az csak egy idegi jelenség?

Meg ha lenne tényleg ilyen teremtő ereje, akkor mindenki milliomos lenne, s ezek emberek ellenségei mind szenvednének, vagy egy negatív embernek csak a negatív gondolatai valósulnának meg stb, nagyon zavaros.


Egyébként nekem csak annyi személyes élményem volt ezzel kapcsolatban, amire szintén rá tudom fogni, hogy véletlen, bár nehezen

- a régi szerelmem elköltözött Pestre. Én sokáig agyaltam még rajta, és mindig azon gondolkodtam, hogy ha egyszer eljutok Pestre (ritkán járok) milyen jó lenne vele összefutni. Elmentünk nyáron a barátnőimmel Pestre és találkoztam vele az Arénába menet.

- igazából ennyi.


Meg mit értenek azalatt, hogy minden gondolatnak rezgése van, meg a hasonló a hasonlót vonzza, meg ilyenek? Annyira szeretném megérteni ezt az egészet, hogy végre egyértelműen el tudjam dönteni, hogy van-e valami alapja, vagy ez egy jól sikerült átverés, amin valaki meggazdagodott :D



2016. máj. 22. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

A bevonzás kvantumfizikai működésű ! Amit elképzelsz a jövődről, az válik valóra. Ha jókra vágysz, az lesz a sorsod, de ha nagyon félsz valamitől az lesz a végzeted.


Minden tőled függ. A spirituális tapasztalat, nem a tudásban rejlik, hanem annak a tapasztalata, hogy ez működik, hogy el tudd engedni a félelmet fiam !

2016. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez érdekesen hangzik, bár csak egy kicsit lettem okosabb, mondjuk a legfontosabb kérdésre a választ megértettem, ezért köszönöm hogy írtál.

De másoknak be lehet vonzani, vagy nem?

2016. máj. 22. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előbb azt vonzod ami a sorsod beteljesítéséhez kell és utána amit akarsz.
2016. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Röviden, tömören: sehogy se működik.
2016. máj. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4/4 ok
2016. máj. 23. 13:16
 6/7 anonim válasza:
76%
Érződik a soraidból kérdező,hogy nem éreztél rá a vonzás törvényére,nem érzed a lényeget.A lényeg hogy minden gondolatnak teremtő ereje van. A kvantumfizika nem ismer tagadást,viszont mindent bevonzasz...a jót is és a rosszat is. Ha folyton azon kattogsz hogy a barátod szüle rákosak vagy hogy a vizsgán nehogy azt a bizonyos meg nem tanult tételt húzd,akkor azt vonzod be.Tehát az aggodalom,félelem negatív és mivel félsz tőle épp ezért vonzod be. A vonzás lényege hogy legyen konkrét célod,vágyad.Koncentrálj erősen arra hogy mit akarsz úgy,hogy ne görcsösen hanem szabadon mintha szárnyalnál.Képzeld el gondolati síkon hogy az amire vágysz az már a tiéd a birtokodban van és örülj neki.Tehát élj úgy mintha az a vágy már beteljesült volna.Ha mindez meg van akkor azért a célért tenni is kell,mert magától nem jön csak úgy.Én azt javaslom hogy többször nézd meg a filmet illetve meditálj és próbáld a negatív gondolatokat elhessegetni magadtól.Meglátod sikerülni fog,de rá kell készülni.Agymunka,de megéri :) nálam működik,de sokszor megnéztem a filmet de még mindig nem elégszer.
2016. máj. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én gyakoroltam egy ideig, de az álmaim csak nem akartak megvalósulni, míg rá nem jöttem, hogy egyszerűen nem így működnek a dolgok. Pl. ha Józsinak nem tetszem, akkor hiába meditálok rá, nem fog összejönni a dolog. Ha nem vagyok egy nagy matekos, pénzügyi géniusz, akkor sosem leszek egy Bill Gétsz. Ez nagyon egyszerű. Ez biznisz, ennyi, káprázat de biznisz mert az emberek vevők rá. Ha senkit nem érdekelne, nem tudnának tanfolyamokat tartani, ilyen fajta könyveket eladni, de az ezós könyvek piaca virágzik már jó ideje és mindig lesz majd valami csodakönyv amit feltétlenül be kell szerezni az addigi állományba.


Azért jelenik meg évről évre hasonló publikáció, mert az embereknek erre van igénye, a mesére, hogy könnyűszerrel bármi elérhető, elég csak erősen szugerálni, időt fordítani rá, "képzeld el, hogy már megtörtént", hogy manifesztálod az akaratodat.


Nem gyerekek, ha ez igaz lenne, tele lenne a Föld milliomosokkal, meggyógyult betegekkel, csodálatos szerelemben élő párokkal, meddőség megszünne, járványok, rák sem lenne, mert elég lenne ha rámeditál egy csomó ember


a problémára. Mert ugye azt is megtanultuk, hogy több akarat összegződik. A kvantumgyógyítók, meg más igehírdetőknek jó megélhetési lehetőség, talán van amelyik el is hiszi amit tanít, mert még nem jött rá, hogy nem igaz, mert minden jó dologban ami történt vele azt fogja látni hogy ő vonzotta be, akár a hívők. Ebben az a jó, hogy olyan dolgokat lehet állítani, amit mérni nem igazán lehet. És ha netán visszakérdezel, hogy te gyakoroltad, de ez meg az nem vált be, mindig meg lesz magyarázva, hogy miért nem működött a technikájuk. "Nem akartad eléggé", "Nem engedted meg magadnak", "még nem vagy elég érett, dolgozni kell magadon" stb stb.


Viszont elgondolkodtató, hogy "Hogyan legyél gazdag a gondolataid által" könyvek szerzői tényleg meggazdagodnak, mert veszik a könyveiket mint a cukrot, szemináriumokat tartanak, vendégelőadnak, bejárják a világot, mindenki szeretettel veszi őket körül, népszerűek lesznek, kizárólag ők azok akik ebből profitot látnak ebből és mindezt úgy, hogy semmilyen felelősséget nem kell hogy vállaljanak, ha nem sikerült a bevonzás az csak miattad lesz, ők nem garantálnak semmit. Az átlag ember meg el is hiszi ezt naivan és sokáig ki fog tartani a tanítás mellet akkor is amikoraz ezredik magyarázó könyv után sem sikerül bevonzani az áhított dolgot. Egyébként nem gondolkoztatok rajta, ha tényleg lenne egy tuti fix technika azt miért nem fér el egy könyvben? Miért kell ebből a témából újra és újra kiadni egy új könyvet? Nem a segítségnyújtás az oka, hanem a pénz. Mint mindig. A pénzvonzó karkötő mögött mi van? A pénz, figyeljétek meg mindent az mozgat de ezt sosem fogják bevallani.

2021. dec. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!