Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Buddhizmus, lélekvándorlás,...

Buddhizmus, lélekvándorlás, nirvana? Fizetés és lehúzás?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a Buddhizmusról, ami hozzám a legközelebb áll. Azonban hogy megtudjam az "életcélomat" ahhoz fizetnem kell a Budapesti Buddhistáknak??? Jól értelmeztem? Meg valami tagságit kell kiváltani. Ez oké? Ez normális? Nem akarok sóhernek tűnni, de nem igazán értem,..


Valaki tud ebben a témában bővebb infót? Vagy valamelyik könyvet, ami jobban megértette vele a témát?


Köszönöm szépen a válaszokat! :)



2016. jún. 1. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha egy ezoterikus, vagy vallási közösséghez akarsz csatlakozni, azért általában fizetni kell. Nem azért mert helyes, hanem mert a közösséget is emberek alkotják, akik pénzből élnek. Az életcélodat viszont sem pénzért, sem másért nem fogják neked megmutatni. Ha a buddhizmusban keresed az életcélodat, azt ők nem fogják neked megtalálni. Először alaposan nézz utána az interneten, milyen buddhista irányzatok vannak. Elég sok van, mindegyik másra fekteti a hangsúlyt. Keresd meg, melyik áll hozzád a legközelebb. Ha tudod melyik "szekta", azaz irányzat szimpatikus, már könnyebben találsz akár interneten keresztül is szakirodalmat.
2016. jún. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Az életcélodat nem ők fogják megmondani neked, hanem saját magadnak kell rájönnöd. Szóval, ha ezért kell fizetni, az átverés.

De tagságit természetesen kérhetnek. Mint bármely közösség. De más vallásoknál is van fizetendő díj. Gondolom, ezért a díjért kapnál is valamit, részt vehetnél rendezvényeken, stb.

2016. jún. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne kifelé keresgélj, hanem befelé!
2016. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyházadó is van....


Nagyon jó lenne, ha lenne olyan, hogy leülök valaki elé, aki egy óra beszélgetés után megmondja, hogy mi az élet célom, esküszöm én fizetnék is érte nagyobb összeget is, de ilyen nincs. Maximum megmutatja, segít, hogy hogyan jöjj rá sajá magad, de senki nem fogja megoldani a saját problémáidat. Neked kell. Nagyon melós, nehéz, de erről szól az élet.

2016. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a buddhizmus az egyetlen keleti rendszer - a buddhizmus nem vallás -, amely a lélekvándorlást, nirvánát ismeri.

A magam részéről a buddhizmust nem tudom elfogadni. Legfőképpen azért, mert Adi Shankara indiai filozófus, aki az Advaita Vedantát képviselte, viták során legyőzte korának buddhista képviselőit, és a buddhizmust kiszorította Indiából.

[link]


Másfelől, ahogy előttem is említették, azok, akik a kérdésben említett segítségnyújtás fejében pénzt kérnek, azok üzleti alapon űzik a vallást - az ilyeneket nagy ívben elkerülni ajánlatos!

2016. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 OneEntity ***** válasza:

Ők is emberek, és valószínűleg ebből élnek, tehát nyilvánvaló, hogy pénzt kérnek érte.

Nem akarlak lebeszélni semmiről, de én személy szerint nem vagyok híve egyetlen vallási vagy spirituális intézménynek sem. Nem mondom azt, hogy egy guru, vagy egy tapasztaltabb személy ne tudna segíteni, de a te életcélod úgyis csak te magad tudod megtalálni, amihez pedig nem kell semmilyen iskola, legfeljebb a köd eloszlatásához kellhet segítség. Egy mester mondta, hogy az igazság nagyon egyszerű, a kereső viszont sokszor túl bonyolult :)

Azt javaslom, ha érdekel a téma, olvasgass a neten, vegyél könyveket, számos jó forrás érhető el ebben a témában.

Egyébként én is inkább az advaita vedantara szavazok, szimpatikusabb, mint az, amit általában buddhizmusnak neveznek.

2016. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Hol olvastad, hogy kérnek pénzt? Nálunk a közös meditációk és a tanítások ingyenesek. De az élet célod senki sem fogja elmondani neked.
2016. jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem ismerek olyan magyarországi buddhista egyházat vagy közösséget, ahol ne vehetnél menedéket (ne léphetnél be a buddhisták közösségbe) úgy, hogy pénzt kérnének érte. (Tőlem sem kértek.) A szertartásokon, ünnepeken való részvétel is ingyenes. Egyes előadások/szemináriumok/tanfolyamok köthetők pénzbeli adományhoz, de a tanító tiszteletdíja is önkéntes felajánláson alapul.
2016. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
Én se hallottam semmiféle fizetős dologról, a közösségbe járni ingyenes tanítások ingyenesek, kivétel ha külső előadóterem lett kibérelve ott az valahogy meg kell legyen oldva. Amúgy ingyenes. Életcél személyes megmondása meg nem buddhizmus.
2017. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!