Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megérzek bizonyos dolgokat,...

Megérzek bizonyos dolgokat, néha álmaimban előre látom, hogy mi fog történni. Mi erre a magyarázat?

Figyelt kérdés
Teljesen véletlenszerűen bevillanak dolgok, például megérzem hogyha találkozni fogok valamelyik ismerősömmel, órákkal a találkoás előtt. Egyszerűen valamiért az eszembe jut az adott ember és nem tudom miért. Majd órákkal később egyszerűen összefutunk az utcán. Ez azért is furcsa mert nem egy kis városban lakom, hanem egy megyeszékhelyen. Hozzátenném mindig egy valamilyen számomra fontos emberről van szó ilyenkor, ugyanakkor nem feltétlenül áll hozzám közel az a bizonyos személy. Tehát nem a postás, nem a szomszéd, satöbbi. Álmaimban előre szoktam látni dolgokat. Nem konkrétan és részletesen. Hanem inkább az érzést, amit az adott szituáció vált ki belőlem. Tehát megálmodom, hogy valami olyasmi fog történni velem ami miatt szomorú vagy csalódott vagy boldog (stb) leszek. De néha egészen tiszták az álmok. De ilyenkor is többnyire részletek maradnak meg. Mintha egy sorozat lenne az életem és egy előzetest látnék a következő rész tartalmából. Valamint néha megérzem, ha valaki rám gondol. Nem csak úgy eszembe jut az illető valami kapcsán, hanem egyszerűen bevillan. És valamiért ez más mint a többi gondolat. Mélyebb, nem tudom elhesegetni.

2016. aug. 6. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen érzésem volt már nekem is.
2016. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tislerics Máté ***** válasza:
34%

Ilyen mindenkivel történik! valószínűleg csak véletlen egybeesés, amit furcsának találsz. De persze lehet hogy valami misztikus magyarázat is bújik a dolgok mögött!


A kvantumok szintjén egészen elképesztő és megmagyarázhatatlan dolgok tűnnek reális eseményeknek, miért ne történhetne ilyen a mi általunk érzékelhető világban is... igaz, ilyen eseményeket nem lehet egyenletek, meg elméletek közé szorítani, és pont ezért olyan bizonytalan és megkérdőjelezhető... nem fogsz választ kapni a kérdésedre szerintem....

2016. aug. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:
75%

Jegyzetelni kéne minden egyes ilyen megérzésedet, és pontosan mérni, hány jön be közülük és hány nem. Ez így szimplán megerősítési torzításnak hangzik, amit leírtál. Az ember agya arra felfigyel, ha egy-egy ilyen bejön, az megmarad az emlékezetben, míg a többit egyszerűen kiszelektálja, kidobja a kukába, így úgy tűnhet, hogy kb mindig bejönnek ezek, pedig lehet bőven nem.


Szóval strigulázd, ha azt érzed, valakivel találkozni fogsz, nézd meg, mennyiszer jön be és mennyiszer nem. Mellé jegyzeteld, hogy mennyiszer futsz össze olyan ismerőseiddel, akikről nem volt ilyen megérzésed. Így láthatod a véletlen összefutás gyakoriságát, és össze tudod vetni a megérzéseid pontosságával. Ugyanez a rád gondolásra - igaz, ott ki kell derítened, hogy azok az emberek tényleg gondoltak-e akkor rád, és úgy amúgy szoktak-e rád gondolni, ha pedig igen, milyen gyakran.

2016. aug. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez a dejavu
2016. aug. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindig megtörténik? Vagy van mikor látod,de nem történik meg?
2016. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!