Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vonzás törvénye, pozitivitás!...

Vonzás törvénye, pozitivitás! Hogyan alkalmazzam, ha negatív emberek vesznek körbe?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim, a szüleim mind mind borzasztóan pesszimista emberek! A Titok c filmben/könyvben az van, hogy magam vonzottam a negatív embereket, és ugyan ilyen könnyen el is tudom őket "kerülni". Ez munkatársaknál, barátoknál tudom alkalmazni, de a családi körben nem.


Hiába mutattam nekik, beszéltem nekik róla, hülyeségnek tartják vagy azt mondják, hogy ők már ilyen morgósak maradnak. Konkrétan lesz*>rják, hogy ezzel azt, amit én felépítettem egy nap alatt (meditálással, koncentrálással, stb. ) nekik elég 2 pillanat és kizökkentenek belőle.

Múltkor pl elmentem egy hétvégére egymagam vidékre feltöltődni, boldogan jöttem haza, mire ők azzal fogadtak, hogy leszakadt az eresz meg hogy a szomszédba betörtek. Állandóan morognak, panaszkodnak olyan dolgok miatt, amik nem is az ő problémájuk.


Mégis hogyan tartsam meg magamban ezt a lelki békét? Hogyan maradjan rendíthetetlenül pozitív negatív emberek kíséretében?



2016. aug. 7. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Olvass olyan sokat a pozitív elmeprogramozásról, hogy ne legyen más esélyed, mint elhinni.

Egy Agykontroll tanfolyam is segíthet ebben.

2016. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Igen, az hasznos lenne. Ott megtanulnád, hogyan programozd azt, hogy ne hassonak rád ezek a negatív dolgok.
2016. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hàt nem tudom, vannak ilyen léleksüllyesztő helyek mint a gyàrak, ahol meghal a lélek, az elme kreatìvitàsa és a test szabadsàga. Valószínűleg ezek hatnak ezekre az emberekre negatìvan és azért van ennyi bùval b/ szott ember Magyarországon. Szerintem van kapcsolat a bérek a munkalehetőségek és nem lehetőségek (munkanélküliség) valamint a negatìvsàg között.

Régen én is pozitívan gondolkodtam a dolgokról, ma màr reàlisan és elfogadom, hogy mint egy gyógyszereknek, a jò dolgoknak is lehetnek mellékhatàsai amik kellemetlenek.

2016. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fish1 ***** válasza:
76%

Nem muszáj átvenned a negativitásukat.

Úgy, ahogy eddig ők befolyásoltak téged a negativitásukkal, te is befolyásolhatod őket a pozitvitásoddal. Nem kell az orruk alá dugni a Titkot és hasonló dolgokat, ha nem vevők rá, simán csak mutass nekik pozitív példát. Valószínű hónapokba vagy évekbe telik, de ki lehet őket mozdítani szerintem. Nálam legalábbis működött.

2016. aug. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Fish1 írja!

A gyerek sem attól lesz jólnevelt, ha etika-tankönyvet olvastatsz vele.

Embereket nevelni, gondolkodásuk pallérozni csak PÉLDAMUTATÁSsal lehet!

2016. aug. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Többször látták, hogy meditálok, hogy feldíszítem a lakás különböző pontjait bolsog idézetekkel meg színes dolgokkal, amik jó kedvet adnak. Egyszer a nagyinál is elrejtettem pozitív idézetes szövegeket a házban, semmi reakció, kidobta, talán el sem olvasta..


Hogyan mutassam meg a példát?

2016. aug. 8. 11:10
 7/8 Fish1 ***** válasza:
100%

Szerintem elég csak a viselkedéseddel. Amikor azt érzékelik, hogy pozitív vagy, akkor egy idő után rájuk is átragad. De mint írtam, nem megy egyik napról a másikra.

Amikor valami rossz dolog miatt negatívkodnak, akkor a helyzetet közelítsd meg a pozitív oldaláról. Pl. leszakadt az eresz és ők sírnak ezen: tökjó, hogy lesz új eresz, jobban fog kinézni, stb., vagy pozitív, hogy épp nem állt alatta senki és nem csapta fejbe. Ilyesmikre gondolok.

Ha úgy közelítesz, hogy pl. a Titkot adod a kezükbe, és nekik ez nem tetszik, akkor azt esetleg erőszaknak fogják megélni, aminek hatására még jobban elzárkózhatnak. Sokszor van olyan dolog, hogy látják a pozitivitásodat, erre nem reagálnak konkrétan, de hidd el, hogy a magokat ettől még elülteted a fejükbe. Nekem pl. van egy barátom, aki elég negatív volt, sokszor magyaráztam neki a dolgok működését, meg hogy lássa a jó dolgokat, a vele történteket pozitív oldalról közelítettem meg, ezáltal nyújtottam neki egy más nézőpontot. Sokszor hittem azt, hogy nem sok hatása van a szájtépésemnek, majd 1 év elteltével találkoztunk és egy teljesen új ember állt velem szemben. Meg is voltam lepődve rendesen :) De végül megérte, hogy hintettem neki a magokat.

2016. aug. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
47%
Hangtálat használj. Tibeti hangtálat. Nekem van egy. Munkahelyen nagyon negatív emberekkel vagyok körülvéve, akik körülbelül majomszinten vannak, mint a legtöbb nem spirituális ember. Hazajövök, és zengetem a tibeti hangtálat, és érzem, hogy a sok rossz gondolat, ami belehatolt a saját emlékeimbe, szellemembe tőlük, egyszerűen tovaszáll belőlem. Mintha elfelejteném az ostobaságaikat, negativitásukat.
2017. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!