Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Univerzumunk úgy keletkezet...

Az Univerzumunk úgy keletkezett, hogy Isten 0-val osztott? Hogyan?

Figyelt kérdés
Olvastam egy írást, amely szerint nem létezik közvetlenül sem az idő, sem a minden, sem a semmi. Hanem az oszthatatlan egység van, a lét-nem lét, minden-semmi. Ezt valaki ki tudja fejteni kellőképpen racionális módon?

2016. aug. 18. 21:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

[link]


All is One. One is all.

Minden EGY, az EGY minden.


Valahogy így :)

Sztem ezt racionálisan senki nem tudja kifejteni.

2016. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen az éremnek két oldala van, közötte pedig egy határsáv amit jelennek érzékelünk.
2016. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Egyik oldal sem létezhet a másik nélkül, és a határsáv sem nélkülük.
2016. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Van itt egy lehetséges értelmezés.

Engem ez mindig lesokkol, amikor elolvasom, de látok benne rációt.

Facebookon terjed:

[link]

2016. aug. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ez pontosan így van. Úgy, hogy 0-val osztott. Szerintem ezt már nem kell magyarázni. Egyetlen állandó van a természetben: x=végtelen (nem tudok billentyűzettel fektetett 8-ast írni :) )
2016. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Mojjo ***** válasza:

@5: de, szerintem kell magyarázni. Miért a végtelen az egyetlen állandó a természetben? Mi végtelen egyáltalán a természetben?


Meg mit jelent az, hogy nullával osztott? A fekete lyukakra szokás ezt mondani, hogy olyan helyek a világegyetemben, ahol Isten nullával osztott, és leginkább azért, mert a belsejükben úgy tűnik, mintha megszünnének a normális világ megszokott attribútumai, mintha megszűnne az idő, az anyag, minden. Ez persze egy rossz értelmezése a fekete lyukaknak, de erre szokás a nullával osztott hasonlatot mondani. A világegyetem keletkezésére nem értem miért lenne találó....

2016. aug. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 dq ***** válasza:

Mojjo: gondolom mert a 'valami', azaz az univerzum a 'semmiben' van. És olyan a 'valami' a 'semmi'-hez képest, mint az 1/0 (ami nagyon nagy) az 1-hez képest.

(vagy akár az 1 a nullához viszonyítva)


Ennek semmi értelme amúgy.

2016. aug. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Mojjo ***** válasza:

@7: hmm, értem, ez egy jó gondolat! Köszi!


(Annyi apró matematikai kiegészítéssel, hogy az 1/0 az nem nagyon nagy, hanem semmi, az 1/0 egy értelmetlen kifejezés. Ha a nevezővel tartunk a nullához (tehát mondjuk lim n->0 1/n), akkor való igaz, hogy a kifejezés értéke tart a végtelenhez. Ahogy egyre és egyre közelebb kerül a nevező a végtelenhez, a tört értéke egyre és egyre nagyobb lesz. De pont a nullánál nincs értelmezve ez a kifejezés.)

2016. aug. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 dq ***** válasza:

Jaj, dogmák mindenütt :(

Én szoktam nullával osztani.

2016. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Mojjo ***** válasza:
@9: és mi szokott kijönni végeredménynek? :)
2016. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!