Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan éljek úgy, hogy ne...

Hogyan éljek úgy, hogy ne foglalkozzak ennyit a jövőmmel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat a jövőm. Gyerekkoromban volt egy álmom, melyről megkérdeztem anyukámat, és elmosolyodva azt mondta, hogy lehet hogy a jövőmet álmodtam meg. Régóta érdekel a jövőm, de ugyanakkor félek is tőle. Hogyan tudnék kevesebbet foglalkozni vele?

Ti mit gondoltok erről? Tudnátok valami tanácsot adni?



2016. szept. 3. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg a korod és a nemed ha megadod sokat segíthet
2016. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
20\L
2016. szept. 3. 17:41
 3/13 anonim ***** válasza:

A korod és a nemed teljesen lényegtelen, nem tudom, hogy az első mit akart (talán ismerkedni).


Hogy hogyan tudnál? Menj pszichológushoz, vagy végezz relaxációs gyakorlatot, vagy nem tudom. Nem igazán érzem át a problémát.

2016. szept. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem akartam ismerkedni, azért kérdeztem h hány éves és milyen nemű mert hátha abból tudtam volna levonni következtetést, de úgy néz ki nem...
2016. szept. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kérdésed arra irányul hogy volt valami álmod gyerekként és úgy látod hogy nem valósul meg és most valami választ vársz tőlünk? Mert azt nem fogunk tudni adni.


Inkább az a kérdés hogy 20 évesen van-e már valami hosszútávú életcélod? Mert ha lenne akkor nem foglalkoztatna a jövőd, mert te foglalkoznál a jövőd megvalósításával. Szóval tűzz ki magadnak valami realisztikus célt a jövődre nézve.

2016. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Van olyan szemléletmód (világnézet?), amely a mostot, a jelen pillanatot helyezi a figyelem fókuszába, belátva, hogy a jelen pillanaton kívül semmilyen más idő nem létezik. Elhatározás kérdése, hogy magadévá teszed-e, és ha igen, akkor a múlt és a jövő nem lesz lényeges számodra. Keresd Eckhart Tolle könyveit - A MOST HATALMA, ÚJ FÖLD stb.


De még ennél tovább is lehet lépni. Szemléletmódod még gyökeresebb átalakításával beláthatod magadnak, hogy minden eleve elrendelt, ezért a jövő miatti aggódás értelmetlen, felesleges. Keresd Robert Adams munkáit, pl.: A szív csöndje c. könyvét.


Ami nem megy: nem alakítod át a szemléletmódodat - továbbra is hiszel a múlt, jelen, jövő létezésében -, de nem foglalkozol a jövővel.

2016. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nekem van életcélom, amit ha sikerül jövőre tudnék megvalósítani... A gyerekkori álmomnak lehet hogy még nincs itt az ideje. De mégis sokszor aggódok a jövőm miatt, és ezt próbálom megszüntetni.

Azért mégegyszer köszönöm szépen a válaszokat, kaptam kis motivációt is 😊 persze ha van még valakinek valami hozzáfűzni valója, szívesen elolvasom! 😊

2016. szept. 4. 00:17
 8/13 anonim ***** válasza:

A saját módszeremet ajánlom,a múlttól való félelmed kezelésére:

Bízom Isten szeretetében,és gondviselésében.

Már 5-ször kezdtem újra az életem a nulláról,többek közt idegenben, pénz,kapcsolatok,nyelvtudás nélkül,és azt a gondviselést saját bőrömön megtapasztaltam.

Számomra a jövő,egy olyan háborgó tenger,melynek vízszínén eljutottam a máig,és amin bátran gyalogolhatok a holnapig.

2016. szept. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 😊😊
2016. szept. 4. 09:57
 10/13 anonim válasza:
100%

Van egy jó idézetem erre :


"

Soha, semmi nem fog történni a jövőben: minden a mostban fog történni. A jövő egy elképzelt most, az elme projekciója, kivetítése. Amikor eljön a jövő, az mostként jön el. Amikor a jövőre gondolsz, azt is most teszed.

A való életben mindig csak a jelen pillanattal kell foglalkoznod, azzal kell csak megbirkóznod és nem az elme képzelt projekcióival. Kérdezd meg magadtól, milyen „problémád” van a jelen pillanatban! Nem jövőre, nem holnap vagy 5 perc múlva, hanem most. Mi a baj a jelen pillanattal? A mosttal mindig meg tudsz birkózni, a jövővel azonban sohasem."

2016. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!