Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez lehetséges, vagy baromság...

Ez lehetséges, vagy baromság ahogy van? Ha létezik ilyen, mi a neve?

Figyelt kérdés

Remélem fogok értelmes választ kapni, igaz kicsit érdekes ez a helyzet. Szeretném megtudni mi ennek a jelenségnek a neve, meg hogy valaki tapasztalt-e még ilyeneket.


A minap a testvérem el akarta kérni tőlem a csokit amit ettem. Két perc múlva nagyon félre nyeltem, percekig csak köhögtem. Ilyen többször is megesett vele, pl mesélte, hogy az osztálytársa a terem másik végébe evett egy kakaós csigát, és ő arra gondolt, hogy de jó lenne ha az övé lenne, erre az osztálytára félrenyelt. Meg ha nem akarja hogy valaki valamit csináljon, akkor is egyből valami hasonló történik. Persze nem mindig, de gyakran. Ezeket mindig véletlen egybeesésnek gondoltam én is.

És tudja befolyásolni az emberek döntéseit. Teljesen logikusan le is tudja vezetni, hogy hogy csinálja, meg van néhány olyan ember akire nem tud hatni. Olyasmit mondott, hogy szemtől szembe kell állnia vele, tehát közvetetten nem megy. Meg sokszor kitalálja az emberek gondolatait, válaszait, reakcióit előre. Tehát tudja, hogy mit kell mondania ahhoz, hogy szóról szóra azt a választ kapja, amit vár. Amikor ezt elmesélte, nem hittem el, de egyik este egy kiránduláson több órán keresztül magyarázta hogy megy ez. Elmesélte mikre gondoltam aznap, amiket elkapott, meg egy régi gyerekkori emlékemet is, és azokat amiket akkor gondoltam. Nagyon durva volt.

Mindketten elég szkeptikusak vagyunk az ilyen dolgokkal kapcsolatban, de nemrég egy rokonunk mondta, hogy szerencse hogy nem hisz az ilyesmikben, különben még jobban menne neki.

Szerinte illetlen dolog emberek gondolataiban kutatni, meg úgymond semmi köze hozzá, de óhatatlanul is átmennek neki dolgok.

Egyébként nagyon nagyon okos, ha ez számít.



2016. okt. 27. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Telepátiáról va szó. Például testvérek közt nagyon jól szokott működni.
2016. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Miért kérdezel hülyeséget?


Szeretnék vele beszélni s tanítványommá fogadni.

2016. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

NE Red Vixenhez menjetek!


Gyertek hozzám! Én fehér vagyok!


Viccen kívül.

Sok szenvedéssel járhat együtt a dolog.

Jól sejti hogy illetlenség. De nem csak az hanem az 1. törvény megsértése. (1.=szabad akarat és gondolatszabadság)

Ismerek olyat aki belehalt ebbe a képességbe, mert olyan sok rossz karmát szedett magára a törvénysértéssel.

2016. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Létező jelenség. Pillanatnyilag akaratgyenge, elkalandozott figyelmű emberek igen könnyen hajlíthatók új irányokba, legegyszerűbb még figyelmetlenebbé, még zavartabbá tenni őket. Tipikus példája, amikor a kisgyerek elesik pont amikor szülei "elvárják tőle" gondolatban, pedig fogalma sincs arról, hogy nézik őt.


Ha az állandó tudatos jelenlét természetes lenne mindenki számára, ez a jelenség egyszerűen előidézhetetlen lenne. Valamiért inkább az önállótlan, szándéktalan létezők világa vagyunk mégis. Nyilván aggályos dolog visszaélni ezzel, talán kicsit még akkor is, ha egyébként azon munkálkodsz, hogy mindenkit közelebb vigyél a megvilágosodáshoz. Érthető módon a kényszerítés, késztetés, mindig feszültséget teremt főképpen, és az elérni kívánt, és bizonyos értelemben el is ért eredmény sosem eléggé valódi így.


Nem mondanám, hogy óriási karmagyűjtéssel jár ez, bár tényleg elképzelhető olyan extrém eset, amikor mégis. Komoly szélhámosra kell gondolnunk itt, aki tényleg erősebb jellemnek bizonyul a hétköznapok minden erősnek ismert jelleménél, amikor véghezviszi, amit akar. És tényleg öncélú és/vagy ártó szándékú kell legyen hozzá. Minden más esetben a tapasztalatgyűjtésé a hangsúly. A saját kárán át megértve tanuló lélek nem karmát gyűjt, hanem bölcsességet, még akkor is, ha más kárából bölcsebb lenne tanulnia.

2016. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tényleg nem értek az ilyenekhez, mégis mi az a karma, meg ez a "karmagyűjtés"?
2016. okt. 28. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor googlizzrá hogy mi a karma.
2016. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!