Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A biológiai halál utáni...

A biológiai halál utáni létezésnek lehet valami tudományos magyarázata?

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem, hogy valami, ami ezt megengedi, de még felfedezésre vár, valami jelenség/folyamat, amit nem vettünk észre?

Akár fizikán, akár biológián belül...úgy értem van pár fizikus, aki párhuzamos világokat viziónal, meg apró időkapukat mindenhol (ezt mondjuk valamelyik Hawkingos műsorban említették)...

Szóval valami módon lehetséges?

A spekuláció szintjén...


Miközben kiírom a kérdést a polcomról ledőltek a könyvek...Ez kísérteties. Remélem nem figyelnek a szellemek...kicsit megijedtem most. xD



2017. jan. 7. 18:26
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*vizionál
2017. jan. 7. 18:32
 2/20 Carragher_x ***** válasza:
27%
Mármint bizonyítéka. Tudod, előbb bizonyíték kell vminek a létezéséről, aztán lehet magyarázatokat keresni magára a jelenségre:)
2017. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem. Félreértetted. Spekulatív magyarázat érdekelt volna.

Tehát pl. arra sincs bizonyíték, hogy vannak párhuzamos valóságok (azért is hoztam fel példának), mégis vannak olyan tudósok is, akik szerint létezik, mert nem zárható ki, stb.

Én nem vagyok fizikus meg ilyesmi, ezért nem hiszem, hogy jobban meg tudnám magyarázni. :)

Csak érdekelne.

De az sem lenne baj ha valaki tudna erről korrekt könyvet ajánlani...ha létezik. :D

2017. jan. 7. 18:37
 4/20 Carragher_x ***** válasza:
21%

Kevered a fogalmakat. Magyarázata csak annak lehet, aminek a létezése bizonyított. A multiverzum egy elmélet, nem pedig egy magyarázat.

A biológiai halál utáni létezésnek számos elmélete létezik (kereszténység, buddhizmus, new age...stb), csak épp egyik sem tekinthető tudományosnak.

2017. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát...szerintem csak szőrszálhasogatni próbálsz. Pedig a magyarázat szót egyáltalán nem használtam rosszul.

[link]


Pontosan tudom, hogy mire kérdeztem rá. A kérdésben feltett "halál utáni élet" az elmélet, erre kértem egy spekulatív, tudományos magyarázatot. Pl. mint vannak ezek a könyvek spekulatív evolucóról, mint Az ember után. Bár egyik sem létezik, mégis tudományosan teljesen helytálló dolgok vannak benne.

Remélem így már világos. Olyat sem írtam, hogy a mutliverzum egy magyarázat. Tehát jó lenne, ha nem kötekedésen vagy nyelvészeten menne a rugózás. Ha pedig valakit szimplán nem érdekel, akkor nem is kötelező hozzászólni.

És mielőtt ebbe is jönne a belekötés vagy a szarkazmus: nem, egyáltalán nem zavar ha valaki szkeptikus, nem hisz benne, stb.


A vallások nem érdekelnek. Köszönöm.

2017. jan. 7. 19:16
 6/20 A kérdező kommentje:
*evolúcióról
2017. jan. 7. 19:17
 7/20 A kérdező kommentje:
**Pontosobban akkor legyen hipotézis az elmélet helyett. Nehogy arra is harapjon valaki.
2017. jan. 7. 19:22
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

"A multiverzum egy elmélet,"


Jó lesz az hipotézisnek is.

2017. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

"Tehát jó lenne, ha nem kötekedésen vagy nyelvészeten menne a rugózás."


Ez tényleg jó lenne. Ezért érdemes leszögezni, hogy amit te kérsz, az semmi esetre sem elmélet, legfeljebb hipotézisnek jó (mint ahogy javítottad is magad a következő hozzászólásban). És ez nem nyelvészeti rugózás, hanem értelmezési különbség - a tudományban elméletként azon modelleket tartják számon, amelyek megfelelő módon alá vannak támasztva mérési, kísérleti eredményekkel. És mivel tudományos igényű választ kérsz, ezt jónak láttam még most leszögezni, megelőzvén (vagy legalábbis megpróbálván) az ebből fakadó félreértéseket, mellébeszéléseket.


Szóval igen, hipotézis. Ilyenje bárkinek lehet, akár nekem is holnap, mikor unom majd magam reggel a WC-n ülve, és gyorsan kiagyalok majd valami választ a kérdésedre. Azt azonban már most fontosnak tartom megjegyezni, hogy semmi tudományos nem lesz benne, mert a tudomány jelenleg nem ismeri el a biológiai halál utáni lét létjogosultságát. Ezt pedig nem azért teszi, mert az a csúnya tudomány bele van gyöpösödve a saját dogmáiba, hanem azért, mert semmiféle kapaszkodót nem talált eddig a halál utáni létet illetően, ami alapján bármiféle vizsgálatnak is vethetné alá ezt az állítólagos jelenséget.

De mivel leszögezted, hogy vallási választ meg nem kérsz, a tudomány pedig semmit sem képes ezzel kapcsolatban felmutatni, akkor mégis pontosan milyen választ vársz a kérdésedre?

2017. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Carragher_x ***** válasza:
13%

"Jó lesz az hipotézisnek is."

Ez már egy kicsit inkább hitvita, lévén szkeptikus oldalról a multiverzum nem tekinthető még tudományos hipotézisnek sem. Innentől kezdve pedig köznapi szavakkal írjuk le, ahol az "elmélet" teljesen megfelelő.


Az utolsó hozzászólásod tartalmával egyébként teljesen egyetértek, ugyanerre céloztam.

2017. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!