Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadható az ha én...

Mennyire elfogadható az ha én ebben hiszek? A kereszténység egy kicsit megtekert fajtája.

Figyelt kérdés

Hiszek a kereszténység alapjaiban, de a mennyben nem. A pokol létezhet, de ha valaki jó emberként hal meg, és hagyja el testét akkor rosszabb esetben a purgatórium után, de reinkarnálódik. Ha főbűnt követett el pokolra jut, de ha nem, akkor jobb életet kap következőként.

+ néha azért elgondolkozok hogy szar alak lehettem előző életemben... :D



2017. jan. 10. 22:04
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Tehát reinkarnáció, csak keresztény "keretben".

Ezt eddig senkinek sem vázoltam, de valahogy ez vonzóbb nekem mint az örök nyugalom.

2017. jan. 10. 22:05
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Abban hiszel, amiben akarsz, de ennek semmi köze a kereszténységhez. Tudod, mit jelent a keresztény szó?
2017. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Magára arra gondoltam ami a bibliában, a papi beszédekben áll. A köznyelvben élő keresztény vallásra.
2017. jan. 10. 22:12
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Én hiszek Jézusban és a tanításaiban, Istenben is. Csak én a mennyben is hiszek, a pokolban nem. Hogy hihetsz a pokolban, ha hiszed, hogy a karmád, ha úgy tetszik a bűneid miatt újra leszületsz. Nem elég büntetés ez? Kell még külön pokol? Én úgy gondoltam sokáig, hogy a föld a pokol, a menny (a fényhaza) pedig a menny. De rájöttem, hogy ez sem pokol, csak le kell itt törlesztenem a karmám.
2017. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Mindenki más szemmel nézi ezt, de örülök hogy megosztottad ezt velem. Azon filóztam múlt éjjel hogy vajon ez bűnnek számít-e a 11 parancsolatot illetően. Megváltoztatni az alapokat?
2017. jan. 10. 22:16
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon komolyan kellene venni Jézus Krisztus szavát:

Lk 17,20-21

Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.

Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.

*

Bennünk van a mennyország és a pokol is - a lehetősége, mint potencialitás van. Realizálni kell, meg kell valósítani.


Ha az éntudatnak nincs folytonossága - beszélhetünk-e arról, hogy ugyanaz az ember reinkarnálódik?

A vágyak reinkarnálódnak - de nincs tudati folytonosság.

2017. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nincs olyan, hogy bűn. Sőt a bűntudat is okozhat karmát. Abban hiszel amiben akarsz, csak ne gondold, hogy Isten ezért meg fog büntetni. De hogy követheted Istent, ha nem hiszel az üdvösségben? Ergo ha mindig is le kellesz születned újra, plusz kijelentetted, hogy menny szerinded nincsen.
2017. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A menny, a pokol, és az egyetlen élet a kereszténység alapjai. Hol olvasol a Bibliában reinkarnációról?
2017. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem olvastoka bibliában a reink.-ről. Én gondolom így. A lelki megtisztulás is lehet egy út, de szerintem egy JOBB földi élet is. Így látom.
2017. jan. 10. 22:25
 10/21 A kérdező kommentje:
+ a pokol és menny bennünk él. Úgy képzelem el a mennyországot is mint egy tudatos álmot. MINDEN tökéletes, minden megtörténik amit az ember szeret. A tökéletes boldogság. Nekem egy tudatos álom jelenti. Semmi sincs akkor bennem csak a jó.
2017. jan. 10. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!