Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem tanítják hittanon...

Miért nem tanítják hittanon azt, amikor az angyalok leszálltak a földre és állítólag emberekkel házasodtak?

Figyelt kérdés
Hittan órán erről egyszer sem esik szó és nem értem miért pedig azt hiszem, hogy Mózes könyvében is említés van róla.

2017. márc. 16. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Szerintem azért nem tanítják hittanórán,mert erről a Bibliában csak nagyon kevés információ van.Egyébként az 1Mózes 6/1-4 ben találod ezt,amit leírtál.

Nekem az a véleményem,hogy az eggyik ok ez lehetett,hogy özönvízzel pusztultak el az emberek Noé idejében,hogy ezek az Isten fiaknak,vagyis angyaloknak a nők gyermekeket szültek.Azt sem tartom kizártnak,hogy ezekből a kapcsolatokból születtek az óriások,amit az 1 Mózes 6/4-ben olvashatsz.

De az biztos,hogy angyalok voltak ezek az Isten fiak,mert a Júdás apostol levele1/6 azt mondja.

És az angyalokat is,akik nem tartották meg fejedelemségüket,hanem elhagyták az ő lakóhelyüket,a nagy nap ítéletére örök bilincseken sötétségben tartotta.

Tehát ebből az igeversekből csak következtetni tudunk,hogy mi történhetett.

Remélem tudtam neked segíteni.

2017. márc. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%

A hittan óra, mint minden másé is, a hit ALAPJAINAK megtanítása.

Az általad említett 'esemény' a hit alapjai számára mellékesek.

.

"emberekkel házasodtak"

Fogalmi zavar, ugyanis a hit szerint a "házasság" Isten áldásával történik.

2017. márc. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is azért nem esik szó róla és azért nem tanítják, mert kevés információ van róla.


Pedig a bűn terjedését, szerteágazását nagy részben nekik köszönhetjük. Egy-két Apokrif iratokban lehet olvasni róluk.


Utódaik lettek az ún. óriások, szálas emberek, akik Noé idejét követően ismét felbukkantak.


1.Móz 6,4.

4.Móz 13; Anák fiai

5.Móz 2; 3; Szálasok Anákok Óriások Básán fejedelme

Józsué és Sámuel könyvében és az 1.Kron.20.-ban is olvashatunk az Angyalok utódairól, oriásokról, szálas emberekről, Anákokról, Anák fiairól.


Tehát a bűnbe esett, testet öltött bukott angyalokról keveset olvasni a Bibliában, ám utódaikról annál többet.

2017. márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!