Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek ez mi lehet?

Szerintetek ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy amióta az eszemet tudom, látok dolgokat. Nem fogom elmagyarázni, mert nem igazán lehet, a lényeg az, hogy mindig, mindenütt ott voltak, vannak ezek a "dolgok", amióta élek. Sokáig fel sem merült bennem, hogy ez rendellenes lenne, azt gondoltam, mindenki látja ezeket, és teljesen normális. Amikor egyszer, már 9-10 évesen meséltem erről anyukámnak, akkor jöttem rá, hogy ez nem olyan hétköznapi jelenség, amilyennek hittem. Anyu nem csinált belőle ügyet, évek teltek el, engem érdekelt, hogy mi lehet ez, de próbáltam észszerű magyarázatot keresni, ami a mentális betegségeknél kezdődött. Sokat olvastam hallucinációkról, durvákról, kevésbé durvákról, viszont mindig arra lyukadtam ki, hogy olyan nincs, hogy valaki kicsi gyerekkora óta, 0-24-ben ennyire durván hallucináljon, de emellett semmi más, pszichotikus betegségre utaló tünete ne legyen. Voltam több pszichiáternél, pszichológusnál, és ezt kivéve mindent egyenesen, őszintén elmondtam nekik magamról, és soha, még csak fel sem merült sem a skizofrénia, sem egyéb ilyesmi lehetősége. Egyébként rendes életet élek, nem vagyok ezohívő, persze, belefutottam már olyan magyarázatokba, hogy nyitva van a harmadik szemem, stb., amit én egyáltalán nem hiszek el. Emellett nem használok kábítószert és ritkán iszom alkoholt. Nem érdekel az ezotéria, mégis ez, hogy állandóan látom ezeket magam körül, meggátol benne, hogy teljes mértékben elutasítsam. Nem vagyok kétségbe esve, csak már nagyon érdekelne, hogy mi a franc ez az egész.
2017. ápr. 23. 10:52
 1/8 thoomas26 ***** válasza:

Fogalmaznál konkrétabban, hogy egész pontosan milyen dolgokról beszélsz?

Nem a fizikai világhoz köthető lények, szellemek, entitások? Ugyanis akkor a harmadik szemed van nyitva, éppen, amit mint írtad, nem hiszel el. Valójában ez annyit tesz, hogy jól fejlett az tudati képességed, hogy érzékelsz olyan jelenségeket magad körül, amelyek túlmutatnak a fizikai érzékszerveid által észlelt tartományon. Ilyenek mindannyiunkat körül vesznek, csupán észlelési képesség kérdése, hogy ki tapasztalja őket, ki nem. Ha te ilyen mértékben igen, akkor az nem véletlen, okkal van rá képességed, lehetőséged.

2017. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontosan, nem fizikai világhoz köthetőek...igazság szerint teljesen olyan, mintha belelátnék egy másik világba. De, mint írtam, nem hiszek ilyesmiben, azonban semmi reális magyarázatot nem találtam rá eddig.
2017. ápr. 23. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos, igazából nem is kell hinned bennük, mert látod őket, vagyis TUDOD, hogy léteznek.


Érdekes, hogy az egyértelmű megtapasztalásaid ellenére is elutasítod a dolgot... Tudod, hány ezotériát gyakorló ember cserélne veled? :)

2017. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 thoomas26 ***** válasza:

Nekem is az volt a meglepő, hogy ennek ellenére kételkedsz mindebben. :)

Mindenesetre okkal tapasztalod mindezeket. Fejlesztened kellene (ha egyáltalán kell még fejlesztened), és komolyabban foglalkozni vele. Leszületésünk előtt minden képességet azért választunk, hogy azzal könnyebben elérjük a tervezett életcélunkat, valamint azért, hogy azzal jó célokat szolgáljunk. A döntés természetesen a tiéd, de valószínűleg dolgod van neked mindezzel.

2017. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az emberi szem, nem képet továbbít az agyba, hanem a különböző fények különböző rezgéseit. A retinahártyánkon milliónyi idegvégződés található és ezek vannak különböző rezgésekre szakosodva.

Nem minden ember lát egyformán. A látás képessége egy tanult képesség, ami egy ember élete során folyamatosan finomodik.

Az agyba érkező rezgések, folyamatosan modulálják az agysejtek, és az egész szervezet által keltett rezgéshalmazt, ebből alakul ki a kép.

Ezekből az következik, hogy amit látsz, az mind csupán rezgések halmaza, az agy olyan képet alkot belőle ami a fejlődése, tanulása során előnyére válik.

Így aki szellemeket lát, ezt azért teszi, mert valamilyen módon ki akar tűnni a többi látó közül. És ha ezt el is meséli másoknak, akkor már felmerül az anyagi érdek is a látásmódja mögött.

2017. ápr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Leírnàl konkrétan egy esetet,illetve lényt vagy amit làttàl részletesen? Talàn könnyebb lenne segiteni.
2017. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A betegségek tanulmányozása helyett inkább a látás képességéről kéne valami reális útmutató.

A szemfenéken a retinahártyán több milliónyi idegvégződés fejlődött a különböző színek különböző rezgéseire szakosodva. Minden ember nem egyformán lát, tehát nem ugyan azt a képet látja. Csak mert csecsemőkorában megtanulja a rezgéseket képpé kombinálni, és ezt más emberektől tanulja, azért hasonló ennyire minden ember képlátása. Egyszerűbben magyarázva szemünk nem képet lát, a zöld színt egyáltalán nem látja, csak a rezgései az agyban a "zöld" szóhoz köti a zöld fény rezgését.

Véleményem szerint előfordulhatnak olyan szakosodott idegvégek a szemben, amelyek teljesen más rezgéseket észlelnek csak, tehát távol esnek a fény rezgéseitől. Az auralátók is ilyen szemmel rendelkeznek. De most látom, hogy kérdésed már több hónapos ezért majd privátban folytatom okfejtésem ha írsz egy üzenetet.

2017. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, időközben el is feledkeztem erről a kérdésről.

Nem "lényeket" látok, ilyesmiről szó sincs. Remélhetőleg egyszer sikerül ezt szavakba öntenem, mert hiába vagyok a szófosás koronázatlan királynője, ezt még sohasem tudtam megfelelően körülírni, elmesélni, annyira...nem emberi az egész.

És utólag is köszönöm a hasznos válaszokat, örülök, hogy nem lett széttrollkodva a kérdésem, mindenkinek ment a zöld kéz. :)

2018. márc. 11. 00:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!