Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, akit...

Van itt olyan ember, akit érdekel a Dianetika?

Figyelt kérdés

Nem, én nem vagyok semmilyen egyház tagja.

Főleg nem a Szcientológiáé.

Nem, nem érdekel már meglévő szektás emberek véleménye, olyan ne is jelentkezzen aki ,,szcientológus".


Olyan ember érdekelne, aki olvasta az L. Ron Hubbard: Dianetika c. könyvet, 1994 vagy az előtti kiadásút, és érdekli a téma...


Lehetőleg fiatal legyen (30 alatt), neme mindegy.

Köszi előre is a válaszokat.


Azért tettem a kérdést a tudományok közé, mert a Dianetika egy létező tudomány, azaz másik már meglévők ötvözése. A topic helyes ezáltal.



2017. júl. 2. 23:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem, a dianetika nem tudomany. Tudomanynak alcazott sci-fi humbug, amivel gyanutlan embereket sokmillio forinttol/dollartol szabaditanak meg.
2017. júl. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Mojjo ***** válasza:
78%
Jahh, érdekel, mint érdekesség. Kíváncsi vagyok, mi ez a maszlag, amit annyi ember képes megenni. Meg amúgy is, időről időre tanulságos alámerülni az emberi elme legmélyebb posványaiba - lsd laposföld, oltásellenesség, homeopátia, chemtrail és még sok hasonló. Ebbe a sorba ez tökéletesen beleillik. Ezzel szoros összefüggésben természetesen a dianetikának a világon semmi köze semmiféle tudományhoz, szóval valamit igen erősen benéztél.
2017. júl. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Újból elmondom, az amit a Szcientológia Egyház vagy nevezzék magukat bárminek, csinálnak, az egy nagy pénzlopás. Ez így van.

De attól még a kezdeti kb 40 évben kifejlesztett dolog még működik. Azért is nyírták ki a könyv szerzőjét és állították a helyére azt a Maszlagicsot :D


De nem azt mondtam, hogy messiás leszek.

Az válaszoljon akire illik a leírás. Ne akire nem...

2017. júl. 3. 00:29
 4/20 Mojjo ***** válasza:
47%

Teljesen irreleváns a szcientológia egyház. Itt L. Ron Hubbard eredeti alkotásáról beszélünk. Tudjuk. Ismételten mondom: engem érdekel. Az, hogy az érdeklődés hasonló ahhoz, mint amikor egy entimológus nagyítóval bámulja egy levéltetű tevékenységét, más kérdés, ettől még érdeklődés. Itt pihen nálam a Dianetika könyv, de még nem jutottam hozzá, hogy elolvassam. Nem a prioritási listám csúcsa, de rajta van azért. Érdekes látni, hogy milyen furcsa elfajzott burjánzásokra képes az emberi elme. Bizonyos értelemben bámulatos. Szóval ja, érdekel.


Kibököd tehát, hogy mit szeretnél, vagy sem?

2017. júl. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
42%
A Dianetika nem felel meg a tudományos modellalkotás szabályainak, így nem tudomány. Ahogy mondjuk a pszichoanalízis sem az. Sok évtizede érdekelt, sőt láttam működni, de ez nem bizonyít semmit. Ha az agykontrollban hiszel, akkor azt látod működni. Mármint "felfedezed" és látod működni azokat a dolgokat, amiben hiszel, legyen az tudatalatti, irányított álmok avagy engrammok. Ettől még ezek nem léteznek, és túl sok hasznod se lesz belőle, ha megpróbálsz klírré válni.
2017. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nekem a régi dianetikusok, akiket még nem iktatott ki Miscavige vagy hogy írják a lengyel csicska nevét, azt mondták, hogy mindenki azt fogja erre mondani, hogy hülyeség és szar. Mert működik. És ami működik azt lehurrogják.

Szóval ajánlom újból elolvasni a kérdést, és újból elmondom, ha nem vonatkozik rád ne válaszolj.


Amúgy szerintem se a leírást se a válaszaimat nem olvastad el, csak kommenteltél.

Mert ha elolvastad volna máshogy állnál hozzá.

Nem vagyok tagja az Egyháznak, se szerveetnek, se Missziónak, semminek és nem is óhajtok tagja lenni.

Mivel én nem ezekről a szektás g*cikről beszélek, hanem azokról akik még a nagy adószedés és leépítés előtti tudáást birtokolják.


Szándékosan cserélték le a vezetőséget, nyírták ki Hubbardot, és tettek mindent pénzkötelessé a nyolvanas évek végén.


Amúgy tudománynak tlejesen megfelel, sőt, a mai fizikálnál szerintem sokkal értelmesebb.

Ugyan ez egy Mátrix amiben élünk és a Mátrixnak a törvényei látszatra megegyeznek a való világ törvényeivel. Fizikai törvényekről beszélek mint pl. gravitációs erő(g).

Ami éppenséggel nem létezik itt, csak szimulálva van és megegyezik a tulajdonságai többé-kevésbé a ,,kintivel".


Ezért alkották a Lapos Föld elméletet, mert ez a világ tényleg úgy néz ki, mint egy hógömb.

A kinti már teljes gömb és minden megfelel annak amit itt elhitetnek velünk erről.


De ahhoz, hogy azok működjenek, felkéne innét ébredni.

2017. júl. 3. 16:54
 7/20 Mojjo ***** válasza:
64%
Ez az utolsó hozzászólás elég egyértelműen megmutatta, melyik kategóriába való a kérdés - a moderátorok szerencsére át is tették.
2017. júl. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Üdv. Mint tudomány érdekel, de még nem hallottam róla. De szívesen csevegnék veled erről. Segíthetünk egymásnak.
2017. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Olvastam a könyvet egy öt évvel ezelőtt, nagyon sok értelmes dolog van benne...mondjuk azzal a résszel nem értek egyet, amikor azt javasolja, ha egy démonnal talàlkozol, képzeld magad te is, sokkal félelnetesebb, gonoszabb dêmonnak. Na, van benne őrületes baromság is, úgy kb 70%-a butaság, a többi, hasznos 30%-a a Buddhizmusból átemelt.
2017. júl. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Alex Fly ***** válasza:
65%
Talán inkább maradjunk annál, hogy Hubbard egy kis jóindulattal középszerű sci-fi író. A könyveit ennek megfelelően kell kezelni. Az pedig, hogy a saját íraásaát tudománynak tartja és komoly igazsaágként kezeli úgy vélem tökéletesen megmagyarázza azt is, miért volt szükséges az elmegyógyintézeti kezelése.
2017. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!