Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehetne a TM meditációt...

Hogy lehetne a TM meditációt megtanulni otthon, egyedül?

Figyelt kérdés
Tanfolyamra nincs pénzem. Akkor reménytelen?

2017. júl. 23. 13:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Megtanítom neked, csak mond el mi a TM s mi értelme van bárminek, amíg lehet mindfulness meditációt is gyakorolni.
2017. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A transzcendentális meditációt nem fogod könyvből megtanulni, és Red Vixentől sem, hacsak ő nem képzett TM-tanár. A képzett TM-tanárok neve hozzáférhető információ.


Több lehetőséged is van:

-gyűjtés indítása,

-elkezdesz spórolni a tanfolyamra,

-bemész egy TM-központba, és megkérdezed, van-e a Te helyzetedben vmi pályázati/támogatási lehetőség, amit igénybe vehetsz.


Miért választottad a TM-et?

2017. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a gyors válaszokat. Talán nem jól fogalmaztam a kérdésben. Nem arról van szó, hogy fizikailag nem áll rendelkezésemre annyi pénz, de ha meg tudom tanulni egyedül is, akkor nem adok ki pénzt, másrészt aránytalannak érzem az összeget, amit kérnek érte. Lehúzósnak, akkor is, ha most netán azt írja valaki, hogy a lelki/testi egészséged nem ér meg annyit, stb. De minél lehúzósabbnak néz ki valami - hiszen tudjuk, hogy aránytalan órabér jön ki a TM tanároknak - annál kevésbé veszem komolyan, hogy ők "mesterek", akik nélkül nem fog menni a dolog. Hogy miért e TM módszert választottam? Nem tudom. Van jobb ötlet meditálási módszer tekintetében?
2017. júl. 23. 15:24
 4/18 anonim ***** válasza:

kettes vagyok


Kedves Kérdező!


"hiszen tudjuk, hogy aránytalan órabér jön ki a TM tanároknak" Nem tudom, Te ezt mi alapján vélelmezed. Megosztanád velünk?


Régebben, míg a modern Nyugatra el nem jutott ez a technika, hasonló módszerekért hét évig szolgálták a mestert Indiában. Annak idején, mikor Magyarországon hozzáférhetővé vált a technika, az akkor árat, ami kétezer forint volt, tartották horribilis lehúzásnak.


Nem tudod, miért választottad a transzcendentális meditációt? Nem néztél utána mélyebben a kutatásoknak? Egyszerűen kihúztad a kalapból? Valami magyarázat mégiscsak van rá. Avass be.

2017. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A TM oktatás a honlapjuk szerint mindössze egyetlen 1-1,5 órás egyéni foglalkozást tartalmaz. Messze nem mester-tanítvány kapcsolat. A többi csoportos óra. Eddig jógaközpontban vettem részt keleti jóga (Sivananda) meditáció tanuláson, ahol 10 óra volt 13 ezer ft. Számold ki a különbséget. Szeretnék kipróbálni más meditációs technikákat is, nem feltétlenül csak a TM-et, és magamon kipróbálni, hogy melyik milyen hatással van rám. Melyik illeszthető jobban a saját életembe, stb. Egyáltalán, hogy mi a különbség saját élmény szinten a különféle technikák között. A TM reklámszövege nagyon jó, de mindaz, amit ír magáról, ráillik szerintem a többi meditációra is, de ezt nem tudhatom, amig magam ki nem próbáltam többet.
2017. júl. 23. 15:46
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy elkötelezett emberek nem üzleti alapon is hirdethetik az igét, lásd pl a 3-1-2 meridián torna világszerte ingyenesen történő oktatása. A keleti mestereknél nem az volt a lényeg, hogy te megszolgáld a tanítás árát, hanem egyszerűen együtt kellett élned a mesterrel. Nem merném a 100 ezer ft-os személyenkénti áron, de csoportos oktatással összehasonlítani.
2017. júl. 23. 15:50
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Itt vannak ingyen a TM mantrák, még csak fizetni se kell érte több 100e forintot a sok megélhetési csaló "tanár-mesternek"...


[link]

2017. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként ezek a mantrák is hülyességek szerintem, a lényeg az elmét egyhegyűvé tenni, azt a szót is ismételhetnéd, hogy lajalamaja... lényeg, hogy értelmetlen szót válassz, melyhez az elméd nem rendel hozzá semmilyen érzetet, emléket. Ez a TM lényege a lehúzáson kívül. De ehhez nem kell fizetned egy Ft-ot sem ilyen utolsó csaló embereknek. :)
2017. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8%

Ajánlott ezt is elolvasni a TM átveréséről:


[link]

2017. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


"A TM oktatás a honlapjuk szerint mindössze egyetlen 1-1,5 órás egyéni foglalkozást tartalmaz." Igen, az bevezető eladás kb. ilyen hosszú, és ingyenes. Nyugodtan ülj be és tedd fel a tanárnak a kérdéseidet. A többi része a tanfolyamnak fizetős, és csoportos. Tudod, mi minden van még benne az általad sokallt árban?


"Messze nem mester-tanítvány kapcsolat." Persze h nem, de nem is akar annak tűnni. Sztem nem olyan nagy baj, ha őszinték. Csak a technikát tanítják, semmiféle körítést nem.


A Sivananda meditáció is biztosan klassz dolog, bár még egy önálló vagy összehasonlító kutatást se olvastam róla. Linkelnél? Az árkülönbségre utalásodat nem értem, mert természetesen a 25 éves Lada Samara és az új Audi A8-as ára nem egyforma, pedig mind a kettő személygépkocsi.


"Szeretnék kipróbálni más meditációs technikákat is" ebben az esetben tudok neked javasolni tök ingyeneset is, egy vasadba se kerül. Jeleznem kell, h a TM (ezt mondják is majd neked a bevezető előadáson) nem csodaszer, nem biztos, hogy rövid távon érezni fogsz "élményeket". Ahogy a stressztől megszabadulsz -mert ez a TM fő célja- avval párhuzamosan bomlanak ki az értékei és céljai. A meditáció alatt megélt élmény önmagában nem cél, mert az szubjektív. Élményekre használj inkább szekszárdi bikavért. A 2015-ös egy igen jó évjárat.


"A TM reklámszövege nagyon jó, de mindaz, amit ír magáról, ráillik szerintem a többi meditációra is" Kb. olyan az összehasonlításod, mint a Lada Samara vs Audi A8-é. Messziről, sötétben, háttal állva össze lehet őket téveszteni, más esteben kiderül a különbség. A TM-et az ötvenes évek óta kutatják, eddig mintegy 30ezer oldal tudományos kutatás jelent meg róla. A második leggyakrabban kutatott meditációs módszer a zen buddhista meditáció. A többiről linkelnél valamit?


Javaslom, ülj be egy bevezető előadásra és az alapján dönts.

2017. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!