Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehet érezni az energiát?...

Yuutanori kérdése:

Hogy lehet érezni az energiát? Hogy váljak "eggyé" az ellenfeleim energiájával?

Figyelt kérdés
Karatézom és mindig azt mondják, hogy érezzem a levegőben az energiát. pl. az ellenfelemét, vagy szimplán a környezetem energiáját. De nem tudok hogy értik és hogy kell. Hiába kérdeztem, nem kaptam választ se Sensei-től sem a karate társaimtól.
2017. okt. 20. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg Yodát. Amúgy lehet, hogy mozgási energia vagy ilyesmi, és valószínűleg az izzadság szagot kéne érezned a levegőben. :D Nekem szimpatikus ez a karate, mindig is szerettem volna másokat orrba verni és utána bocsánatot kérni mondván, hogy baleset volt. xD
2017. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ilyen realista!
2017. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Ugyan már . Én tudom hogy milyen energiákat kell hatni másokra és magamra. De nem árulok el semmit.
2017. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindíg érzem az energiám...végtelen hajtóerő :) könnyebben veszem az életet.

Mert alapjáraton az élet szép és minden nap hálásak lehetünk mindenért. Azért, amink van, ami megadatott.

Nem érdekel mások véleménye, magamnak csakis az én véleményem számít. Az ösztönömre hallgattam mindíg és a legtöbb embernél boldogabbnak érzem magam.

Mivel játszom ps-en, pont ilyen harcos akármi...alapjáraton csak higgadtan lehet és figyelem a másik mozgását.

Ütök mielőtt ő ütne és olyat amire nem számít.


Amit tenned kell:

Helyezd magad kényelmes pozícióba, lehetőleg lazán hanyatt fekve.

Hunyd be a szemed.

Teljesen lazulj el. A gondolataiddal irányíts. Képzeld el, ahogy ellazul a lábfejedtől a lábaidon át, a felsőtestedig, a karjaidig az egész tested.

Belülről nézz a homlokod közepére. Egy pontra. Kb., de ne túl magasra.

Mozdulatlannak kell lenned. Ki kell ürítened az agyad.

Lehet, hogy elsőre a "felnézés" sem fog menni, de nem szabad feladni.

Egyenletes lassú legyen a légzésed.

Majd 100-tól 1-ig számolj magadban, de nyugodtan, nem gyorsan.

Csak koncentrálnod kell és teljesen a szintedre (alfába) ereszkedni.

Ez a gyakorlat kb. 10 perc.

Ha már érzed azokat a hullámokat, amik akkor fognak érni téged miközben alfában vagy, na ezt az érzést kell gyakorolnod. Minél lejjebb kell menned. Van, aki zuhanás szerűen éli meg.

Ezt mindenki tudja magának csinálni.

Ha már sikerül rendszeresen magadba szállni, eggyé válni magaddal és érezni az energiád, mikor már magától megy, akkor jön képbe a képzelet ereje.



Velem született adottság, hogy alapjáraton egy higgadt ember vagyok. Ha fel is bosszantanak kb. 5 perc után számomra nem létezik az a bizonyos probléma.

Újra megtalálom a lelki békém. Ebből jöttem rá, hogy mikor ébren vagyok akkor is olyan érzésem van, mintha meditálnék.

2017. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenre kész lány az önéletrajzodat a 7-es ablaknál kell leadni. Csak szólok.
2017. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jééé, nem először hívnak így.

Ez hogy lehet?

2017. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudod ez amolyan becézés szal ne reagáld túl. Nem gondolom, hogy mindenre elszánt vagy, vagy ilyesmi. B)
2017. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!