Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes az elmélete...

Szerintetek helyes az elméletem az idővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nem csak az van ami most van, csak mi ehhez viszonyítunk.Szóval ami hozzánk viszonyítva elmúlt, az van, csak nem nekünk, akik most vagyunk. És talán ami tegnep volt, az is van, csak nem most nekem, és annak aki tegnap van annak a holnapja egy másik ma.

Bocs ha érthetetlen, de valahogy nagyon nehéz kifejezni amire gondolok.


2010. máj. 30. 20:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nagyon jók a következtetéseid, így van majdnem teljesen, ahogyan elmondod, és tényleg megérdemled a tiszteletet az eszmefuttatásodért. Mindenféleképpen olvasd el a könyvet, amit ajánlottam, ugyanis megtalálod benne, miért is van összekötve az összes tudat, mi az ami minden mögött rejlik, és az igazságokat életről.


üdv

25/F

2010. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Hűűű Ezeket a gondolat meneteket elég volt követni, de mindenestre megértettem. (Úgy ahogy)
2010. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
AKASSZAD FÖL MAGAD TIRPÁK
2010. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tirpák. Bihari vagyok
2010. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
53%

Az idő egy olyan fogalom, amit az ember talált ki, mert ahhoz viszonyítunk, bevezetése nélkül sokminden nem tudnánk megfogalmazni. Nincsenek párhuzamos idősíkok, mert idősíkok egyáltalán nincsenek a valóságban, csak papíron, meg a koordináta rendszer x tengelyén. És nem, az idő nem a 4. dimenzió. Ez is csak koordináta rendszerben, papíron képzelhető el. Bár igazából abban sem.


20/L fizika szakos.

2010. jún. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

00:57

Akkor amit mi időnek fogunk fel az egyszerre történik, vagy mi? Mert ezt most már tutira nem értem.

2010. jún. 4. 17:08
 27/27 anonim ***** válasza:

Egy valamiben nem stimmel. Ha folyamatosan történne az is ami elmúlt, akkor hogy tudnál visszaemlékezni a dolgokra és múltként beszélni róla? Esetleg akkor a szüleid 40évét se lehetne jól definiálni.


Szerintem ezt az egészet képzelt el mint egy szendvicset. például a fizikai síkünk legyen a szalámi, az idő pedig kenyér.


De mindenképp vannak olyan síkok, amik nem érintkeznek ezekkel: pl egy sótartó 30centival arrébb. Akik érzékelnek dolgokat múltból-jövőből annak tudható be, hogy az időt meg lehet görbíteni, mivel " anyag" Magyarul meg lehet benne határozni egy adott pontot. Einstein szerint ha egy adott pillanatban tudod az összes részecske pontos helyét, írányát, sebességét, képes vagy a jövőt pontosan meghatározni.

Remélem érthető voltam

22/FF

2010. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!