Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a különbség a lélek és a...

Mi a különbség a lélek és a szellem között? (Csak ha hiszel benne! )

Figyelt kérdés

2018. ápr. 24. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Tudtommal a lélek az ami a létező személy magját adja, ami Istentől ered, ami a halál után is megmarad, szimplán a létezés, hogy a teremtő saját képmására teremtett, szoval a lélek egy része kvázi a teremtőnek, ami halál után visszakerül a mennybe, az egységbe.

A szellem az amiről most hiszed hogy te vagy. Ami tud érezni, gondolkozi, beszélni, logikusan következtetni, számolni, alkotni, vannak vágyai. Ez csak az agysejtszövevényeid, a neuronok kivetülése, mint a hardverben a szoftver, ami a test(hardver) megsemmisülése(halál) után megszűnik. Mármint szerintem valami ilyesmi, felületes keleti filozófiák, keresztény tanítások, saját életfelfogás, természettudományi alapon így gondolom.

2018. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A lelek emocionalis, a szellem racionalis
2018. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Van lelkunk es van szellemunk is amin ketesztul a gonosz iranyitani tud.

Tenyleg ezt tapasztalom.

2018. ápr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Ezt meg soha nem meseltem el senkinek.

Egyszer egy albiban egy eleg gonosz kinezetu novel laktam,ereztem is rajta,hogy imadhatja a satant...

Idovel mintha ereztem volna,hogy artani akar nekem...

Egyik este hallom,hogy mormol valamit a szobajaban,felelmetes volt,mintha imadkozott volna a satanhoz.

Bemegyek a szobamba,lefekszem hattal,majd kesobb nagy erovel erzem,hogy a csiklomon keresztul belem hatol valami,3 nagyon eros luktetes fele volt,de ereztem,hogy felulrol jon.Tudtam,hogy megszallt valami! (volt mar tapasztalatom demoni erokkel,regen ejjel folytogatott is valami,de ezt most nem irom le).

Masnap reggel mas volt az arcberendezesem.

Es ugy erzem nem mindig vagyok onmagam.

A legrosszabb az,hogy azota vagy erzesek tornek ram es kozben luktet a csiklom.

Mar hozzaszoktam s nem torodom vele...De tudom valami vagy valaki bennem el.

Talan egy szellem...

2018. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A lélek a szellem 'ruhája', a lélek 'ruhája' pedig a fizikai test.
2018. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Dubitus neharagudj a kérdésemért és remélem megválaszolod de hogy lehet?

Te sok hasonló kérdésnél nagyon kritikus vagy máskor pedig (pl most) hihetlen jó soraid vannak. Nem azt kérdezem, hogy vallásos vagy ateista vagy-e mert tudom ez nem ilyen egyszerű, de nagyon érdekel miben hiszel és az is érdekel, hogy ez a hit tapasztalatból született-e.

2018. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Számomra az, hogy a lélek rendelkezik fizikai testtel.
2018. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Olvasd el a jezusatyank.hu oldalon Bertha Dudde test lélek szellem irományt és választ kapsz.
2018. ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Sz.m.+áll

Éppen azért, mert én a tudományban, a tudományos módszerekben hiszek, ismernem kell a 'másik oldalt' is.

.

A kérdező ismeretet akart szerezni, létókörét bővíteni, tehát értelmes kérdést tett fel.

Értelmes kérdésre etikailag kötelező értelmes választ adni.

A kérdező nem állította, hogy van lélek és szellem, csupán mibenlétükről érdeklődött. Ezért a válaszom is olyan, amilyen.

.

Következik tán ebből, hogy hülye kérdére hülye válasz az értelmes.

.

Nem priviben írtam le, mert véleményem nem attól függ, hogy másoknak tetszik-e.

Észérvek ellen van értelme vitának.

2018. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!