Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A nagymamám eljött elbúcsúzni...

A nagymamám eljött elbúcsúzni a halála után?

Figyelt kérdés

Tegnap halt meg a nagymamám, kórházban volt már vagy két hete, arra vártunk, hogy állítsák be a gyógyszerezését (véralvadás miatt). Kora délután, ahogy ültem melóban a gép előtt, egy furcsa élményem volt. Minden háznak, lakásnak van egy jellegzetes illata. Gyerekkoromban hetente jártunk a mamámhoz, és sokat játszottam az unokatestvéremmel, és mindig éreztem azt a jellegzetes „otthonillatot“ (most 28 vagyok, ha ez számít). Na szóval, tegnap, ahogy ültem, egyszer csak megcsapott ez az otthonillat, ezzel együtt bevillant egy emlékkép, vagy inkább emlékérzésnek nevezném, ahogy kint már sötét van, az unokatesómmal bent játszunk a szobában, és csak a kislámpa ég. De teljesen, mintha ott lettem volna. Rögtön ezután olyan érzésem lett, hogy valaminek visszafordíthatatlanul vége szakadt, nem lesz már többé.


Ekkor már sejtettem, hogy valami történt, de reméltem, hogy nem. Viszont 1-2 óra múlva anyum írt egy üzenetet, hogy a mamám meghalt. Én meg csak néztem, hogy basszus, mi volt ez.


Alapvetően racionális embernek tartom magam (nem hiszek a repülő spagettiszörnyben, sem a láthatatlan rózsaszín egyszarvúban, ha értitek, mire gondolok), de nem tudom nem elhinni, hogy ez valóban a mamám volt. Ilyet még sosem éreztem ezelőtt.


Élt át valaki hasonlót?


2018. máj. 16. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem jött el elköszönni, te érezted meg a halálát. Anno én is megéreztem apukámét, pedig beteg sem volt. Vizsgáztam esti iskolában. Egész nap rossz érzésem volt, de akkor még nem tudtam, hogy kivel történt valami, csak éreztem, hogy valami nagyon nincs rendben. ( délelőtt dolgoztam és esti iskolába jártam)
2018. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül elküldtem. Szóval mentem haza felé az iskolából és egy erő visszafordított a posta felé, akkoriban még működtek a postán telefonfülkék, mobilunk még nem volt, ez 1998-ban volt. És haza telefonáltam, senki nem vette fel a kagylót, akkor már tudtam, hogy nagyon nagy baj van, éreztem azt mély csendet és sírva fakadtam, betelefonáltam a Szfvári kórházba, hogy nem vittek-e be, ilyen-és ilyen nevű személyt (anyut, vagy anyut) Persze nem tudtak semmit. Haza felé a vasút állomásnál összefutottam anyuval és megnyugodtam, azt hittem az egész csak a vizsga miatt, és a sok kávé hatása volt. Haza értünk és apu ott feküdt a földön. És még volt egy érdekes élmény vizsga közben, egy aranyszínű fonalat láttam, ami elszakad, nem élőben, hanem mint amikor elképzelsz valamit és magad elé vetíted. Csak sokkal később, amikor lett internetem, kerestem rá és találtam egy ilyen cikket, hogy "amikor az ezüst fonál elszakad",(mondjuk én arany színű fonalat láttam) de amikor ezt láttam, abban a pillanatban halhatott meg apu. Szóval, akivel nagyon szoros a kapcsolatod, annak megérzed a halálát.
2018. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szerintem nagyon sokat gondolt rád, (és szerintem apu is rám,) mielőtt meghalt, és "összekapcsolódtatok az éterben".
2018. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
80%

Abszolút mondhatom, hogy de van, hogy a közeli hozzátartozó lelke, bizony eljön, és jelzi hogy elmegy. Én édesapámmal kapcsolatban mondhatok el egy ilyen élményt.

Mondhatni egyezik a tiéddel.

Én a Dunaparton szédültem meg és le kellett ülnöm. Ezt követően villanásszerűen láttam őt elsétálni. Persze ilyenkor dörzsöli az ember a szemét, és azt hiszi hallucinál, de azért mert valami tudományosan nem bizonyítható attól még van.

Részvétem!

2018. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Persze, ez elég gyakran megtörténik.

Az, hogy te érzed meg a szeretted halálát vagy a szeretted jön elbúcsúzik hozzád, az ugyanannak az érmének a két oldala.

2018. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Ahogy látom, ez nem igazán ő volt. Inkább csak megmutatták ezt neked, mintsem mamád tudatosan tett volna bármit.

De akárhogy is, fejleszd magad.

2018. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Asztarte válasza:
65%

Jó pár évvel ezelőtt halt meg az én nagymamám is, hetekkel a halála után egyik pillanatról a másikra csapott meg egy olyan illat, ami az ő szobájára volt jellemző, az én lakásomra egyáltalán nem. Nagyon tömény volt. Néhány másodpercig tartott csak. Utólag jöttem csak rá, hogy az bizony ő volt. A halál után a lélek még pár hétig köztünk van, aztán lép csak tovább (40 nap azt hiszem).

Ezért a mondás: Halottakról jót vagy semmit. Ilyenkor ugyanis nagyon érzékeny a lélek.

2018. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, sosem tudjuk meg, hogy mi ez pontosan, talán csak a saját halálunk után lesz némi esély, hogy kiderüljön.
2018. máj. 16. 15:42
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Olvasd el a Lelkünt útja című könyvet, egy hipnoterapeuta gyűjtötte össze a regressziós munkáit, a létközi állapotba visszavitt emberek nagyon sok ilyenről meséltek. Van aki rögtön távozik van aki sokáig próbálja valamiféle ráhatással vigasztalni az ittmaradt szeretteit.
2018. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amikor az én mamám meghalt, felriadtam álmomból egy olyan hangra, mint amikor egy nagy fémajtó döngve becsapódik. Csak bámultam a sötétséget és nyugtalan lettem. Másnap reggel telefonált anyukám, hogy éjszaka Mama elment.


Az öcsém halálakor annyit tudtam, hogy nem ment vissza a katonai főiskolára a hétvégi eltávozásból. Én nem izgattam nagyon magam, még csak 23 éves voltam és nem hittem a halálban. Azért egy imát eleresztettem érte, mert anyukám idegessége picit rámragadt. Este a fal felé fordulva aludtam. Egyszercsak felébredtem és megfordultam. Az ablak előtt állt benn a szobában egy alak. A beszűrődő fényben csak a sötét sziluettjét láttam. A kutyám ugyanekkor ébredt fel és nyújtózkodva köszöntötte az alakot: mellső lábait kinyújtva, feneke az égbe, nagy farkcsóva, kéjes ásítás, és közben az alakot nézte. Úgy üdvözölte, mint bármelyik ismerőst. Én visszanéztem az alakra, majd arra gondoltam, hogy ez nem lehet valóság, visszafordultam a fal felé és aludtam tovább. Biztos, hogy nem voltam egészen ébren, különben sikítva kirohantam volna a szobából. Reggel ébredés után kristálytisztán emlékeztem mindenre és nagyon nyugtalan lettem. Csak nem csinált mégis valamit magával ez a fiú? Aznap megtalálták a testét a közeli kiserdőben.

2018. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!