Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek az előre megírt...

Ti hisztek az előre megírt sors szerű szerelemben?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok hogy egyszer majd találkozol egy emberrel akit a sors neked szánt. Vagy nem szeretsz előtte úgy nagyon senkit mert várod hogy találkozz nagy ő-vel?

2018. máj. 18. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A tudományban nem hiszünk semmiben.

Hinni a vallásban kell, hogy működjön.

2018. máj. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha hinnék a "nagy ő" létezésében, akkor lemondanék a szabadságom nagy részéről. Arról például, hogy magam válasszam meg a párom.


Ha hinnék a "nagy ő" létezésében, nem tudnék egyformán érdeklődően és nyitott szívvel fordulni az ellenkező nem összes képviselőjéhez.


Ha hinnék a "nagy ő" létezésében, az rontaná a párkeresési esélyeimet. Nem a valós, élő, létező emberekhez kötődnék, hanem valamifajta vágyképhez.


Ha hinnék a "nagy ő létezésben" először is meg akarnám tudni:

-létezik-e?

-hogy lehet ráismerni a sokaságból?

-és mi az a "sors" egyáltalán, ami nekem szánta őt.


És belegondolnék, hogy ha a "sors" hatására a személyiségem és viselkedésem változik, akkor a "sorsom" is változik. Ergó akit ma nekem szán, holnap már nem okvetlenül lesz hozzám való. Kedden, szerdán, csütörtökön stb mindig más személyt szán nekem a "sors"? Ekkora jövésmenést nem szeretnék az életemben.


Inkább abba fektetek energiát, hogy megfelelő énképpel, megfelelő kommunikációval és empátiával, autonómiával stb éljem az életem, járjam az utam. És egy csomó dolgot hagyok megtörténni :)

2018. máj. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés:

Tegnap is és már korábban is olvastam egy ilyen sorsszerű szerelemről, tehát van benne igazság. Hiszem, hogy egyszer ilyenben nekem is részem lehet. De a mai magyar társadalmat elnézve inkább valószínűbb a sorsszerű egymás ba×tása, semmint egy normális kapcsolat kialakítása...

2018. máj. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En ratalaltam a nagy Ore de nem kellettem neki!

Akkor most letezik vagy nem?

Egyebkent senkit nem tudok elfogadni,amig nem erzem azt O a nagy O...

2018. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A nagy Ő mindenféle szempontból baromság.


A kvantumkáosz miatt nem is lehet feltételezhetően megírni előre semminek a kimenetelét. Ez persze nem zárja ki a determinisztikus világképet. A szabad akarat illúziója viszont ott van bennünk, az agyunk fizikai előzményeiből következnek a döntéseink, hogy megszólítjuk-e azt a lányt vagy sem. A az időfolyam és az ok-okozati viszonyok fennálnak is az agyunkban... ez nem jelenti azt, hogy létezne bármiféle mágikus párunk. Egyszerűen a természeti törvények úgy hozzák, hogy belebotlunk a tökéletesnek vélt nőbe, vagy sem.


Kapcsolati szempontból pedig a legnagyobb romantikus filmek által kreált baromság az egész.

Temérdek, emberi ésszel felfoghatatlan számú nő és férfi kering a bolygón, és bárkiben megtalálhatjuk a nagy szerelmet.


Tökéletes szerelem pedig nincs. Pont attól jó egy kapcsolat, ha hosszú távon is el bírod viselni a másik hibáit.

2018. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én hiszek benne. Lehet hogy butaság, és túl sok romantikus könyvet olvastam, de hogyha nem létezik az az egyetlen ember aki a lelki társunk, és nem létezik az a földöntúli érzés miről a könyvekben írnak, akkor mégis mi értelme van az egész párkeresésnek?
2018. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!