Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért csak felébredésünk...

Miért csak felébredésünk utolsó pillanatában álmodunk?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak akkor álmodunk, hanem arra emlékszünk vissza, mert ébredés előtt már felszínes az alvás.
2008. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. okt. 31. 08:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy éjszaka alatt többször is van álomfázis, de ezek alig pár percesek. Amikor emlékszel az álmodra, akkor éppen abból ébredtél fel, de amikor nem, akkor a mélyalvásból. Egyszer megfigyeltem, hogy óracsörgés után visszaaludtam 5 percre, de egy egész sztorit végigálmodtam alatta üldözéses-megtalálásos-menekülős mindenestől. Azt hittem, el is aludtam, de amikor megnéztem a vekkert, leesett az állam. :)
2008. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mostmár értem!
2008. nov. 1. 08:50
 5/7 anonim válasza:
83%
Még egy adalék: maga az álmodás mint folyamat csak az utolsó pillanatokban kristályosodik, azaz ahogy az agyad beindul, realizálja magában, hogy mit is álmodsz. Pont ezért vannak rémisztően egybeeséseket mutató álmok, mert az aktualitáshoz alakítod vissza az élményeidet.
2008. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem mély alvásban amikor nyugodt a test, nem álmodunk. Viszont amikor nyugtalan, vagy ébredés előtt van az ember, akkor már jár az agya, és a múltbeli emlékeket, összefüggéstelenül, vagy összefüggően az emberi elme összerakja, és ez az álom. Pl. lehet hogy egyszer menekültél egy kutyától valóban, aztán láttál egy vámpírt, és így az álmodban egy vámpír üldöz.

Ez csak az én nézőpontom.

2008. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egy éjszaka akár 70-80 álmot is láthatunk! rémisztően sok! Egész éjszaka járunk valahol gondolatban ;)
2010. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!