Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A nevünk határozza meg milyen...

A nevünk határozza meg milyen emberek leszünk?

Figyelt kérdés

Nemrég, csupán kíváncsiságból kezdtem el az ismerőseim neveinek a jelentését olvasgatni, és eléggé meglepődtem. Sosem érdekelt ilyen előtte, de eléggé érdekes ez az egész, hogy az adott ismerősömre mennyire illik a neve leírása. Persze nem minden szó, de úgy a 80-90%-a megegyezett az illetővel. Régebben kíváncsiságból a horoszkópokkal jártam így, ott is hasonló fogadott, de ott számomra kevésbé voltak pontosak a megállapítások, viszont így is volt sok jelentős egyezés a leírtak, és a személyek között.

Innen jön a kérdés: Honnan lehet ennyit tudni csupán egy névből? mi alapján vagy hogyan működik ez? hogy határozták meg ezeket úgy, hogy most leírva olvashatjuk a nevek/horoszkópok jelentését? vagy ez csupán véletlen egybeesés?



2018. jún. 22. 17:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Ezen már én is gondolkoztam. Én Béla vagyok és tényleg olyan bélás tulajdonságaim vannak. Ezt már mások is mondták nekem.
2018. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Milánnak hívnak, és egy igazi se.gfej vagyok, ez most nem jött be :/
2018. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

A szociálpszichológiában számontartott jelenség, hogy az egyes nevekhez hozzátartozik egy kép arról, hogy az adott név viselői prototipikusan milyenek, létrejön tehát az ezekből a képekből adódó elvárásoknak egy sajátos rendszere.

A kérdéses név viselői részint szocializációjuk közegének elvárásaira reagálva, azokat interiorizálva, részint elsajátítva és alkalmazva ezt a fajta kulturális tudást jellemzően valamilyen mértékben hozzáidomulnak a fent említett prototipikus képhez. Ezért lesznek pl. a Bélák gyakorta bélajellegűek.

Mindennek nincs sok köze sem a véletlenekhez (bár persze ez is közrejátszhat a dologban), sem a horoszkópokhoz, sem az ezotériához.

2018. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Kutakodj, találsz-e a 'jó' és a 'rossz' emberek csportjában összefüggést nevükkel.

Nem mindegyik Viktor "győző"!

2018. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Van benne valami, meg biztos valamennyire hatással van az életünkre. Már csak a jév jelentése és/vagy hangzása is. Pl a Zsolt név jelentése ha jól tudom vezető, vagy valami hasonló, és akárhány Zsolt ismerősöm van, ők dominánsak, sikeresek, de persze általánosságban nem lehet kijelenteni ilyesmit. Poén, de ott van ugye Bátor a gyáva kutya 😎

De nyilván a hozzáálásunkon is sok múlik. Nem hiszem, hogy minden Pap, vagy Papp vezetéknevű ember vallásos lenne. De ugyanakkor pl Ördög Nóra se a sátán gyermeke 😀

2018. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én az Attilákkal jártam meg párszor, lehet van benne vmi.
2018. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
78%

Nekem két kereszt nevem van Tibor,és a Gyula.

Apámat Gyulának hívják.Akik aput ismerik,de engem kevésbé azok engem Gyuszinak hívnak :D

Aki meg engem ismer és aput kevésbé az meg aput Tibi bácsinak hívja :D

Így nőttem fel,és néhanap most is előfordul ez.

Azt is megfigyeltem,hogy aki Tibi-nek hív az kedves ember,és barátságos velem.Aki Tíbornak hív hosszú Í-vel az távolságtartó velem.

2018. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%
7-es vagyok.Még annyival kiegészíteném,hogy sajnos engem könnyű volt megtalálni pl facebookon mert a teljes nevem annyira ritka,hogy 1 van magyarországon.Viszont ha lehagyom a Gyulát,és csak a Tibort használom akkor vannak velem azonos nevűek is többen.A vezeték nevem egy város neve plusz hozzá kell adni egy I-betűt.Jó ott a halászlé,és van ott egy híres egyetem is.A napfény városa :-)
2018. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a név kötelez, de azért szerintem nem ennyire. :-)
2018. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Itt van pát tanulságos válasz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__721..


Nem határozza meg semmit a nevünk, de az sem teljesen igaz, hogy nem befolyásol.

2018. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!