Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fekete macska jelent valamit?

Fekete macska jelent valamit?

Figyelt kérdés

Elterjedt sokféle nézet, hogy szerencse vagy nem ha átmegy az úton. Ha csak a kertben láttam egy fekete macskát, és arrébb ment, de én egy helyben álltam csak, akkor is van hatása? Elment előttem, de én csak egy helyben álltam, ő kicsit távolabb volt és ez a kertben történt.

Volt ott egy másik macska is, ami nem fekete volt.



2018. jún. 26. 20:15
 1/10 anonim válasza:
Olyan hatása van, amiben hiszel :) De szerintem egyik babonában sincs olyan, hogy történne valami, ha egy fekete cica a közeledben van.
2018. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annak nagyon örülnék, ha szerencsét hozna, csak megijesztettek a babonák.
2018. jún. 26. 20:30
 3/10 anonim válasza:
Régen én is féltem tőle, ha balról jobbra átment előttem :D aztán egyszer elment előttem 3-4 balról jobbra, egy egész cicabanda:D beparáztam, de nem történt semmi. Rájöttem, hogy csak arra vitte őket az útjuk, azóta már nem idegesít.
2018. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem van fekete macskám, számtalanszor átment már előttem, de szerintem ez nem befolyásolja az életemet.
2018. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Előttem jobbról balra ment át, már amennyire fogalmazhatok így.
2018. jún. 26. 21:36
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Balszerencsét jelent.
2018. jún. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk azt jelenti, hogy nincsenek egerek a házban.
2018. jún. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Régen mikor autóversenyeztem és mielőtt mentem edzeni egy murvás szakaszra akkor átment előttem egy fekete macska.Aztán olyan érzésem lett,hogy most nemkéne menni.Megis találtam egy fát ahogy egy kanyarban kicsúsztam. Azóta tartok tőlük :)
2018. jún. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Japánban a szerencsét szimbolizálja a fekete macska míg nalunk negativumot. Szval sztem ahogy veszi az ember.
2018. jún. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Épp annyira hoz szerencsét, mint egy fehér vagy foltos szőrű cica :)


A boszorkányűzés idejéből származik ez a babona, amikor úgy hitték, hogy a fekete macska a boszorkányos famulusa, vagy éppen ő maguk bújtak állatbőrbe.

Ez természetesen nem igaz, a "boszorkányok" is többnyire egyszerű gyógynövényes asszonyok vagy ártatlan bűnbakok voltak.


A babonák egy része hasonló eredetű.


Nagy részüknek meg van értelme, de nem a dolgok misztikus értelmében.


Anno, ha a "Pista, hülye vagy, ne csináld!" nem volt elég hatásos, hozzákötöttek egy babonát, egy misztikus ejnyebejnyét, hogy végképp eltántorítsák az egyszeri, hiszékeny embert a hülyeségtől.


Például létra alatt áthaladni több év balszerencse.


Mert ha valaki épp festi rajta a falat, Pista meg alatta átmenőben megbotlik a saját lábában, akkor magával rántja a létrát, és mindketten megsérülnek.

(nekem volt lábsérülésem, valóban több év balszerencse)


Vagy "Ne lépd át a kisdedet, mert nem nő meg!" - valóban nem tesz jót neki, ha véletlenül rálépsz, vagy fejberúgod.

2018. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!