Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki foglalkozik alvásparalízissel?

Ki foglalkozik alvásparalízissel?

Figyelt kérdés

A kérdés témaköre nyílván nem egyezik, de ezt találtam a legideálisabbnak. Elsőkörben: 16/f


Szóval nem tudom van-e valaki rajtam kívül, de szándékosan előidézem magamnak ezeket az élményeket. A technika nem nehéz, mostmár ha egy kicsit is fáradt vagyok, el tudom érni, hogy a tudatom fentmaradjon a testem elalvása mellett. Mondhatni eléggé érdekel a téma és ki szeretnék aknázni minden lehetőséget, amit ez a tudatállapot nyújt. Jelenleg ott tartok, hogy néha képes vagyok befolyásolni a hallucinációt, át-át esve tudatos álomba, de eközben ugyanúgy megmarad az eredeti állapot, a kettő között egyensúlyozok. Már egyáltalán nem tartom ijesztőnek, valójában eddig sem, de miután egy kis kontrollt szereztem, így szívesen ellébecolgatok ott.

Remélem nálatok is jellemző, kezdetben azt tapasztaltam, hogy a tudatom egy része "ellenem dolgozik". Ha ezt csak elhitetem magammal és a hallucinációm témái ezért szólnak gyakran erről, akkor is érdekes, ez a valószínűbb. Ez feltehetően olyan, mint mikor valaki szimplán a talán nem is tudatosult félelmeit kapja vászonra, csak másabb formában. Kifejtve: Tudatom ellenem dolgozik, tehát megjelenik egy karakter, aki meggátolja hogy tovább áskálódjak az állapotban, hatására erős fejfárást érzek például, mindenképpen ki akar onnan terelni. Valamilyen szinten vicces, hogy éppen én jelentem a legnagyobb akadályt.


Ódákat zengtem, lehet hosszú lesz egy kicsit, de szerintem teljesen érthető és a kérdéseim a következőek:

Nektek milyen élményeitek voltak eddig? Miket láttatok? Mit gondoltok erről az állapotról? Igazából bármi amit hozzáfűznétek és lényegesnek találtok.



2018. júl. 16. 17:01
1 2
 1/16 km4xs válasza:

Heló, nekem kb 12 éve volt az első ilyen élménye3m, nyilván jól be voltam szarva, azt sem tudtam mi ez.Sajnos befolyásolni a mai napig ritkán sikerül, inkább ilyen tudatosan irányított álomba megy, tudom, hogy álmodok, bármit megtehetek, elölről kezdhetem, ilyesmi, ezek általában egyébként nem kifejezetten rossz álmok de nem is kellemesek, inkább k.urva életszerűek és kalandosak, és nagyon hosszúak, olyan bárcsak fel se ébredtem volna érzésem van utána, és napokig ezen jár az agyam.


Viszont ha ez nem következik be a mai napig horror lesz a vége a dolognak, a legtöbbször megúszom annyival, hogy az ébren vagyok vagy de nem tudok mozdulni érzésből nagy erőfeszítéssel kihúzom magam(szó szerint, nekem ez olyan, mintha lefelé húznának, ill. szerintem ilyen lehet meghalni, valamiért ez jut eszembe róla.), ha durvul a dolog, ez többször megesik egymás után,volt hogy 1 normális órát aludtam a 6 óra horror mellé, na akkor reggel olyan vagyok mint akit agyon vágtak, de szó szerint nem csak a kialvatlanságtól, mindenem fáj.


Aztán voltak még nagyon durva "haluim" a legszarabb tavaly télen, úgy képzeld el, hogy utána kb. egy hónapig konkrétan egy-két órákat aludtam éjszaka, meg ha tudtam elcsípni nappal kis időt. Olyan voltam mint egy kivénhedt boszorkány.

Álmos voltam, de amikor elaludtam volna, mindig csaptam egyet a kezemmel vagy megrándultam,(ilyen van mindenkinél, de nem hetekig egész éjszaka) egyszerűen ellenkezett a testem az ellen, hogy még egy olyan szar élményt átéljek.

2018. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Jó okkal állított meg a tudatod, vagy őrangyalod vagy akárki is volt az.Nem állsz még készen, túl korán vágtál bele.Káros következményei lehettek volna ha mêlyebbre ásol.16 évesen ez még korai, csak a megvilágosodottak képesek 21 éves koruk előtt tudatosan álmodni.Elismerem hogy nagyon klassz dolog de rengeteg türelmet és alázatot követel.Lehet hogy nem tetszik de ez a véleményem.
2018. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 km4xs válasza:

# 2/2


Mondjuk én inkább a tudományos magyarázatokban hiszek,(pl. hajlamosabb vagyok rá migrén után, illetve baromira kívánom az édességet ha felriadok belőle, ja, háton fekve sokkal többször jön elő) de végül is lényegtelen, mi okozza a jelenséget, ha egyszer ott van. Az viszont tuti, hogy nem érdemes erőltetni a dolgot, én két évvel voltam idősebb, mint a kérdező, az elsőnél,én is pedzegettem, hogy lehetne irányítani, nem sikerült, 10 év alatt jutottam el addig, hogy néha kellemes élménnyé válik. Jobb nem bolygatni az ilyesmit, illetve egy neurológiai kivizsgálás, alváslabor lehet nem árt, simán lehet olyan oka is, ami megszüntethető.

Amúgy szerintem se jó bolygatni ezeket a dolgokat, nem felétlenül a természetfeletti okok miatt, hanem mert nagyon szar élmény tud lenni. Ahogy írtam egy hónapig alig aludtam utána, néha beszívtam egy üveg bort, hogy kicsit pihenjek( ez van)már kezdtem elveszíteni az időérzékem, kénytelen voltam feladni az elveim és két hétig altató szedtem, hogy visszaálljon az alvás-ébrenlét ciklusom a rendes kerékvágásba.

2018. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az első kommentre reagálva, a tudatos álmodás is érdekel, de azt a szintet még nem tudtam elérni, ahol realisztikusabban érzékelném a környezetemet. Egyszerűen nem akar összejönni, de adok neki időt, meg persze nem azt gyakorlom legfőbbképpen, ezért nem is várhatom el hogy sikerüljön egy csettintésre. Jó olvasni, hogy valaki kitaposta már ezt az ösvényt és elmeséli milyen élményeket szerzett, nem számítottam konkrétan ilyen kommentre.


Sajnálatos ami veled történt, valószínű én sem juthatok sokkal többre, de kipróbálom. Egyértelműen azt vettem le, hogy jobb mással foglalkozni már így az első kommenteddel.


A második kommentre reagálva, ne haragudj, de teljesen szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban és "tudományos" megközelítések alapján vizsgálódok. Sokat olvasgatok ebben a témában és általában ezekből táplálkozok.

2018. júl. 16. 18:46
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem 14 éves korom óta gyakori. Mondhatni több ezer alkalmon vagyok túl. Az elején természetesen marha ijesztő volt, de hamar eljutottam odáig, hogy megfigyelőként voltam jelen, mert érdekesnek találtam amiket láttam. Most már nem ilyen sűrű, de háton fekve simán összejön még. A leggyakoribb látomás a csuklyás vagy egyszerre több is, egy általában néz rám, a masik egy könyvből olvas fel. Vagy azt hallom, hogy betörnek. Olyankor gyorsabban vége szakad, mert lüktet a fülem. Nem ijesztő már nekem sem, igy relatíve sokaig el tudom nyújtani. Tudatos álmodás érdekelne, próbálom elérni vele, eddig sikertelenül. Valamiért mindig megragadok ebben az állapotban és nem fordul át tudatos álomba. Neked ez egész jól mehet, szerintem próbáld meg a tudatos álmodást stabil szintre húzni, és ott kiaknázni a dolog adta lehetőségeket. Ha már egyszer ilyen szerencsés vagy :) Keress könyveket a témában, itt GYK-n nem fogsz tudni annyi infót összeszedegetni.
2018. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kifejezetten az érdekelt témáim közé tartozik, még nagyon kiskoromban, 12-13 nagyon próbálkoztam, talán az akkori kudarcok miatt úgy érzem nem sikerülne. De ez totál baromság. Mostanság is szoktam ábrándozni milyen is lehetne és több időt is kellene rá fordítanom. Köszi a kommentet. :D
2018. júl. 16. 18:52
 7/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom én is ami veled történt.

Téged is szánlak kérdező,a tudomány által vagy megőrülsz vagy megszállottá leszel,az elme gyártja az álmokat ahogy a tudomány is elme alapú, márpedig az elme csak egy eszköz és önmagában nem képes semmire, a tudatod az amivel irányítod az álmokat.A tudatod pedig a lelked megnyilvánulása.

Amit te csinálsz, az önbecsapás.De hát a tudomány jobban tudja.

2018. júl. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ahogy mondod utolsó. De ezt mind a kettőnk oldaláról fejezzük be azzal, hogy egymásra hagyjuk nézeteinket.
2018. júl. 16. 19:10
 9/16 A kérdező kommentje:
A sajnálatos bekezdés egyébként nem neked szólt, félreértést megmagyarázva. :)
2018. júl. 16. 19:12
 10/16 anonim ***** válasza:
Minél többet foglalkozol vele, annál nagyobb lesz az esélyed rá. És embere válogatja melyik módszer jön be. Én úgy érzem a paralízis zsákutca. Már egy éve valosagtesztelgetek, hát.. olyan volt már sokszor, hogy azt hittem átélem, de ébredés után rájöttem, hogy megint csak megálmodtam. És szerintem fontos, hogy ne könyveld el magadban, hogy nem fog menni. Előbb utóbb menni fog. Van egy jónak tűnő app, az Awoken, próbáld ki. Be tudod állítani, napi hányszor tegye fel a kérdést neked, illetve a saját hangodon is le tudja játszani, éjjel is mikor alszol. Majd ezt fogom megpróbálni, addig szoktatom magam hozzá ébrenlét közben. Egyelőre csak rezeg a zsebemben, de már kapásból valosagtesztelek akkor is ha más értesítést kapok. Sok sikert :D
2018. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!