Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lefekszem és 40 perc alatt...

Lefekszem és 40 perc alatt álmodok vmit, de olyan mintha nem álom lenne, hanem valóság. Mi ez? Néha szoktam nappal szundítani, és van hogy hanghullámot kezdek el hallani a jobb fülemben. Esküszöm nem vagyok hülye. Az agyam tréfál meg?

Figyelt kérdés

Néha van. hogy éjjel nem tudok sokat aludni (pl. 7 órát) csak valamiért 3-at.

Vagy éjjel 2-ig melózok, és lefekszem hajnalban 5-kor, de csak 4 órát alszok.


Na, ilyenkor nappal le szoktam még dőlni 1 órára szundizni (relaxálni, meditálni, ki hogy hívja) csak lefekszem,

SEMMILYEN ZENÉT nem nyomok be, sem meditációs zenét semmi.


És eddig 3X fordult elő (mai nap 3.szorra)

hogy hanghullámot hallottam a jobb fülemben... de csak a jobban.


https://www.youtube.com/watch?v=GEgSBuYlSoA nem hallgatok ilyen zenét se...

és valami élénk, hanghullámokra emlékeztető hanghullámszerű izét hallok

https://www.youtube.com/watch?v=SiFNOQzRagk -> nem ez a zene

csak a háttérképen lévő hanghullámokra emlékeztet


nagyon élénk

kicsit nyugalommal tölt el. Tuti, hogy nem hallucinálok!! (nem füvezek, 24 éves, dolgozó, normális lány vagyok. Egyedül élek. nem szedek füvet, drogot, alkoholt iszom hetente 1-2 alkalommal hétvégén. semmi más tudatmódosító szer. nem szedek gyógyszereket.

elalvás előtt / mai nap macskagyökér teát ittam ami nyugtató hatású / segíti az elalvást.


És valamiért ilyen élményeim voltak:


1 órát szundiztam / pihentem ma.

Kb. 10-12 perc alatt lemegyek alfába (lecsukom a szemem, mintha elaludni készülnék. Minden elalvás előtt (sokszor elalvás előtt) hallok hangokat, a saját hangjaimat a fejemben... magamra vonatkozóan. mit tettem jól aznap / mit nem, mik voltak a hibáim, általánosságban pl. mik a személységemnek a hibái... stb...


na most is hallottam 1-2 hangot. ezek a hangok a fejemben vannak, de csak elalvás előtt (vagy szundizás előtt hallom, ha besötétítek, lefekszem és behunyom a szemem.


Ilyesmiről olvastam, ezek a hipnagóg képek / hipnagóg hangok pl. ez a kérdező is kiírta:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__113..


ezt úgy tudom, tökre normális jelenség, más ember is tapasztalja.

Hipnagóg képek, hangok.


Utána elkezdek álmodni, kb. 40 perc egy álom, de olyan mintha valóság lenne... mintha egy másik valóságot élnék meg.


Azt álmodom, mintha létezne egy másik sík, ahol van egy másik énem, és én ebbe az álomban át tudok tekinteni a másik síkba...


az édesapám ezoterikus beállítottságú, ő dumált nekem csomószor tükrökről, meg átjárókról meg mindenféle ehhez hasonló izéről de én is olvastam olyat hogy pl az ember lelke (buddhisták szerint) elhagyja a testét alvás közben és felülről tekint le a testére míg az alszik --> buddhisták ezt vallják asszem.


lehet azért álmodok ilyet...


ugye az agyam tréfál meg?

ezek csak álmok?


és mi a fülemben az a sinusgörbére emlékeztető élénk hanghullám?

esküszöm nem hallucinálok...


a hipnagóg képeket értem. (van hogy elalvás előtt képeket látok de ijesztőek... nem megnyugtatóak!!

mindenhol leírják hogy "jajj az alfa állapot de megnyugtató hát engem ezek a képek megijesztenek néha... szörnyek / szörnyű emberi arcra emlékeztetőek, ijesztő emberi / egyéb lények arcai...


a hangok (hipnagóg hangok vagy mik) azok nem ijesztenek meg néha felcs_szik az agyam (magammal kapcsolatosak)


lehet vannak önértékelési problémáim nem tudom...


az alvásom néha furi:

általában gyógyteát / nyugtatóteát használok elalváshoz mert ha nem használok akkor csak 2-3at tudok aludni...


évek óta ez van (2012), váltogatom a gyógyteákat: néha kamillatea, néha citromfű, néha macskagyökér.


Most ezeket szedem:

minden éjjel elalvás előtt 2 db macskagyökér kapszula

1 pohár tea macskagyökérből főzve, ehhez NREM teakeverék, (citromfű, komló, levendula) szintén nyugtató tea


csak így tudok 6-7-8 órákat aludni.


ha ezek nincsenek meg csak 2-3at vagyok képes.

2012-ben kezdődtek az alvásproblémáim.


gyakran álmodok furákat, 2-3X előfordult az utóbbi két évben hogy álom az álomban jelenségem volt (mint a dicaprio filben de ezt nagyob régen láttam kb 5 éve)

és azt hittem pl hogy megébredek, de az hogy megébredtem az is egy álom volt, majd felébredtem igazából..


néha azt álmodom hogy a testemet látom felülről (???)

néha sikerül valóságtesztet csinálnom (pl. elhúzom a kezem a szemem előtt és homályosan látok valahogy lelassulva van a szemem a kezem.. és tudom hogy nem igazi, és felébredek.


de csak ilyen szundizásnál sikerül valóságtesztet csinálnom, pl egy 7-8 órás alvás alatt amikor mondjuk egy gimnáziumi emlékkel kapcsolatosan álmodok vmit akkor nem...


mi ez???


az alfa állapotnak / elalvás előtt nyugalomban kellene lenni..

azt sem tudom miért ijesztőek a hipnagóg képek elalvás előtt... ilyen szörnyű emberfejeket, ijesztő arcokat (néha démoni arcokat???) látok...


egyedül élek

vannak problémáim, anyagi inkább, szerelmi problémám nincsen!!!(nincs barátom, nincs szerelmem nincs senki aki tetszene), melóhelyi problémáim sincsenek


nem vagyok mentálisan beteg

nem szedek antidepresszánst

egy ibustart veszek be 1X egy hónapban és ennyi


az alvásom 2012 óta furi

(akkor érettségiztem, alvásproblémáim lettek vmi miatt, de mindegy, azóta kell nyugtatótea, vagy nyugtató kapszula alváshoz)


vmi baj van az agyamban???

24/l



#hang #álom #szundi #hipnagóg kép
2018. júl. 31. 18:38
 1/6 A kérdező kommentje:

lehet valami alvási problémám van


Kb. 3-4X volt alvási paralízisem (múlt augusztusban egyszer, ősszel és télen (2017 ősze, és 2017 -18 tele) volt kb. 3-4X, utána féltem is sokáig ledőlni az ágyba...

pl. májusban nem is tudtam szundizni így délután

mert féltem ledőlni az ágyba


hogy megint paralízisem lesz és nem tudok megmoccanni...


és ha 2 órát aludtam pl egy hétfőn májusban

hiába feküdtem le szundizni / meditálni / pihenni nem tudtam aludni mert féltem a paralízistől..


júniusban már sikerült asszem túllépnem ezen a félelmen.

2018. júl. 31. 18:52
 2/6 anonim válasza:
24%

Omg tudod ki fogja ezt elolvasni.

Az elejét elolvastam, az alapján ez egy teljesen normális dolog.

2018. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Omg tudod ki fogja ezt elolvasni.


Az elejét elolvastam, az alapján ez egy teljesen normális dolog."


*********

elolvastam

még vannak biztos akiknek nem nehéz hogy elolvassák


probáld meg te is :)

2018. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 AllorX válasza:

egyszer kipróbálhatnád azt hogy amikor két egymást követő napon nincs sok dolgod vagy csak olyan ami reflexkből megy (de nem munkahelyen meg ilyenek hanem otthon) és egész nap gondolkozol magadon meg bármi máson (ha magadon akkor óvatosan hogy nehogy elrontsd a kedved vagy fölidegesítsd magad ha nem tudod elkerülni az ilyeneket [ami egyáltalán nem baj] akkor elemzés szerűen végiggondolni azt a témát]) majd este addíg gondolkodni (unalmasan hangzik de félig ez a lényeg) (gondolkodni nem pedig rágódni pl emlékeken mert ez sosem segít nekem) amíg az agyad föl nem mondja a szolgálatot. ha jól meg az egész akkor megszűnnek ezek az álomképek. legutolsó kérdésre: nincs semmi gond az agyaddal (mondjuk a hangokat nem tudom hovatenni de lehet hogy idegi vagy valami érzelmi alapon a füled érzékelő a belső jelet külsőnek veszik de ezt ne vedd szentírásnak csak egy feltételezés)


/az a test felülről látás meg azok az arcok érzelmi alapúak amik akkor törnek föl amikor nem tudatosan iránítod az agyad ami aktívabb lehet mint másoké így te ezt nem pihenésként éled meg./ a ferde zárójelben lévő rész olyan amit nem kell szentírásnak venni más álmokhoz jobban értők véleményét sokkal jobban ajánlom (sok ilyen ÉRTELMES oldal van a neten de itt is akad pár hozzá értő felhasználó (nem olyanok mint én)


sok sikert és SZÉP (vagy semmilyen) álmokat meg persze kipihentető alvást

2018. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs semmi bajod az agyadban! :)


Azt mondanám, hogy az átlagosnál érzékenyebb vagy, ami lehet jó, és lehet rossz is, attól függően, hogy mire használod ezt a képességedet.


Egyébként mindenkinek vannak benső "hangjai", csak a materialista fölfogás elterjedésével ezt elfolytjuk önmagunkban. Pedig nem elfojtani, hanem tisztítani szükséges. Tehát jó és építő jellegű filmeket nézni, könyveket olvasni, és ált. olyasmit tartani fontosnak ami az Isten felé emeli a lelkünket és a szívünket. Ilyen esetben a benső hangok is szeretet teljesebbé válnak.


Az egyik legfontosabb benső "hang", a lelkiismeretünk hangja, hitem szerint ezen hangon keresztül közvetlenül Jézusa az aki "szól" hozzánk. Tulajdonképpen csak erre érdemes figyelni, ha a többire nem figyelsz, akkor előbb-utóbb "lekopnak".

Szerintem az esetedben is erről van szó, hogy a lelkiismereted "szól hozzád", aki te magad vagy.


Igen, mivel az Isten ma is mindenkinek valóságot sugall, amit a tudatunk fordít le igazsággá (érthető szavakká).

Van Isten, aki a lelkiismereteden keresztül szól hozzád!

Ezért a lelkiismeretünkre nagyon kell vigyázni, és azt mindig Jézus tanításához (ami a négy evangéliumban található meg) igazítani, különben a gonosz is képes lenne "szólni".


További "szűrő" a megkülönböztetésre, hogy :

minden ami épít buzdít vigasztal, az mindig Jézustól "jön".

minden ami rombol, elkeserít és kétségbe ejt, az a gonosztól "jön", amivel nem kell sokat foglalkozni, hanem figyelmen kívül hagyni.



"Életetek eligazításában nem a Biblia a forrás, hanem a Szentlélek, Akinek ha átadjátok értelmeteket, akkor karizmák kezdenek működni bennetek. A karizma nem más, mint egy olyan emberi képesség, melyet Lelkem megtisztít és fölerősít a közösség javára. Most elmondom, mit nem ismert és értett Johannes Gréber.


Isten nem sugall igazságot, mivel az igazság nem más, mint a valóság tudati tükrözése. Isten VALÓSÁGOT sugall. Miután e VALÓSÁG átszűrődött valakinek tudatán, az illető ezt éli meg IGAZSÁGNAK. Tehát mindenképpen rányomja tudatának foncsorozott tükrét a sugalmazást kapott lény arra a valóságra, melyet IGAZSÁGNAK fogalmaz meg. És mint tudjátok, ahány foncsorozás, annyi igazság egy-ugyanazon valóságot illetően.


Most mondom az ismert példát: Egy képet nézve, kaptok némi ismeretet a kép alkotójáról. Még több ismeretet tudtok meg róla, ha az alkotó falujából jönnek emberek, és beszélnek róla. De a legtöbbet és legtisztább ismeretet akkor kapjátok, ha maga az alkotó jön el, és beszél önmagáról.


E példa alapján már a teremtés (kép) ad némi ismeretet Istenről. Sokkal több ismerethez jutnak azok, akik a sugalmazás (Biblia) által igyekszenek nagyobb istenismeretre. (Az alkotó falujából jött emberek által kapott ismeret), de minőségileg és mennyiségileg egyaránt tisztultabb és több ismeretre jut az, aki a MEGTESTESÜLT IGÉT hallgatja. (Maga az alkotó jön, és beszél önmagáról.)"


Jézus; A HANG - könyv 278

2018. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szilard2290 ***** válasza:
Szia. Én is el olvastam :D Semmi baj az agyaddal. Érzékeny vagy az ilyen dolgokra. Mint írtad Édesapád spirituális beállítottságú. A spiritualitással járó képpességek is örökölhetők illetve fejleszthetők. Szerintem beszélj Édesapáddal ezekről a dolgokról.
2018. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!