Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kulcsos könyvet /vagy ingát/...

Kulcsos könyvet /vagy ingát/ lehet eredményesen használni szellem közreműködése nélkül is? Ha igen, akkor mi a módja?

Figyelt kérdés

Régebben idéztem szellemet és pontos válaszokat kaptam 99%-ban, a kulcsos könyv segítségével.Már nem akarok idézni, arra gondoltam, talán lehetne akönyvet vagy ingát válaszok megszerzésére használni esetleg olyasmi módon, mint például radiesztéziás sugárezások keresésénél.Ott sem idézünk szellemet, az inga mégis elég pontosan jelez.

De ilyenkor vagyon kit kell megszólítani?A tudatalattit, felsőbb ént? Vagy honnan jön az információ? Esetleg elég csak simán feltenni a kérdéseket?

Régebben próbálkoztam szellem megidézése nélkül is használni a könyvet,de nem kaptam akkor pontos válaszokat.Gondolom akkor azt elrontottam, vagy úgy nem működik?


2018. aug. 7. 18:40
 1/8 A kérdező kommentje:

* a könyvet

* vajon


Mielőtt beleköt a helyesírásba valaki...

2018. aug. 7. 18:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Szellem alatt mit értesz?
2018. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elhunyt ember szelleme, eféle entitás.Volt például, hogy olyan könyvvel idéztem, aminek az írója meghalt és az írót idéztem meg jobb híján.A könyvbe egy kulcsot kellett belekötözni és a kulcs forgott az ujjamon.Az igen vagy anem válasz irányába.
2018. aug. 7. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ennek mi értelme.Az ittragadt lelkek ritkán barátságosak.Mégritkábban adnak választ.De ez az én véleményem
2018. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fish1 ***** válasza:
Lehet, ingát is meg lengyelpálcát is. Ilyenkor a tudatalattid válaszol, úgy, ahogy a kineziológiánál is. De ehhez kell némi gyakorlat, mert a tudatoddal befolyásolni tudod az egészet valamilyen szinten, ezért nem kapsz pontos válaszokat. Kell hozzá némi tárgyilagosság, közömbösség a válaszok iránt. Meg nyugodt lelkiállapot.
2018. aug. 8. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönö!Ez nagyon jó,és ha a tudatalattitól szeretnék vàlaszt,akkor hogyan érdemes belekezdeni,megszólítani? Tehàt a szertartàsàra is kívàncsi lennék mert talàn az is fontos lehet.

Amikor könyvvel idéztem,akkor ujjaim közé vettem a könyvet és ezt mondtam :"x.y( tetszőleges személy neve) jelenj meg előttem és mutasd meg az igazak útjàt!Ekkor amerre a könyv először fordult,arra volt az igen vàlasz.Ellenkező irànyban a nem.Ilyen esetben szinte kivétel nélkül pontos vàlaszokat kaptam.Érdekes,hogy ilyenkor ha elmozdult a könyv a "szellem" hatàsàra,akkor a könyvet nagyon nehéznek éreztem mintha húznà le valami vagy nyomnà és bizsergést forrósàgot éreztem az ujjaimban.Azonban mikor a szellem elment mert màr elküldtem,vagy csak úgy céltalanul tartottam a könyvet az ujjamon akkor hiàba fordult el,ugyan olyan könnyűnek éreztem.Ilyenkor nem volt benne ellenàllàs hogy merre forduljon csak forgott össze-vissza könnyedén .Tehàt nagyon érezhető volt a különbség.Ezért szeretném inkàbb könyvvel.Ingàt is hasznàltam màr szoba bemérésére meg kérdezésre szellem nélkül persze de nem volt annyira megbízható.Akkor csak szimplàn kértem az ingàt hogy mutassa meg az igen és a nem vàlaszt.

De vajon hogyan szólítsam meg a tudatalattit?

2018. aug. 8. 06:24
 7/8 Fish1 ***** válasza:

Én nem szoktam szólongatni. Simán felteszem a kérdést, hogy merre van az igen és merre a nem, majd amikor már egyértelműen és nagy kilengéssel mutatja, akkor teszem fel a kérdéseket.

Gyakorlásnak, hogy azért nagy részben jó válaszokat kapj, érdemes valaki segítségét kérni, aki pl tudja egy olyan kérdésre a választ, amire te nem tudod. Így vissza is tudod ellenőrizni, hogy hogy haladsz és mennyire megy a dolog.

2018. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 thoomas26 ***** válasza:

Az ingát minden esetben valamilyen (tudatos) energia mozgatja. Vagy a felsőbb éned vagy egy tőled független szellemi lény, rajtad keresztül.

Ha elkezded használni, érdemes lehet tisztázni vele, hogy ki is ő valójában. Azonban ez nagyon bizalmi dolog, hiszen legtöbb esetben sosem tudhatod meg - ebben az életedben legalábbis -, hogy kivel is kommunikáltál. A "szertartást" teljesen egyéni szöveggel érdemes végezni, melyet magad alkoss meg. (Mint ahogy imában sem kell a legkevésbé sem a megszokott szöveget követni. A lényeg, amit belül érzel közben, s amit szeretnél elérni általa.) Nagy általánosságban arról van szó, hogy nyugodt, döntően pozitív, kiegyensúlyozott testi és lelki állapotban állj neki. Szólítsd meg (akár szóban, akár gondolatban) azt, akivel kommunikálni szeretnél. Kérd erre hivatott (s akiben hiszel) szellemi lények segítségét, védelmét. S kezdj el "beszélgetni". A többit - ennek az egésznek az értelmét és komolyságát - úgyis meglátod és tapasztalod időközben. Ha úgy látod, van értelme folytatni és sikerül bizalmat építened magadban (a bizalomnál tehát többre a legtöbb esetben nincs mód, ahogy írtam is fentebb), akkor van értelme folytatnod.


Ha nem "idézel" meg szellemet, akkor is válaszolhat neked olyan szellem, aki éppen arra jár, vagy aki valamiért válaszolni akar neked. Azonban a szellemek között is lehetnek épp úgy minden félék, mint ahogy köztünk emberek között is - hiszen ők is emberek, csak éppen test nélküli állapotban. Lehetnek olyanok, akik szándékosan adnak rossz választ, olyanok is, akik tudtukon kívül, s olyanok is, akik ezzel kívánnak egy adott cél felé terelgetni.

Sok féle lehetőség áll fenn, ezért óvatosan, körültekintően, de szeretettel és bizakodóan, s megfelelő mértékű bizalommal érdemes kezelni mindezt.

2018. aug. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!