Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen meditáció vált Nektek be?

Milyen meditáció vált Nektek be?

Figyelt kérdés
2018. aug. 14. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem A Meditáció amikor eggyé válsz az univerzum csendjével
2018. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 leértékelt ***** válasza:
16%
18 karikás típusú.
2018. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Sokféle.Csendes és aktív meditációkat is kiprópáltam és a legtöbb segített.Példát csak privátban írok.Nem bunkóságból vagy titkolózásból.
2018. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Az alvás
2018. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
35%
Transzcendentális Meditáció
2018. aug. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 johny85 ***** válasza:
0%
fejest ugrani egy üres medencébe
2018. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Leginkább a csikung, aminek van mozgásos (Wai Dan) és mozdulatlan (Nei Dan) része.

A Vipassana is izgalmas volt, de azt a 10 napos elvonulás keretében érdemes kipróbálni, semmiképpen gyorstalpalón. Mondjuk ez minden meditációra igaz.

2018. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a - zen meditáció ;)
2018. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24 éven át a transzcendentális meditációt gyakoroltam, ez egy ismert, elterjedt meditációs gyakorlat, csoportos vezetett meditációt is próbáltam 2x, az egyik hihetelen tapasztalással végződött, aztán idén egy 10 napos vipassana meditációs elvonuláson megtanultam a vipassana meditációt, ez teljesen más mint az elterjedt meditációs gyakorlatok, nem tudok róla hogy létezne hatékonyabb meditáció mint a vipassana, már a 10 napos tanfolyamon is hihetetlen tapasztalatokat lehet szerezni. A 10 napos tanfolyam alatt nem lehet beszélgetni és kerülni kell a szemkontaktust és a testbeszédet, nincs telefonálási lehetőség, nem lehet használni műszaki cikkeket, csak vegetáriánus ételek vannak és napi 10-11 órát kell meditálni 90 emberrel együtt egy teremben, plusz két Indiai tanító segítségével, az egyetlen beszélgetési lehetőség amikor a tanítóktól lehet négyszemközt kérdezni a meditációval kapcsolatban. A tanfolyamot nem mindenki tudja végigcsinálni, páran mindig hazamennek. Az első napok komoly fájdalmakkal járnak, napi közel 11 órát kell szünetekkel végigülni meditációs ülésben, az első napokban lehet poziciót váltani meditáció közben, de a 4. naptól mozdulatalanul kell már végigülni bizonyos meditációs időszakokat a fájdalmak ellenére, aztán egyszer csak történik valami, és nincs többé fájdalom, megtapasztalsz valami "új" dolgot, ami valójában nem új dolog, csak a földön úgy élünk mint egy amnéziás, elfeledve igazi lényünket, szóval már a 10 nap alatt is megtapasztalható akár az egység és hogy mi is az ember valójában. A vipassana tanfolyam ingyenes adomány alapú, de fontos hogy ne élmény keresés miatt menj el a tanfolyamra, el kell engedni minden elképzelést és elvárást a tanfolyammal kapcsolatban, tehát ne várd hogy testen kívűli tapasztalásod, vagy egység tudatod legyen, ezek megtörténhetnek maguktól, a lényeg a jelen pillanat megtapasztalása semlegességgel.
2018. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!