Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberek miért...

Szerintetek az emberek miért szeretnek hinni a túlvilági létben? Miért áhítoznak az "örök élet" után?

Figyelt kérdés
Az ember alapvetően egy egoista lény, aki nem képes elfogadni,hogy mennyire jelentéktelen és értéktelen az élete. Nem képes elfogadni,hogy nélkülözhető és a világ nélküle is létezni fog, ezért inkább egy kreál magának egy illúziót,hogy ne kelljen szembesülnie kellemetlen igazsággal:az életnek nincs belső értéke/értelme. -ez az én véleményem

2018. aug. 15. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Mert félünk attól, hogy minden ami most van egyszer csak hirtelen eltűnik.

Nem tudunk többet önmagunk lenni, elvesztünk mindent, ami fontos számunkra.

2018. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Tűlvilági lét van ! Ez tény. Sok halott aki visszajött elmesélte. [link]


https://www.youtube.com/watch?v=MXD0-C6irYc

2018. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
A ripost pl. elmehetne a túlvilágra.
2018. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
szerintem is ez a része hülyeség... mégis miért lenne örök élete ha meghalt??? esetleg egy sokkal hosszabb lét de akkor sem örök hiszen egyszerűen a lélek és a tudat annyira elfásulna hogy azt sem tudná már hogy létezik e vagy sem, egyszer minden elpusztul/meghal még a lélek is
2018. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 thoomas26 ***** válasza:
95%

Ez a hit az emberrel egyidős, ami persze nem véletlen. Mert bár a lélek, míg testi életét éli, tudatossága erősen szűkítve van, tudata mélyén mégis ott van a tudás arról, hogy honnan jött leszületése előtt.

Kinek mélyebben, kinek kevésbé mélyen van ez a tudás, de mindenkiben ott van. S minimum annyira mindig az emberben volt (mióta létezik e földön), hogy zsigerből, ösztönösen elutasítsa azt, hogy a testi halállal minden véget is érjen. Mindig is érezte, hiszen a lelke mélyén biztosan tudta.


A véleményed tiszteletben tartom, s nem is kívánok senkit meggyőzni az ellenkezőjéről. Régebben én is így gondoltam. Aztán mentem át olyanokon, amik után finoman szólva sem szabadna már kételkednem a korábbi tudásom ellenkezőjében. Amíg valaki hasonlókon nem megy keresztül, a legtöbb esetben nem várható el tőle, hogy elfogadja a lélek, testtől való függetlenségét. Véleményét addig tiszteletben kell tartani - s persze tőle is ugyanígy viszont-tisztelet várandó el.

2018. aug. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
"...ez az en vélményem." Rendben, nincs is ezzel semmi gond, csak másnak meg esetleg, nem ez a véldménye.
2018. aug. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ehez az ertelmetlen rovid eletedhez miert ragaszkodsz?


miert vannak akik a a halalra vagynak?


mit is irigyelsz toluk? vagy mi is a problemad?


most ha ertelmetlen a let akkor miert pont az ertelmetleneBB ha ertelmesegeben es orokeletben hisznek?

2018. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak az ember ruház fel értelemmel dolgokat.
2018. aug. 17. 15:35
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: Bizonyára így van...de az is lehet, hogy nem.
2018. aug. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
6-os tisztában vagyok ezzel. Nem értem ,hogy ezt miért kellett leírni? :D
2018. aug. 18. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!