Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vipassana jóga valakinek bevált?

Vipassana jóga valakinek bevált?

Figyelt kérdés
Mit tapasztaltál?
2018. aug. 17. 13:25
 1/4 leértékelt ***** válasza:
36%
Nálam bevált. Mostanság ritkábban kell pisilnem.
2018. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az összes közül ez vált be legjobban. Ez is volt az első amit elkezdtem, menet közben próbálkoztam sok egyéb módszerrel és ezek különböző szinten mind-mind hasznosak.

De a legérdekesebb tapasztalatokat ez nyújtotta, nem fogom leírni őket, sokan nem hinnék el, sokan elkeserednének, hogy ők nem éltek át ilyet, sokan akiknek szintén használt

feleslegesnek tartják ezeket az élményeket (én is)...

2018. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

csak akkor működik ha csinálják.

de akkor igen.

2018. aug. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A Vipassana talán inkább a meditáció kategóriába tartozik, mintsem a jóga körébe. De nagyon hasznos tud lenni, önmagunk megfigyelésére.

Buddha 35 éves korában világosodott meg, szintén a Vipassana segítségével.

A Vipassana meditációt akkor érdemes leginkább művelni, ha el tudsz vonulni a világ elől. Általában vannak ilyen meghírdetett vipassana táborok, ahol 10 napra elvonulnak a világ elől, úgy, hogy némasági fogadalmat tesznek már a legelején. Ezek ingyenesek, a 10. nap végén adományt lehet adni, a következő vipassana tábor finanszírozására.

A vipassana fő célja a tudat tisztítása. (és az egó kikapcsolása, minimalizáslása) Egyedül, csak akkor érdemes elkezdeni és komolyan művelni, ha elég önfegyelmezett vagy, és kitartó.

Ennek is vannak szabályai; mint pl. a vipassana alatt nem ölhetsz meg semmilyen állatot... déli 1 után nem ehetsz szilárd ételt, tartózkodni kell a szexuális tevékenységtől, nem olvashatsz, nem írhatsz, és nem kommunikálhatsz senkivel... (táborokban a mesterrel lehet kommunikálni)


A vipassanával megfigyeled tested és tudatod működését, úgy, hogy lecsendesíted az egódat. Kívülről szemlélve tested funkcióit, egy jó ideig tartó vipassana gyakorlással elérhetsz egy olyan szintre, (Buddha szerint) ahol meglátod majd a végső valóságot: Hogy minden változik. Semmi sem állandó.

És amikor már eltűnik az egód, megszűnik a szenvedés is. Értem ez alatt, hogy eltünik a vágyakozásod, és az elutasításod is.


Korábban gondoltam arra, hogy elmegyek egy vipassana táborba, de időm és munkám nem engedte.

Olvastam olyan forumokat, ahol meséltek a vipassana hatásáról 10 nap elvonulás után.

Kiélesedett érzékek, nagyfokú boldogság érzet.. és azok az emberek, akik elvégeztek egy ilyen vipassana elvonulást, azok sosem ugyenolyan emberként élik tovább az életüket...

2018. aug. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!