Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A halál utáni mi lehet?...

CSAKiVáncsiVagyok kérdése:

A halál utáni mi lehet? (hülye kérdés hozzám képest de normál válaszokat várok ha lehet)

Figyelt kérdés
Mostanság elégé elkezdett érdekelni a téma tudom hülyeség stb... de neten nem hiszem h találnék érthetö magyarázatot ezért esetleg saját tapasztalat természett feleti bármi egyéb dolog

#halál #szellem #félelem #természett feleti
2018. aug. 22. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Sötétség, férgek és nyirok.
2018. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Semmi.
2018. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

" saját tapasztalat" - sajnos a sok ezer hozzászóló, mind élő. Mindig más hal meg=ezért az "én" haláláról SEMMIT sem tudunk. Legalábbis tapasztalatból. Azután vannak olyan tanítások, - régi szakrális beavatások- amelyek azt tanítják a halált túlélő erő abban van, hogy megpróbálják az életben átélni a halált. Egy híres zen buddhista mester, Suzuki mondta: "Haljatok meg kedves tanítványaim, még életekben!"

"elkezdett érdekelni a téma tudom hülyeség" - nem, nem az. Szellemi úton csak az tud járni, aki "túl akarja élni a halálát". A régi nagy tündérmesék is erről szólnak- "A halhatatlanságra vágyó királyfi" - ezeket jó megismerni gyerekkorban, nem piff-puff rajzfilmeken felnőni, hanem értékes gyerekekhez szóló művészet révén elindulni ezen az úton.

2018. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

miert ez nem net?


[link]


es ez?


van otthon Bibliad? miert nincs? ateistaknak is szokott lenni. De ha mas vallashoz tartoznak rokonaid akkor Koran vagy Tora

2018. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
33%

[link]


egy online Biblia oldal


ezekben persze nehez megtalalni magadnak a valaszokat ellenben az elso linkemet elejetol a vegeig erdemes elolvasnod Bhagavad Gita -t

amivel akik megertik valaszt kapnak minden kerdesre igy a te kerdesedre is


Bibliaban az egyik evangeliumot erdemes vegig olvasnod vagy akar mindet ha tudod


Mate, Mark, Lukacs, Janos

2018. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm csak ugye nagyon azon tünödtem már kb 1 honapja a halál után van élet? meg szününk létezni? szerintem ez nem igy van az milyen már hogy meg szünük létezni logikusan bele gondolva szerintem örültség ki mondani persze hihetö..... nagyon sok dolog van felfedezetlenül pl: világür, tengereknek is kb 80% ismerjük ha jol emlékszem.... ennyi dolog ami titok és a halál az ami a legsötétebb volt már valakinek halál közeli élménye esetleg ujjra élsztés 100% de mit látott mi stb... bele gondolva akkarod tudni persze az idö meg ez a majd meg tudod dolgok... nem félek a haláltol öszintén szolva ami elötte van attol jobban félek a fájdalom ami azzal jár... nem tudom miért de ha nem tudom meg ezen fogom törni a fejem egy darabig... a bibliárol perig nem csak istent ábrázolja söt inkább a földön kivülire tér ki "Le szállt tüzes szekérel eme földre..." valami ilyesmi volt benne ami egyes tudosok szerint az idegenekre utal.... Nem állitom az igazát nem akkarok vallási vitába keveredni csak egy tényt mondtam... BIBLIBA azzal növel az ember és azzal is felnö hogy nem léteznek ilyenek igy én személy szerint nem tudom az igazát ha hinnék benne nem irnám ki ide a kérdést se... mnd1 a lényeg szerinetem az hülyeség hogy meg szününk létezni valaminek csak kell lennie!?
2018. aug. 23. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:

tényleg ne menjünk vallási kérdésekbe bele, de megjegyzem, az összes vallás erről szól: miként lehet visszajutni a Lét teljességébe - amelyből kiszakadtunk (ez a bűnbeesés) Ez egyben ama halált túlélő erő (vagy másképpen mondva Buddha -tudatállapot). Úgy gondolom, ez nem automatikusan adott - ehhez el lehet, el kell jutni. Tehát az emberben potenciálisan megvan erre a lehetőség, de realizálni kell - megvalósítani. Erre különféle utak voltak / vannak vallási utak, tradicionális beavatási utak. A kereszténység tanítása szerint ez kegyelem révén - a megváltás révén megvalósítható, Krisztus követésével. Tehát itt sincs arról szó, hogy ez automatikusan megvalósul - az úton járó halandó embernek kell megvalósítania, az életből a Létbe nőni, az életet a Létért feláldozni

(Esse est Deus- Isten a Lét- mondták a skolasztikusok)

Enélkül a munka nélkül tudatkialvás lehet - ez pedig a pokol maga annak, aki megértette a halhatatlanságra vágyó királyfi meséjét, Az emberben van ilyen vágy - más lényben nincs - ez jelent valamit,ez az istengyermekség - ez jelentheti, hogy tud eredetéről, lehetőségeiről. Potenciálisan adott. És aktualizálni kell. A tradicionális tanítások lényege ez.

2018. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 thoomas26 ***** válasza:

Tudod, olyat kérdeztél, amit már nagyon sokan - hiszen ez talán a legtöbbeket foglalkoztató téma -, s amire nehezen lehetne röviden válaszolni.

Ha érdekel a téma, akkor olyan szakirodalmat ajánlok a figyelmedbe, ahol embereket - például regressziós hipnózissal - két fizikai életük közé vittek, s a beszámolóikat közreadták. Dr. Michael Newton - Lelkünk útja című könyve például jó kezdésnek, de számtalan ilyen könyv létezik. S érdemes olyan könyvekből is ismereteket szerezni, melyeket médiumok, szellemi közlések alapján írtak.


Nagyon röviden: lelkek vagyunk, akik jelenleg fizikai életek sokaságát éljük (tehát hol testben és hol test nélkül létezünk), s leendő életünket mindig az előzőben tett cselekedeteink határozzák meg, a jövőnket pedig a mostaniak - a lélekfejlődésünk érdekében. A testi halálunkat követően visszatérünk a szellemvilágba, ahonnan a leszületésünk előtt jöttünk, s miután átértékeltük azt, s felkészültünk a következőre, újra visszatérünk. Ha a lelkünk megtanulta, hogy bánjon másokkal és magával (erre ad lehetőséget, hogy később mindig a saját bőrünkön tapasztaljuk meg, hogy korábban mit adtunk másoknak), akkor kikerülve a reinkarnációs időszakból, a szellemvilágban éljük tovább életünket.


Az, hogy mindezt ki hiszi, ki tudja és ki nem hiszi, csakis a világnézetétől és (legfőképpen) a saját átélt tapasztalataitól függ. Akivel történik egy vagy több meghatározó élmény (mely után nem lesznek kétségei), vagy van hajlandósága befogadni mindezt, az talál bőségesen bizonyítékot a testi halál utáni (és a születés előtti) életre. Másoktól azonban ez nem feltétlen várható el. Vitatkozni e két tábornak teljesen hiábavaló és felesleges.


Így a kérdés valójában nem az, hogy lehet-e valami a testi halál után, hanem hogy elhiszed-e (vagy esetleg tudod-e), hogy igen.

2018. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat igy már nagyjábol értem a dolgokat ezek szerint várni kéne és majd lesz ami lesz :D talán ez a legcélszerübb mod ugy tudom hogy az ilyen szellem meg halál stb... érdeklödésre sokan bele örültek és gyogyintézet nem tudom mennyire igaz.... de ha el jön az ideje én várni fogom :)
2018. aug. 24. 05:39
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 Kerdezo

jol ertelmezem hogy az ismert vilagkepek egyiket sem fogadod el?

lenyegeben, se teista, se atesita kepet (?)

de akkor te hogy kepzeled el? ha nem tudsz azonosulni se azzal, hogy van testeden kivul mas is, se azzal hogy nincs mas

mert ha azzal azonosulsz, hogy van, akkor megis "teista" (vallasos), vagy filozofikus vilagkeped van, nem pedig materialista, atesita

szoval milyen mas lehetosegre gondolsz?


#8 thoomas26

legalabb par dolgot megtudtam rolad :P


#9 Kerdezo

nem okoznak szellemi leepulest senkiben az altalam ajanlott muvek, akiben megis akkor, valami komoly problemaja van

(eppen szellemi epulest kellene hogy okozzanak)

egyik sem modern mu es nem hosszuak

hitetlenul, egyhaz-megvetoen, agnosztikusan vagy barhogy is olvashatod oket

(szerintem altalanos alapmuveltseghez, alapismeretkehez kellene sorolni oket, sajnos valamiert mivel vallasi muvek, ezert ellenerzese van a vilagi embereknek irantuk, mintha ezek kenyszeritenek oket valamire, hiszen az atesitak ha elolvassak sem ternek meg, de meg Istenhivok sem lesznek, tehat nem ertheto az ilyen vilagi ellenallas, megvetes irantuk)


puszta varakozast se a keleti, se a nyugati filozofiak nem helyeslik

mivel te varakozas alatt nem "tetlenseget" ertesz,

hanem azt hogy szellemi dolgokkal nem foglalkozol addig, amig azok "el nem jonnek hozzad maguktol"

"Gyakori"-n erdemes kerdeseket keresgelned, bongeszned oket es amelyik erdekel azokat olvasgatni

biztosan rengeteg ugyanilyen es hozzakapcsolodo kerdes van


Xy4

2018. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!