Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meghalt a kutyám. Lehet olyan...

Meghalt a kutyám. Lehet olyan helyre került ahol a szellemek vannak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom abbahagyni a sírást.Egész gyerekkoromban ott volt a kutyám mellettem. Kicsi volt amikor örökbe fogadtuk és én is kisgyerek voltam. Máma azonban öregsége miatt meghalt. Egyszerűen nem tudom felfogni. Mindenkinek el kell mennie akit szeretek? 😭

Már csak abban reménykedek hogy jobb helyre került. Lehet még találkozok vele..



2018. szept. 14. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Kitartás.
2018. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez érdekes kérdés.Pontos választ senki sem fog neked mondani, de én épp mostanság olvasok egy könyvet, címe: A lélek útja. Nos, e szerint a lélek is egy energia, ami nem semmisül meg az ember halálával.Nos, ha azt nézzük, akutya is egy értelmes, érző lény, mondhatjuk, neki is lelke van.A baj csupán az, hogy az állatokkal nem tudunk olyan módon kommunikálni, hogy halálközeli, illetve az utáni élményeikről informálódhatnánk.Valószínűnek tartom, illetve remélem, hogy egy hasonló helyre kerül, ahová az emberi lélek is kerül a halála után.
2018. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 User-Agent ***** válasza:
7%
Ha ugyanabban a sírban temetnek majd...talán. A remény hal meg utoljára! A szelleme örökké veled lesz, mint a kedvencek temetőjében.
2018. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3

Nem tudom hogy lehet ilyen dolgokon gúnyólodni meg kiröhögni.

2018. szept. 14. 19:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztosan egy jó helyen van most!

Tudom milyen elveszíteni a kutyádat.

2018. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

kérdező, a 3as válaszoló se volt éppen tapló

régen szokás volt a kedvenc állatot eltemetni a gazdival, a falu ahol lakok ott volt olyan sír (átköltöztették a temetőt) ahol az ember mellé eltemették a lovát is, volt akihez kutyát/macskát


erről nehéz amúgy bármit is biztosra mondani, sajnos konkrét tény senki rendelkezésére nem áll az ügyben, az egész hit kérdése...

te eltudsz képzelni egy ilyen helyet?? ahol veled lehet halálod után??

és mért ne lehetne mindíg melletted a lelke még ha nem is látod vagy érzed??

vannak olyan dolgok melyre a tudományok se adnak választ

2018. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Részvétem,akkor családtag és jóbarát volt.Látod még,csak most meg kell tanulnod elfogadni és elengedni...nektek legalább sok időtök volt,az én első kutyusomat a szomszédunk mérgezte meg és a mai napig könnybe szökkenek ha ránézek a fényképekre...Van egy ezoterikus fórum a canada.hu-n ahol egy reikis hölgy írt a két világ közötti átjáróról.Rendszeresen segít embereknek főleg a temetőket járva,egyik esete (és nagy kedvencem),amikor egy 1800-as évekből ittragadt idősebb hölgyet látott meg a saját sírján üldögélni teljes viktoriánus szerkóban kis kézitáskával az ölében :D,amikor viszont meglátta boldogan kiabált,hogy "De jó,megyünk haza" :),a másik egy pap volt,akihez 3 ember győzködése kellett,azt hitte szerencsétlen,a kert után a pokolba fogják vonszolni,annyi bűnt sikerült összeszedni :D ...elég híres ez a hölgy egyébként szellemgyógyász körökben,ő mesélt egy gyönyörű kertről,egy kisebb alagút végén,ahol néha rokonok,barátok és állatok is várják őket...Állítólag baromi csábító és néha úgy kell őt visszalökni,mert beszippantja az embert...vannak hasonló tapasztalataim,ezért is hiszek neki...szóval fel a fejjel és még rengeteg kutyus vár arra,hogy szerethesd..
2018. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 User-Agent ***** válasza:
65%

"Nem tudom hogy lehet ilyen dolgokon gúnyólodni meg kiröhögni."

Gúnyólodni? Ha nem tudnád, akiket egymás mellé temetnek a hiedelmek szerint a túlvilágon ismét találkoznak. Például nem véletlenül temetik egymás mellé a házaspárokat. Vannak ilyen szokások, más hiedelmek szerint pedig az állatokat is a gazdájuk mellé temették. Olyan babonák is vannak, hogy ha megszentelt földbe ásod a holtakat (illegális) azok visszatérnek. Nem fizikailag vagy mit tudom én, hanem vissza térnek elbúcsúzni a szeretteiktől. Asszem valami indián babona.

2018. szept. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A halál az élet természetes része.


Sírd ki magad és vegyél egy másik kutyát!

2018. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Részvétem, nem tudom, hova került, de tudom, milyen egy kedvenc elvesztése, aki nagyon hozzád nőtt. Tavaly pusztult el egy 9 éves papagájom, aki nálam született.


A kérdésedről egy rajzfilm jutott eszembe:

[link]

2018. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!