Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kevés önbizalomra mit javasoln...

Kevés önbizalomra mit javasolnátok? Van olyan ezoterikus irányzat ami valakinek már bejött? A zömét sajnos lehúzónak tartom

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta kevés az önbizalmam, apám egész életében megalázott és verbálisan bántalmazott. Persze szerinte csak vicces akart lenni és én nem értettem a viccet. Azóta felnőttem, lett 2 csodálatos gyermekem,látszólag boldog az életem, de még mindig visszatérnek régi sérelmek amiken nem tudok túljutni,párkapcsolatok,barátságok, hibáztatom magam, és nem tudok lezárni dolgokat. Szeretem a férjemet és igyekszem válaszkészen nevelni a gyermekeimet, de úgy érzem ezek a gondolatok lassan rányomják a mindennapjaimra a bélyeget. Hálistennek a napi rutin mellett kevés időm van a múlton merengésre, de sokszor észreveszem magamon, hogy nem érzem magam senkinek sem, kevesebbnek érzem magam a többieknél,más anyukáknál, csúnyának érzem magam stb.. az ezoterikus irányokat is szeretném kipróbálni de kicsit lehúzásnak tartom hogy egy -egy tanfolyamért egy vagyont kell kifizetni, próbáltam már a theta healinget, jógát, kineziológiát stb., de igazi áttörést egyik sem hozott. Már az is megfordult a fejemben, hogy akit gyermekkorában verbálisan bántalmaztak, soha nem fogja a lelki sebeit begyógyítani. Valakinek sikerült amúgy? Önbizalomhiányos kisgyermekből boldog kiegyensúlyozott felnőtté válni? Ha igen, mi volt az az ezoterikus technika ami segített?

2018. okt. 9. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sikerült.Önismerettel.Ingyen volt.


Nekem is van két gyermekem,és feleségem.(35/F)

De ha nem tudtam volna túllépni a múltbéli sérelmeimen és rendet tenni önmagamban,én most is szingli lennék.

Apám vert,anyámmal pedig egy érzelmi hullámvasút volt a kapcsolatom.

Nem volt egy barátom sem tizenévesen.

És ebben én is hibás voltam többé-kevésbé.

Ezt belátva olyan sokat változott az életem,hogy az apám elkezdett tisztelni és én is jobban megértettem őt habár egyet nem értettem vele.Az anyámmal is stabilizálódott a kapcsolatunk.

Barátokra találtam, aztán munkát és a páromra is "rátaláltam".

A kapcsolatunk kiegyensúlyozott,egyedül a gyereknevelés terén nincs egyetértés.

Én sokat megengedek a gyerekeknek,ő viszont rövid pórázon tartja őket.

Nem érzem magam rossz szülőnek emiatt,mert egyébként minden tőlem telhetőt megteszek értük.


Ha te is mindent megteszel a gyerekeidért, amit csak lehet,akkor nincs okod azt gondolni hogy rosszabb anya vagy mint más.

2018. okt. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Ne ezoterikus "instant megoldás" humbugot keress, hanem önismerettel foglalkozó terapeutát vagy legalábbis ezzel foglalkozó könyveket. Nem könnyű menet, de maximálisan megtérül és ami a legfontosabb, működik.
2018. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

erre terápiás megoldás kell, ami nem ezoterikus.

zene, csoport, tánc, mozgás, dráma, megosztás, pszicho és egyéb csoportok. A lelki sérüléseid nem gyógyulnak meg ha nem vállalod magadért a felelősséget.

2018. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Bírom az ilyen "humbugozó" marhákat akiknek fogalmuk sincs a lélekgyógyászatról,de ide járnak okoskodni...egyik ismerősöm 20 éve skizofréniával jár pszichoterápiákra mégis csak a agysorvasztó bogyókig jutott és már a fűnyíró hangjától is retteg...viszont,hogy ne maradjunk fogalomzavarban,az ezotéria nem választás egy problémára és terápiára sem alkalmas,az a "belső kör" tudása,vagyis csak régen felébredt,spirituálisan fejlett érett szellemmel bíró és mély önismerettel rendelkező kevesek világa...a többi sem "instant" csak a megfelelő szak/ember lenne hozzá a kulcs... ha valaki elmegy 5-6 kineziológia oldásra,továbbá belekóstol mindenbe csakhogy egyet ne kelljen választani,az ne várjon csodát a többitől sem...Az önismereti tréningekhez,belső úthoz fel kell nőni!
2018. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
69%

nem olvastam meg el csak a fokerdest majd elolvasom tobbit


Bhagavad Gita

[link]


ezt olvasd el hogy ne "huzzanak le"


Enelkul homokra epitkezel foleg ha ezoteria felé kacsintgatsz

2018. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!