Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igazából lapos a Föld?

LeonScottKennedy kérdése:

Igazából lapos a Föld?

Figyelt kérdés

Hello!

Jó rég nem kommenteltem sem kérdeztem itt már semmit :/

Szóval unatkoztam, gondoltam átmegyek kicsit lapos Föld hívőbe, vagy hogy nevezik magukat, és kiteszem ezt a kérdést.

Szóval, hogy lehet az, hogy a tudomány ilyen sokáig vak vágányon volt a Föld formájával kapcsolatban, mivel azt hitték, hogy geoid alakú? Vagy mindvégig tudták, csak manipuláltak minket? Akkor most a Föld egy óriási teknős hátán vándorol a végtelen űrbe, ami egyébként csak ki van vetítve, vagy hogy működik ez? Valaki magyarázza el pls, ty. Várom a lehetőleg minél értelmesebb (nem) válaszokat, diskurzusokat.


2018. okt. 15. 11:24
1 2
 1/20 2*Sü ***** válasza:
74%

Ez a kérdés ilyen hosszú parttalan vitákhoz vezet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__946..


Olvasgasd végig, ha akarod. Felesleges lenne újra leírni mindezeket, és szerintem eléggé ki lett vesézve a téma több aspektusból.

2018. okt. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Lapos a valagam!
2018. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Kedvenc idézetem egy lapos Föld hívő oldalról:

There are flat Earthers all AROUND the GLOBE! :D

(bocs a nagybetűkért, máshogy nem tudtam kiemelni a lényeget)

2018. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet lapos. Mivel szabad szemmel igazolható, hogy a Föld kering a Nap körül nem fordítva. A lapos Föld modell nem ilyen, hanem a lapos korong felett kering a Nap.


Azonban ez könnyen cáfolható.

2018. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

én valahogy nem tudom felfogni, hogy gondolják ezt a lapos föld dolgot, egyszer egy ilyen több 10 oldalas interjút olvastam végig az egyik lapos föld elmélet egyik vezető alakjával, de még úgy se igazán értettem

mellesleg azt se, hogy mit szívhattak...



elhiszem, hogy Pista bá 10 kilóméteren belül egy vizmértékkel megállapította, hogy nincs akkora lejtése, de akkor már lapos??

egy henger alakú testen is lehet vizszintet találni, de attól még nem sík test...


meg ha van egy korong, amit felülről megvilágítunk akkor a korongon mindenhol világosnak kellene lenni, nem úgyy hogy a korong egy részén egyáltalán nincs napfény

ez csak gömb, geoid, téglatest stb testeknél lehetséges, ahol minimum 2 oldal van

de itt meg ha egy vizszíntes korongról beszélünk ez nem lehetséges

2018. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Igazából lapos. Lapos gömb.
2018. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Martond válasza:
nem
2018. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Persze hogy lapos, különben az a sok víz mind lefolyna róla.
2018. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8 és ha lapos akkor rajta marad??

próbálj meg teljesen sík felületre vizet önteni a szélein le fog folyni...

a gömbön azért nem mivel a gravitáció minden irányból a föld közepe felé vonza a vizet

a lapos föld elméletnél nem tudom milyen elmélet van erre, de ha van egy lefelé irányuló gravitáció ami a korong aljára irányul akkor a széleknél ugyan úgy le tud folyni, ha csak a lapos földesek már nem léteztek a bolygó születésénél és nem emeltek a korong köré végig falatat, hogy legalább egy mély tányér alakját vagy egy dobozét kapjuk

mert enélkül a kezdetleges vizi életformák se alakulhattak volna ki, mivel az összes víz lefolyna a korong szélein...

2018. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#8. voltam.

9.-nek. Nyilván úgy gondoltam ,hogy a "lapos" Földnek van egy vastagsága, és a víz mederben van, a Föld peremét hegyek veszik körül, így nem tud kifolyni. Persze a 8-as válaszom pont annyira értelmes, mint a kérdés.

Szerintem a lapos Föld elmélet cinizmusból született, és a hívők, valamint aki kitalálta, azt akarta ezzel üzenni, hogy ne higgyünk el mindent feltétel nélkül amit látunk, hallunk manapság a cikkekben. Voltak akik megértették az üzenetét, voltak akik tényleg elhitték, hogy esetleg tényleg lehet lapos a Föld, és mindvégig hazudott nekünk a tudomány. Mindenesetre a kezdeményezés (kísérlet) érdekes eredményekhez vezetett, mert sokan kezdtek el gondolkodni azon, hogy mi lenne ha... Ez majdnem olyan, mint amikor kitalálják egy eddig egészségesnek hitt élelmiszerről, hogy márpedig rákkeltő, és ezt hiszik el a továbbiakban a fogyasztók. Erre akar rávilágítani az elmélet.

2018. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!